Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2021-06-23 · Civilinė byla Nr. eCIK-667/2021

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. ApeliacijaNutartis · 2021-04-01Vilniaus apygardos teismas
  2. KasacijaNutartis · 2021-06-23Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  3. Atskirasis skundasNutartis · 2021-12-07Panevėžio apygardos teismas
  4. Pirmoji instancijaSprendimas · 2022-03-23Vilniaus regiono apylinkės teismas
  5. ApeliacijaNutartis · 2022-09-26Vilniaus apygardos teismas
  6. KasacijaNutartis · 2023-01-05Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  7. Atskirasis skundasNutartis · 2023-08-31Vilniaus apygardos teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2021-06-23
Bylos Nr.
eCIK-667/2021
Teisminio proceso Nr.
2-39-3-01314-2017-6
Bylos rūšis
civilinė byla
Instancija
Kasacinė instancija
Rezultatas
Skundą (prašymą) atsisakyta priimti
Teisėjai
Artūras Driukas, Gediminas Sagatys, Algirdas Taminskas
Atsakovas
J. J.
Trečiasis asmuo
Nacionalinė žemės tarnyba
DOK-3410
Teisminio proceso Nr. 2-39-3-01314-2017-6
(S)LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2021 m. birželio 23 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Artūro Driuko, Gedimino Sagačio (kolegijos pirmininkas) ir Algirdo Taminsko,

susipažinusi su 2021 m. birželio 9 d. paduotu atsakovo J. J. kasaciniu skundu dėl Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2021 m. balandžio 1 d. nutarties peržiūrėjimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – ir CPK) 345 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad kasacinis skundas dėl apeliacinės instancijos teismo nutarties, priimtos šio Kodekso 327 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytais pagrindais, paduodamas per vieną mėnesį nuo skundžiamos nutarties įsiteisėjimo dienos.

CPK 345 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad asmenims, praleidusiems kasacinio skundo padavimo terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujintas, išskyrus šio straipsnio 1 dalyje numatytą atvejį, kai kasacinis skundas paduodamas dėl apeliacinės instancijos teismo nutarties, priimtos šio Kodekso 327 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytais pagrindais.

Atsakovas J. J. padavė kasacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2021 m. balandžio 1 d. nutarties peržiūrėjimo, kuria CPK 327 straipsnio 1 dalies 2 punkto pagrindu bylos dalis perduota nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui.

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2021 m. balandžio 1 d. nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis), terminas jai apskųsti kasacine tvarka baigėsi 2021 m. gegužės 3 d., o kasacinis skundas paduotas 2021 m. birželio 9 d.

Motyvuojamoji dalis

Atrankos kolegija konstatuoja, kad atsakovas J. J. kasacinį skundą padavė praleidęs CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatytą vieno mėnesio terminą, šis terminas negali būti atnaujinamas (CPK 345 straipsnio 2 dalis), todėl kasacinį skundą atsisakytina priimti (350 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

Grąžintinas sumokėtas už kasacinį skundą žyminis mokestis (CPK 350 straipsnio 4 dalis).

Atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 350 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 1 punktu ir 4 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Kasacinį skundą atsisakyti priimti.

Grąžinti J. J. (a. k. duomenys neskelbtini) 75 (septyniasdešimt penkis) Eur žyminio mokesčio, sumokėto 2021 m. birželio 7 d. Luminor Bank AS, mokėjimo dokumento Nr. 880.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėjai Artūras DriukasGediminas SagatysAlgirdas Taminskas