Šiaulių apygardos teismo nutartis

2017-11-29 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. AN2-109-744/2017

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. A15.-238-671/2017Nutarimas · 2017-08-08Telšių apylinkės teismas
  2. AN2-68-300/2017Nutartis · 2017-10-11Šiaulių apygardos teismas
  3. AN2-109-744/2017Nutartis · 2017-11-29Šiaulių apygardos teismas
Teismas
Šiaulių apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-11-29
Bylos Nr.
AN2-109-744/2017
Teisminio proceso Nr.
4-47-3-00150-2017-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Laisvydas Zederštremas
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinio nusižengimo byla Nr. AN2-109-744/2017Teisminio proceso Nr. 4-47-3-00150-2017-4Procesinio sprendimo kategorija 21.11.13(S)
ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2017 m. lapkričio 29 d.Šiauliai
Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Laisvydas Zederštremas,

rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus (toliau – ir Institucijos) įgalioto asmens atskirąjį skundą dėl Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. lapkričio 6 d. nutarties, kuria buvo atsisakyta priimti Institucijos atskirąjį skundą dėl Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 24 d. nutarties.

Teismas

Aprašomoji dalis

nustatė:

Bylos esmė

Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. rugpjūčio 8 d. nutarimu V. V. buvo pripažintas kaltu padarius administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 422 straipsnio 5 dalyje, ir nubaustas 300 Eur bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 1 metų terminui. Tuo pačiu nutarimu administracinio nusižengimo teisena V. V. pagal ANK 422 straipsnio 7 dalį buvo nutraukta, nenustačius, kad V. V. vengė neblaivumo patikrinimo. 2017 m. rugpjūčio 24 d. Telšių rajono apylinkės teisme gautas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Telšių apskrities VPK) Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens apeliacinis skundas dėl Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. rugpjūčio 8 d. nutarimo panaikinimo ir naujo nutarimo priėmimo. 2017 m. rugpjūčio 25 d. apeliacinis skundas apylinkės teisme buvo priimtas, tačiau Šiaulių apygardos teismas 2017 m. spalio 11 d. nutartimi grąžino administracinio nusižengimo bylą pirmosios instancijos teismui, nurodydamas iš naujo spręsti skundo priėmimo klausimą. Telšių rajono apylinkės teismas 2017 m. spalio 11 d. nutartimi Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriui nustatė 7 kalendorinių dienų terminą nuo nutarties kopijos išsiuntimo dienos apeliacinio skundo trūkumams pašalinti. 2017 m. spalio 23 d. Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyrius pateikė patikslintą apeliacinį skundą, tačiau Telšių rajono apylinkės teismas 2017 m. spalio 24 d. nutartimi nutarė Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens apeliacinį skundą ir patikslintą apeliacinį skundą laikyti nepaduotais ir grąžinti juos padavusiam asmeniui, kadangi apeliantas per teismo nustatytą terminą skundo trūkumų nepašalino. 2017 m. lapkričio 2 d. Telšių rajono apylinkės teisme gautas Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens atskirasis skundas dėl Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 24 d. nutarties. 2017 m. lapkričio 6 d. Telšių rajono apylinkės teismas atsisakė priimti Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens atskirąjį skundą dėl Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 24 d. nutarties. Teismas nutartyje konstatavo, kad 2017 m. spalio 24 d. nutarties paskutinė apskundimo diena buvo 2017 m. spalio 31 d., o Institucijos skundas teisme gautas tik 2017 m. lapkričio 2 d., tai yra praleidus įstatymo nustatytą terminą, ir Institucija neprašė jo atstatyti.Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus įgaliotas atstovas, nesutikdamas su Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. lapkričio 6 d. nutartimi, pateikė atskirąjį skundą Šiaulių apygardos teismui.

II. Atskirojo skundo argumentai ir prašymai

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus įgaliotas atstovas atskiruoju skundu prašo panaikinti Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. lapkričio 6 d. nutartį ir laikyti atskirojo skundo padavimo terminą nepraleistą bei priimti atskirąjį skundą nagrinėti iš esmės. Nurodo, kad Telšių rajono apylinkės teismo argumentai abejotini, kadangi ANK 656 straipsnio 3 dalis numato, kad atskirieji skundai paduodami per teismą, kurio nutartis yra skundžiama, ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Pažymi, kad šiuo atveju Telšių rajono apylinkės teismas nutartį priėmė 2017 m. spalio 24 d. ir tą pačią dieną ją išsiuntė Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriui, o Institucija atskirąjį skundą Telšių rajono apylinkės teismui parengė ir išsiuntė 2017 m. spalio 30 d., tai yra nepraleidus tokio skundo padavimo termino. Nurodo, kad atskirasis skundas Telšių apskrities VPK dokumentų valdymo sistemoje užregistruotas išsiuntimui į Telšių rajono apylinkės teismą 2017 m. spalio 30 d. 13.33 val.Atsiliepimų į atskirąjį skundą negauta.

Atskirasis skundas atmestinas.

III. Apeliacinės instancijos teismo argumentai ir išaiškinimai

Apygardos teismas, išnagrinėjęs atskirąjį skundą, konstatuoja, kad skundžiama Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. lapkričio 6 d. nutartis, kuria atsisakyta priimti Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens atskirąjį skundą dėl Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 24 d. nutarties, priimta nepažeidžiant ANK nuostatų ir yra pagrįsta.ANK 656 straipsnio 3 dalis nustato, kad atskirieji skundai paduodami per tą teismą, kurio nutartis yra skundžiama, ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.Skundžiamoje nutartyje apylinkės teismas nustatė, kad Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. rugsėjo 24 d. nutartis Institucijai buvo išsiųsta šios nutarties paskelbimo dieną, todėl ANK 656 straipsnio 3 dalyje numatytas 7 kalendorinių dienų atskirojo skundo padavimo terminas skaičiuojamas nuo pirmosios instancijos teismo nutarties administracinio nusižengimo byloje kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos ir suėjo 2017 m. spalio 31 d. Tuo tarpu Institucija atskirąjį skundą teismui pateikė 2017 m. lapkričio 2 d., tai yra praleidusi 1 kalendorinę dieną (lapkričio 1 d. neskaičiuojama, kadangi buvo nedarbo diena), ir nepateikė prašymo praleistą terminą atnaujinti. Nors tai nelaikytina reikšmingu apskundimo termino praleidimu, tačiau įstatymo reikalavimai dėl apskundimo tvarkos laikymosi taikomi visais atvejais vienodai.Pažymėtina, kad teisė prašyti teismo atnaujinti skundui pateikti praleistą terminą nėra besąlyginė, šią teisę terminą praleidęs asmuo turi tik nurodęs svarbias priežastis. Patikrinus bylos medžiagą, pažymėtina, kad Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens atskirajame skunde su prašymu atnaujinti praleistą terminą atskirajam skundui pateikti nurodytos aplinkybės negali būti pripažintos svarbiomis.Iš atskirojo skundo matyti, kad terminą prašo atnaujinti valstybės institucija, kurios darbuotojai kompetentingi spręsti sprendimų administracinėse bylose apskundimo savalaikiškumo klausimus ir tinkamai atlikti savo pareigas. Pažymėtina, kad negali būti pripažinta svarbia priežastimi atstatyti praleisto atskirojo skundo padavimo terminą aplinkybė, kad skundas buvo surašytas ir Telšių apskrities VPK dokumentų valdymo sistemoje (toliau – ir DVS) užregistruotas išsiuntimui į Telšių rajono apylinkės teismą 2017 m. spalio 30 d. 13.33 val. Bylos duomenys patvirtina, kad nors skundas DVS buvo užregistruotas 2017 m. spalio 30 d. išsiuntimui į teismą, tačiau Telšių apylinkės teismui jis buvo įteiktas ir teisme užregistruotas tik 2017 m. lapkričio 2 d. (92 b. l.). Telšių apskrities VPK, kaip minėta anksčiau, yra valdžios įstaiga, kuri savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais. Tokioms įstaigoms yra keliami ypatingi reikalavimai ypač įstatymų laikymosi srityje. Valdžios įstaigos turi taip organizuoti savo veiklą, jog laiku ir tinkamai vykdytų įstatymų reikalavimus, todėl paaiškinimai, kad atskirasis skundas buvo surašytas laiku ir buvo registruotas išsiuntimui į teismą, skundas paduotas praleidus tik vieną dieną, negali būti pripažinti svarbiais. Tokios nuomonės laikomasi ir teismų praktikoje (Vilniaus apygardos teismo nutartis administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. ATP-920-195/2013, Kauno apygardos teismo nutartis administracinio nusižengimo byloje Nr. AN2-656-634/2017 ir kt.). Kitų priežasčių Institucija savo atskirajame skunde su prašymu atnaujinti skundo padavimo terminą nenurodė. Šiuo konkrečiu atveju išskirtinių priežasčių, dėl kurių Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyrius laiku negalėjo teismui pateikti atskirojo skundo (išskyrus aplaidumą), nenustatyta.Taigi, esant aptartam teisiniam reglamentavimui, konstatuotina, kad šiuo atveju apylinkės teismas teisingai taikė ANK 656 straipsnio 3 dalį ir pagrįstai nustatė, kad Institucija nesilaikė įstatyme numatytos atskirojo skundo padavimo tvarkos. Skundžiama Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. lapkričio 6 d. nutartis, kuria atsisakyta priimti Telšių apskrities VPK Kelių policijos skyriaus įgalioto atstovo atskirąjį skundą, yra motyvuota ir teisėta, todėl paliktina galioti nepakeista, o atskirasis skundas atmestinas.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 656 straipsnio 6 dalies 1 punktu, teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus įgalioto asmens atskirąjį skundą atmesti ir palikti Telšių rajono apylinkės teismo 2017 m. lapkričio 6 d. nutartį nepakeistą.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėjas Laisvydas Zederštremas