Vilniaus apygardos teismo nutartis

2024-03-28 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. AN2-112-576/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-03-28
Bylos Nr.
AN2-112-576/2024
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00215-2024-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Nida Vigelienė
Pažeidėjas
V. Ž.
Advokatai
Domantas Skebas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. AN2-112-576/2024
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00215-2024-7Procesinio sprendimo kategorijos: 16.9.1; 21.1.11; 21.8.3; 21.11.13 (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2024 m. kovo 28 d.Vilnius
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Nida Vigelienė,

teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. Ž. atstovo advokato Domanto Skebo atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutarties, kuria netenkintas V. Ž. prašymas dėl Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų poskyrio (toliau – ir Institucija) 2024 m. sausio 5 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 39-ANR_N-3735-2024 apskundimo termino atnaujinimo, atsisakyta priimti V. Ž. skundą ir skundas grąžintas jį padavusiam asmeniui.

Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

I. Priimtų procesinių sprendimų esmė

1. V. Ž. Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimu pripažintas kaltu padaręs administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 415 straipsnio 1 dalyje, nes jis 2023 m. birželio 21 d., 14.08 val. Kirtimų 2, Vilniuje, Vilniaus m. sav., Vilniaus pietinio aplinkelio 0,510 km, nevykdė pareigos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu apdrausti viešajame eisme dalyvaujančią transporto priemonę „MAN TGX“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) taip pažeisdamas Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo 4 straipsnio 1 punktą, Lietuvos Respublikos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 25 straipsnio 2 dalį. V. Ž. buvo paskirta administracinė nuobauda – 180 Eur.

2. Skundžiama Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartimi netenkintas prašymas dėl Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimo apskundimo termino atnaujinimo, atsisakyta priimti V. Ž. skundą ir skundas grąžintas jį padavusiam asmeniui.

2.1. Skundžiamoje nutartyje nurodyta, kad Institucijos nutarimas buvo priimtas 2024 m. sausio 5 d., V. Ž. el. paštu išsiųstas tą pačią dieną, o atsižvelgiant į ANK 573 straipsnyje esantį reglamentavimą, nutarimo nuorašas buvo išsiųstas tinkamai ir laiku, todėl paskutinė diena skundui paduoti buvo 2024 m. sausio 25 d.

2.2. Apylinkės teismas sprendė, kad kai asmuo nurodo savo el. pašto adresą valstybės informacinėse sistemose ar registruose, Institucija nėra įpareigota papildomai siųsti procesinius dokumentus gyvenamosios vietos deklaruotu adresu ar darbovietės adresu. V. Ž. Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimas buvo išsiųstas valstybės informacinėse sistemose ar registruose deklaruotu elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini), be to, būtent šį el. pašto adresą savo kontaktuose nurodė ir pats V. Ž. Apylinkės teismas nenustatė jokių išskirtinių ar svarbių priežasčių, dėl kurių buvo praleistas terminas, todėl skundą atsisakė priimti ir grąžino jį padavusiam asmeniui.

II. Atskirojo skundo ir atsiliepimo į jį prašymai ir argumentai

3. Atskiruoju skundu V. Ž. atstovas advokatas Domantas Skebas prašo panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartį, kuria atsisakyta atnaujinti apskundimo terminą dėl Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimo. Atskirasis skundas grindžiamas šiais esminiais argumentais:

3.1. Nagrinėjama situacija išsiskiria tuo, kad Institucijos elektroninis laiškas nepasiekė V. Ž. pašto dėžutės, todėl iki 2024 m. sausio 30 d. V. Ž. apie Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimą nežinojo. Prie skundo pateikiamas V. Ž. el. pašto (duomenys neskelbtini) dėžutės ekrano vaizdas dėl to, kad 2024 m. sausio 5 d. V. Ž. buvo gavęs el. laiškus iš įvairių asmenų, tačiau el. laiško iš Institucijos negavo. Apie Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimą, V. Ž. sužinojo tik 2024 m. sausio 30 d., prisijungęs prie Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos portalo https://epaslaugos.ird.lt.

3.2. Tikėtina, kad Institucija 2024 m. sausio 5 d. siuntė V. Ž. Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimą el. paštu, tačiau el. laiškas nepasiekė adresato dėl techninių kliūčių. Nagrinėjamu laikotarpiu (2024 m. sausio mėn.) V. Ž. buvo kelionėje Indonezijoje ir būdamas šioje valstybėje pastebėjo, kad prisijungęs prie vietinio interneto tinklo, jis negauna kai kurių elektroninių laiškų arba tie laiškai yra užlaikomi. Tokios techninės kliūtys galimai susijusios su minėtoje valstybėje taikoma interneto kontrole ir prasta interneto kokybe. Be to, iš el. pašto dėžutės ekrano vaizdo nuotraukos, pateiktos prie skundo, matyti, kad 2024 m. sausio 5 d. V. Ž. domėjosi tikrino savo el. pašto dėžutę (taip pat ir laiškus, susijusius su civiliniu bylinėjimusi), gavo ir perskaitė įvairius el. laiškus, todėl būtų neįtikėtina, kad V. Ž. būtų nereagavęs į Institucijos laišką.

3.3. Skunde nesutinkama su apylinkės teismo išvada, kad V. Ž. buvo neatidus ir nerūpestingas. Priešingai, pateiktų įvykių chronologija rodo, kad V. Ž. domėjosi savo bylomis, 2024 m. sausio 30 d. prisijungė prie Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos portalo ir nedelsdamas (tą pačią dieną) padavė skundą ir skundo padavimo terminą praleido nežymiai – 5 dienas.

3.4. ANK 573 straipsnyje yra numatyti alternatyvūs procesinių dokumentų įteikimo būdai, tarp jų ir įteikimas tiek el. paštu, tiek registruotu laišku. Siunčiant dokumentus registruotu laišku yra įsitikinama ar procesiniai dokumentai tikrai pasiekė adresatą. Būtų nelogiška, jeigu įstatymų leidėjas nustatytų skirtingus įsitikinimo apie įteikimą standartus siunčiant dokumentus popierine ir elektronine forma (popieriniame variante gauti informaciją apie įteikimą, o elektroniniame – apsiriboti žiniomis apie išsiuntimą). Dėl to, Institucijai reikėjo įsitikinti, ar el. laiškas tikrai pasiekė V. Ž., t. y. nustatyti elektroninėje sistemoje reikalavimą gavėjui patvirtinti laiško gavimą.

Atsiliepimas

4. Atsiliepimu į skundą Institucija prašo Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartį palikti nepakeistą ir atskirojo skundo netenkinti.

4.1. Atsiliepime nurodoma, kad V. Ž. procesiniai dokumentai išsiųsti vadovaujantis ANK 573, 620 straipsnių nuostatomis, t. y. paties V. Ž. valstybės informacinėse sistemose ar registruose deklaruotais duomenimis korespondencijai gauti – deklaruotu el. paštu (duomenys neskelbtini). Dėl to, Institucija nesutinka su skunde nurodytomis aplinkybėmis, nes tai prieštarauja suformuotai teismų praktikai. Atsiliepime cituojama teismų praktika, kurioje nurodoma, kad policija procesinius dokumentus siųsti asmeniui el. paštu gali tada, kai asmuo el. pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti (Klaipėdos apygardos teismo nutartis administracinio nusižengimo byloje Nr. AN2-252-380/2020); praleistas procesinis terminas gali būti atnaujintas tik tuomet, kai jis yra praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl asmenys norintys pasinaudoti savo procesine teise apskųsti byloje priimtą sprendimą, turi šia procesine teise naudotis operatyviai, atidžiai, rūpestingai, sąžiningai ir negali ja piktnaudžiauti (Klaipėdos apygardos teismo nutartis administracinio nusižengimo byloje Nr. AN2-7-361/2024).

4.2. Institucijos teigimu, V. Ž. atžvilgiu priimtas 2024 m. sausio 5 d. nutarimas jam buvo išsiųstas tą pačią dieną, kai buvo priimtas, o paskutinė diena skundui paduoti buvo 2024 m. sausio 26 d. V. Ž. skundą Institucijai pateikė tik 2024 m. sausio 30 d., t. y. praleidęs 20 dienų terminą.

4.3. Institucijos vertinimu, šiuo atveju nėra pagrindo V. Ž. atnaujinti praleisto termino skundui paduoti dėl 2024 m. sausio 5 d. nutarimo. Institucija cituoja teismų praktiką, kurioje nurodyta, kad ANK nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami, o sprendžiant termino praleidimo klausimą, būtina užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama suteiktomis teisėmis, todėl reikia atsižvelgti į sąžiningo, atidaus ir rūpestingo asmens elgesio standartus, be to, asmuo pats turi rūpintis tinkamu savo teisių įgyvendinimu ir pažeistos teisės gali būti ginamos tik tada, kai asmuo elgiasi sąžiningai, apdairiai ir rūpestingai (Klaipėdos apygardos teismo nutartis administracinio nusižengimo byloje AN2-223-361/2019).

Atsiliepimas

4.4. Pažymima, kad V. Ž. atstovo advokato Domanto Skebo pozicija, jog Institucija privalėjo įsitikinti, kad el. laiškas pasiekė V. Ž., yra ANK 573 straipsnyje reglamentuotos procesinių dokumentų įteikimo tvarkos interpretavimas, nes Institucija neprivalo įteikinėti procesinių dokumentų visais įmanomais būdais kelis kartus ir neribotą laiką.

Motyvuojamoji dalis

III. Apeliacinės instancijos teismo argumentai ir išvados

V. Ž. atstovo advokato Domanto Skebo atskirasis skundas atmestinas

5. ANK 656 straipsnio 2 dalyje įtvirtinta, kad atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos administracinių nusižengimų teiseną apygardos teisme reglamentuojančios taisyklės, išskyrus ANK 656 straipsnyje nurodytas išimtis. ANK 652 straipsnio 1 dalyje numatyta tai, kad apygardos teismas, nagrinėdamas bylą dėl apeliacinio skundo administracinio nusižengimo byloje, patikrina teismo priimto nutarimo (nutarties) administracinio nusižengimo byloje teisėtumą ir pagrįstumą.

Žemesnės instancijos teismas

6. Asmens teisė kreiptis į teismą, kaip ir bet kuri kita asmens teisė, turi būti įgyvendinama laikantis tam tikros tvarkos. Siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą, užtikrinti teisinių santykių dalyviams apibrėžtumą, įstatymas nustato laiko tarpą, per kurį valstybė garantuoja pažeistos teisės gynybą. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

7. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte yra nustatyta, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Nagrinėjamoje administracinio nusižengimo byloje apylinkės teismas gavęs pareiškėjo skundą nustatė, jog skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, atsisakė atnaujinti apskundimo terminą, ir priėmė sprendimą atsisakyti priimti pareiškėjo paduotą skundą.

8. Pagal ANK 646 straipsnio 4 dalį, apylinkės teismo nutartis, kuria atmestas prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą, gali būti skundžiama atskiruoju skundu apygardos teismui. Šis teismas turi teisę atnaujinti praleistą terminą arba palikti apylinkės teismo nutartį nepakeistą.

9. Teismų praktikoje nurodyta, kad asmuo, turintis teisę skųsti administracinio nusižengimo byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise privalo naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jo procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama. Pagal teismų praktiką, svarbiomis priežastimis pripažįstamos tokios aplinkybės, kurios objektyviai kliudė ar sudarė kliūtis pareiškėjui realizuoti savo teisę kreiptis į teismą. Teismo diskrecijai paliekama spręsti, kokias priežastis pripažinti svarbiomis, atsižvelgiant į faktines konkrečios bylos aplinkybes. Kadangi įstatymų leidėjas, nustatydamas terminus procesiniams veiksmams atlikti, siekia užtikrinti teisinių santykių stabilumą, praleistas terminas gali būti atnaujinamas tik išimtiniais atvejais, jeigu jo praleidimo priežastys tikrai buvo svarbios, išskirtinės. Teismų praktikoje nuosekliai laikomasi pozicijos, kad priežastimis, kurių pagrindu gali būti atnaujintas praleistas terminas skundui paduoti, laikytinos tik tos aplinkybės, kurios objektyviai trukdė ar sudarė kliūtis pareiškėjui realizuoti teisę kreiptis į teismą, kuriomis galima pagrįsti visą termino skundui paduoti praleidimo laikotarpį ir kurios yra patvirtintos įrodymais. Taip pat pabrėžtina, kad įstatyme numatytas neilgas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą procesinį sprendimą, šia savo procesine teise naudotis operatyviai, atidžiai, rūpestingai ir sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama (pavyzdžiui, Vilniaus apygardos teismo nutartis administracinio nusižengimo byloje Nr. AN2-90-957/2024).

10. Aukštesnės instancijos teismas, įvertinęs administracinio nusižengimo bylos medžiagą ir atskirojo skundo argumentus, sprendžia, kad skundžiama Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartis, kuria atsisakyta atnaujinti Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų poskyrio 2024 m. sausio 5 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 39-ANR_N-3735-2024 apskundimo terminą, yra teisėta ir pagrįsta, keisti ar naikinti skundžiamą nutartį nėra teisinio ir faktinio pagrindo.

11. Nagrinėjamu atveju V. Ž. nubaustas pagal ANK 415 straipsnio 1 dalį, t. y. už transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu neapdraustų transporto priemonių vairavimą ir (ar) pareigos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu apdrausti viešajame eisme dalyvaujančias transporto priemones, nevykdymą. Atskirajame skunde administracinis nusižengimas nekvestionuojamas, tačiau prašoma panaikinti skundžiamą nutartį, kuria buvo atsisakyta atnaujinti praleistą Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimo apskundimo terminą.

12. ANK 573 straipsnio 1 dalyje, be kita ko, numatyta, kad šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė Lietuvos Respublikos gyventojų registre ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti. Kai asmenys elektroninio pašto adreso nenurodė Lietuvos Respublikos gyventojų registre ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims elektroniniu paštu gali būti siunčiami asmeniui išreiškus pageidavimą gauti procesinius dokumentus konkrečioje administracinio nusižengimo byloje elektroniniu paštu.

13. Teismų praktikoje yra nurodyta, kad Institucija šios nutarties 12 punkte minėtą procesinių dokumentų įteikimo būdą gali naudoti tada, kai asmuo elektroninio pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti. Taigi, Institucija yra atsakinga už tai, kad administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo būtų tinkamai informuotas apie jam pradėtą administracinio nusižengimo teiseną bei savo teises ir pareigas administracinio nusižengimo bylos tyrimo procese. ANK numato pareigą Institucijai procesinius dokumentus asmeniui siųsti ANK 573 straipsnyje numatyta tvarka, tačiau nenumato pareigos tikrinti, ar asmuo iš tikrųjų gavo šiuos procesinius dokumentus ir su jais susipažino (pavyzdžiui, Klaipėdos apygardos teismo nutartis administracinio nusižengimo byloje Nr. AN2-252-380/2020).

14. Bylos duomenimis nustatyta, kad V. Ž. praleido įstatyme nustatytą terminą pateikti skundą dėl Institucijos 2024 m. sausio 5 d. priimto nutarimo. Iš bylos medžiagos matyti, kad šioje administracinio nusižengimo byloje 2024 m. sausio 5 d. buvo priimtas Institucijos nutarimas administracinio nusižengimo byloje Nr. 39-ANR_N-3735-2024 (b. l. 12–14), kuris V. Ž. buvo išsiųstas 2024 m. sausio 5 d., 11.31 val. ir pristatytas 2024 m. sausio 5 d., 11.31 val., į el. paštą (duomenys neskelbtini) (b. l. 17). Bylos duomenimis nustatyta ir atskirajame skunde neginčijama, kad V. Ž. el. paštas yra būtent (duomenys neskelbtini). Minėtame Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarime, kuris buvo surašytas V. Ž., taip pat buvo nurodyta ir administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo data, laikas ir vieta (2024 m. sausio 5 d., 11.29 val., Lietuvos kelių policija) (b. l. 12). Taigi, nors minėtas Institucijos nutarimas buvo priimtas V. Ž. nedalyvaujant, tačiau jis buvo tinkamai informuotas apie jo atžvilgiu priimtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje. Institucija įteikė minėtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje tinkamai, vienu iš ANK 573 straipsnyje nurodytų būdų, t. y. nutarimas buvo išsiųstas ir pristatytas aktyviu V. Ž. el. paštu tą pačią dieną, kai buvo priimtas. Be to, kaip jau minėta, Institucija neturi pareigos įsitikinti, ar V. Ž. iš tikrųjų gavo Institucijos nutarimą ir su juo susipažino. Taigi, vadovaujantis minėtomis ANK 623 straipsnio nuostatomis, pagal kurias skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, nagrinėjamu atveju skundo padavimo terminas baigėsi 2024 m. sausio 25 d., o skundas su prašymu atnaujinti terminą skundui paduoti, Institucijai pateiktas praleidus skundo padavimo terminą 5 dienomis (2024 m. sausio 30 d.) (b. l. 3–5).

15. Be kita ko, prie atskirojo skundo byloje yra pateikta V. Ž. el. pašto (duomenys neskelbtini) ekrano nuotrauka (b. l. 51), kuri jo atstovo advokato įsitikinimu pagrindžia, kad 2024 m. sausio 5 d. V. Ž. tikrino savo el. pašto dėžutę, tačiau tarp gautų el. laiškų Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimo nebuvo. Vis tik, pastebėtina, kad byloje esanti minėta el. pašto dėžutės nuotrauka yra daryta 2024 m. kovo 4 d., todėl ji nepaneigia byloje esančių duomenų apie 2024 m. sausio 5 d. nutarimo išsiuntimo/pristatymo duomenis V. Ž. Atskirajame skunde nurodoma ir byloje yra pateikti duomenys, kad nutarimo siuntimo dieną (2024 m. sausio 5 d.), V. Ž. buvo Indonezijoje (b. l. 47–50). Dar daugiau, atskirajame skunde neabejojama, kad Institucija nutarimą galėjo siųsti V. Ž. el. paštu, tačiau nurodoma, kad Indonezijoje yra taikoma interneto kontrolė ir yra prasta interneto kokybė, t. y. susiduriama su techninėmis kliūtimis, kuomet kai kurie elektroniniai laiškai negaunami arba yra užlaikomi. Nagrinėjamu atveju apygardos teismas neturi pagrindo išvadai, kad šios atskirajame skunde nurodomos priežastys turėtų būti laikomos svarbiomis, išskirtinėmis, dėl kurių apskundimo terminas turėtų būti atnaujintas. Aukštesnės instancijos teismas, įvertinęs minėtus skundo argumentus sprendžia, kad nagrinėjamu atveju V. Ž. elgesys neatitiko atidaus ir rūpestingo asmens elgesio standarto, kuomet asmuo pats turi rūpintis tinkamu savo teisių įgyvendinimu, o pažeistos teisės gali būti ginamos tik tada, kai asmuo elgiasi atidžiai ir rūpestingai.

16. Atsižvelgus į išdėstytas aplinkybes, konstatuojama, kad šiuo atveju nėra pagrindo tvirtinti, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartimi buvo nepagrįstai atsisakyta atnaujinti Institucijos 2024 m. sausio 5 d. nutarimo apskundimo terminą. Dėl to, atskirasis skundas atmetamas, o Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartis paliekama nepakeista.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 656 straipsnio 5 dalimi, 6 dalies 1 punktu,

nutaria:

Palikti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2024 m. vasario 22 d. nutartį nepakeistą ir V. Ž. atstovo advokato Domanto Skebo atskirojo skundo netenkinti.

Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėja Nida Vigelienė