- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2014-04-23
- Bylos Nr.
- 2-6428-618/2014
- Teisminio proceso Nr.
- 2-06-3-04591-2014-7
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Teisėjas
- Larisa Šimanskienė
- Pareiškėjas
- R. Z.
- Kategorijos
- 106.8.1pavadinimo nepavyko patikrinti
Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Larisa Šimanskienė rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjos R. Z. skundo dėl notaro veiksmų priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Klaipėdos miesto apylinkės teisme gautas pareiškėjos R. Z. skundas dėl notaro veiksmų, kuriuo prašo atnaujinti praleistą terminą skundui dėl notaro veiksmų paduoti ir panaikinti 2011-07-15 Klaipėdos miesto 15-ojo notaro biuro notarės A. G. neteisėtais veiksmais išduotą vykdomąjį įrašą, notarinio registro Nr. 4921.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkintinas, skundą atsisakytina priimti.
Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 512 straipsnį, skundas dėl notarinių veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo. Šiame straipsnyje numatytas dvidešimties dienų skundo dėl notaro veiksmų padavimo terminas, skaičiuotinas nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo ar turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, yra atnaujinamasis terminas, kurį praleidus dėl svarbių priežasčių teismas gali atnaujinti. Tuo tarpu nustatytas devyniasdešimties dienų terminas, skaičiuojamas nuo skundžiamo veiksmo atlikimo, yra naikinamasis terminas, kuriam pasibaigus, suinteresuotas asmuo netenka teisės paduoti teismui skundo dėl notaro veiksmų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ne kartą yra pasisakęs, kad skundas, paduotas teismui praleidus naikinamąjį terminą, nenagrinėtinas teisme, todėl tokį skundą teismas turi atsisakyti priimti (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas), o tokiai aplinkybei paaiškėjus po skundo priėmimo – bylą nutraukti (CPK 293 straipsnio 1 punktas) (pvz., Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. kovo 3 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K-3-143/2008; 2006 m. gegužės 17 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K-3-340/2006). Iš pareiškėjos pateikto skundo ir prie jo pridedamų dokumentų matyti, jog pareiškėja skundžia 2011-07-15 notarės išduotą vykdomąjį įrašą, taigi naikinamasis terminas skundui dėl notaro veiksmų paduoti baigėsi 2011-10-13, terminą, kaip minėta, skaičiuojant nuo skundžiamo veiksmo atlikimo, o ne nuo sužinojimo apie jo atlikimą. Tuo tarpu pareiškėjos skundas teisme buvo gautas 2014-04-14, t. y. jau pasibaigus įstatymo nustatytam naikinamajam terminui, todėl nėra pagrindo atnaujinti terminą skundui dėl notaro veiksmų paduoti, taigi pareiškėjos prašymas netenkintinas (CPK 512 straipsnis).
Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėja skundą dėl notaro veiksmų pateikė praleidusi įstatyme nustatytą terminą ir suėjus naikinamajam terminui skundui dėl notaro veiksmų paduoti, pareiškėjos skundą atsisakytina priimti (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 3-5 dalimis, 290-291 straipsniais, teismas
nutaria:
pareiškėjos R. Z. prašymo atnaujinti terminą skundui paduoti netenkinti.
Atsisakyti priimti pareiškėjos R. Z. skundą dėl notaro veiksmų ir skundą su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per septynias dienas nuo šios nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.