Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2020-10-06 · Civilinė byla Nr. eCIK-1074/2020

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancija2019-05-31Kauno apygardos teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2020-04-28Lietuvos apeliacinis teismas
  3. KasacijaNutartis · 2020-07-29Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  4. KasacijaNutartis · 2020-10-06Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  5. KasacijaNutartis · 2020-10-08Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  6. Pirmoji instancijaNutartis · 2020-12-15Lietuvos apeliacinis teismas
  7. ApeliacijaNutartis · 2021-05-11Kauno apygardos teismas
  8. Pirmoji instancijaNutartis · 2021-10-19Lietuvos apeliacinis teismas
  9. KasacijaNutartis · 2022-01-26Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2020-10-06
Bylos Nr.
eCIK-1074/2020
Teisminio proceso Nr.
2-56-3-00816-2018-2
Bylos rūšis
civilinė byla
Instancija
Kasacinė instancija
Rezultatas
Skundą (prašymą) atsisakyta priimti
Teisėjai
Antanas Simniškis, Birutė Janavičiūtė, Algirdas Taminskas
Ieškovas
R. Z.
Nr. DOK-4691
Teisminio proceso Nr. 2-56-3-00816-2018-2(S)
LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2020 m. rugsėjo 6 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Birutės Janavičiūtės, Antano Simniškio (kolegijos pirmininkas) ir Algirdo Taminsko,

susipažinusi su 2020 m. rugsėjo 25 d. gautu ieškovo R. Z. kasaciniu skundu dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2020 m. balandžio 28 d. nutarties peržiūrėjimo ir prašymu atnaujinti terminą kasaciniam skundui paduoti,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kasacinis skundas paduotas praleidus CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatytą trijų mėnesių terminą jam paduoti. Skundžiama Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2020 m. balandžio 28 d. nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis), terminas jai apskųsti kasacine tvarka baigėsi 2020 m. liepos 28 d., o ieškovo R. Z. kasacinis skundas per EPP paduotas 2020 m. rugsėjo 24 d. Ieškovas prašo atnaujinti terminą kasaciniam skundui paduoti, kaip praleistą dėl svarbių priežasčių, nes jis tik 2020 m. rugsėjo 22 d. sužinojo apie tai, kad civilinė byla pirmosios instancijos teisme buvo išnagrinėta neteisėtos sudėties teismo.

Pagal CPK 345 straipsnio 2 dalį asmenims, praleidusiems kasacinio skundo padavimo terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujintas. Atrankos kolegija pažymi, kad įstatymo nustatytais terminais procesiniams veiksmams atlikti siekiama civilinių teisinių santykių stabilumo, todėl praleisti procesiniai terminai gali būti atnaujinami tik išimtiniais atvejais, jeigu jų praleidimo priežastys yra iš tiesų svarbios.

Atrankos kolegija, įvertinusi ieškovo nurodytą termino kasaciniam skundui paduoti praleidimo priežastį, nepripažįsta ją svarbia, todėl prašymas netenkinamas ir kasacinį skundą, kaip paduotą praleidus įstatymo nustatytą terminą, atsisakytina priimti (CPK 78 straipsnio 1 dalis, 345 straipsnis, 350 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

Grąžintinas sumokėtas už kasacinį skundą žyminis mokestis (CPK 350 straipsnio 4 dalis).

Atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 350 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 1 punktu ir 4 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Neatnaujinti termino kasaciniam skundui paduoti.

Grąžinti M. Z. (a. k. duomenys neskelbtini) 1718 (vieną tūkstantį septynis šimtus aštuoniolika) Eur žyminio mokesčio, sumokėto už ieškovą 2020 m. rugsėjo 24 d. AB SEB bankas, mokėjimo nurodymo Nr.263417905.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėja Birutė JanavičiūtėAntanas SimniškisAlgirdas Taminskas