- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-09-09
- Bylos Nr.
- N-575-4595-11
- Teisminio proceso Nr.
- 4-61-3-00090-2011-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
- 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo P. D. prašymą atnaujinti praleistą atskirojo skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2011 m. liepos 8 d. nutarties P. D. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė : I.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus apygardos administracinis teismas 2011 m. liepos 8 d. nutartimi atsisakė atnaujinti terminą skundui paduoti dėl Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros 2010 m. gruodžio 29 d. nutarimo P. D. administracinio teisės pažeidimo byloje.
Šalies argumentai
P. D. 2011 m. liepos 28 d. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui išsiuntė atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2011 m. liepos 8 d. nutarties panaikinimo, kartu su prašymu atnaujinti atskirojo skundo padavimo terminą. Nurodo, jog skundžiamą nutartį gavo tik 2011 m. liepos 25 d.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja : II.
Prašymas atnaujinti atskirojo skundo padavimo terminą tenkintinas.
Atskirųjų skundų dėl pirmosios instancijos teismo nutarčių padavimo tvarka įtvirtinta Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 149 straipsnyje. Pagal šio straipsnio 2 dalį atskirieji skundai paduodami per tą teismą, kurio nutartis yra skundžiama, ne vėliau kaip per septynias dienas nuo nutarties paskelbimo. ABTĮ 149 straipsnio 3 dalies nuostata, numatanti, kad jeigu skundžiama nutartis, įstatymo nustatyta tvarka priimta nagrinėjant bylą šalims nedalyvaujant, atskirasis skundas gali būti paduodamas per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos, taikytina tais atvejais, kai atitinkami klausimai teismo sprendžiami rašytinio proceso tvarka, šalių nekviečiant, jų pranešimais ar šaukimais apie teismo posėdžio vietą ir datą neinformuojant.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad P. D. atskirojo skundo priėmimo klausimas buvo sprendžiamas teismo posėdyje, žodinio proceso tvarka (b. l. 54-56), skundžiama Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis buvo priimta ir paskelbta 2011 m. liepos 8 d. (b. l. 56). Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2008 m. kovo 5 d. nutartyje (administracinė byla Nr. AS756-179/2008) pažymėjo, kad tai, jog šalys į bylos nagrinėjimą neatvyko, neįtakoja priimtos teismo nutarties apskundimo tvarkos. Skundžiama 2011 m. liepos 8 d. nutartis priimta P. D. nedalyvaujant, taigi vadovaujantis ABTĮ 149 straipsnio 2 dalimi, paskutinė termino diena atskirajam skundui paduoti buvo 2011 m. liepos 15 d., tačiau P. D. atskirąjį skundą teismui išsiuntė tik 2011 m. liepos 28 d. (pagal pašto spaudą ant voko), t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Prašymą atnaujinti terminą atskirajam skundui paduoti P. D. grindžia skundžiamo akto nuorašo pavėluotu gavimu. Teigia, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo 2011 m. liepos 8 d. nutarties nuorašą gavo tik 2011 m. liepos 25 d.
Kaip jau buvo minėta, pareiškėjas nedalyvavo teismo posėdyje, kuriame buvo skelbiama Vilniaus apygardos administracinio teismo 2011 m. liepos 8 d. nutartis (b. l. 56). Iš pirmosios instancijos teismo lydraščio matyti, jog skundžiamo akto nuorašas pareiškėjui išsiųstas 2011 m. liepos 8 d. Kita vertus, iš pareiškėjo pateikto Pašto gautų siuntų nuorašo matyti, jog skundžiamo akto nuorašą jis gavo tik 2011 m. liepos 25 d. Atsižvelgus į tai, kad ABTĮ 149 straipsnio 2 dalyje apsisprendimui skųsti byloje priimtą nutartį, atskirojo skundo paruošimui ir pateikimui numatytas septynių dienų terminas, terminas, per kurį Antanas P. D. paruošė ir išsiuntė atskirąjį skundą, laikytinas protingu ir būtinu šiems veiksmams atlikti. Teisėjo kolegija nenustatė, jog pareiškėjas būtų piktnaudžiavęs teise paduoti skundą ar kad žinodamas apie priimtą nutartį sąmoningai nesinaudojo procesinėmis teisėmis. Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis, konstatuotina, kad terminas atskirajam skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.
Atskirojo skundo turinys ir forma iš esmės atitinka ABTĮ 130 straipsnio reikalavimus, todėl skundas priimtinas nagrinėti apeliacine tvarka (ABTĮ 148 straipsnis).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 127 straipsnio 2 dalimi, 134 straipsnio 1 dalimi, 135 straipsnio 2 dalimi, 148 straipsniu, teisėjų kolegija
nutaria:
P. D. prašymą patenkinti ir atnaujinti atskirojo skundo dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2011 m. liepos 8 d. nutarties padavimo terminą.
Atskirąjį skundą priimti nagrinėti.
Išsiųsti kitiems proceso dalyviams atskirojo skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.
Nutartis neskundžiama.