Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2022-07-08 · Civilinė byla Nr. e3K-3-286-403/2022

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancijaSprendimas · 2021-11-03Klaipėdos apylinkės teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2022-03-31Klaipėdos apygardos teismas
  3. KasacijaNutartis · 2022-07-08Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  4. KasacijaNutartis · 2022-12-15Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  5. ApeliacijaNutartis · 2023-01-19Klaipėdos apygardos teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2022-07-08
Bylos Nr.
e3K-3-286-403/2022
Teisminio proceso Nr.
2-06-3-03271-2021-9
Bylos rūšis
civilinė byla
Instancija
Kasacinė instancija
Rezultatas
Sprendimą ar nutartį panaikinti (visą) ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teismui
Teisėjai
Virgilijus Grabinskas (pirm.), Algirdas Taminskas, Alė Bukavinienė, Donatas Šernas
Ieškovas
UAB “ODINGĖ”
Atsakovas
UAB “Westerwijk Klaipėda”
Nr. DOK-3540
Civilinė byla Nr. e3K-3-286-XX/2022Teisminio proceso Nr. 2-06-3-03271-2021-9
(S)LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2022 m. liepos 8 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Alės Bukavinienės, Virgilijaus Grabinsko (kolegijos pirmininkas) ir Donato Šerno,

susipažinusi su 2022 m. birželio 30 d. paduotu ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Odingė“ kasaciniu skundu dėl Klaipėdos apygardos teismo 2022 m. kovo 31 d. nutarties peržiūrėjimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 345 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad kasacinis skundas gali būti paduotas per tris mėnesius nuo skundžiamo sprendimo, nutarties įsiteisėjimo dienos. Kasacinis skundas dėl apeliacinės instancijos teismo nutarties, priimtos CPK 327 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytais pagrindais, paduodamas per vieną mėnesį nuo skundžiamos nutarties įsiteisėjimo dienos. CPK 327 straipsnyje reglamentuojama apeliacinės instancijos teismo teisė panaikinti apskųstą teismo sprendimą ir perduoti bylą nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui, konkrečiai 1 dalies 2 punkto atveju – kai neatskleista bylos esmė ir pagal byloje pateiktus įrodymus bylos negalima išnagrinėti iš esmės apeliacinės instancijos teisme.

Žemesnės instancijos teismas

Klaipėdos apygardos teismas 2022 m. kovo 31 d. nutartimi, remdamasis CPK 327 straipsnio 1 dalies 2 punktu, Klaipėdos apylinkės teismo 2021 m. lapkričio 3 d. sprendimą panaikino ir bylą grąžino pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Taigi ieškovė padavė kasacinį skundą praleidusi CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatytą vieno mėnesių terminą jam paduoti. Skundžiama Klaipėdos apygardos teismo 2022 m. kovo 31 d. nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis), terminas jai apskųsti kasacine tvarka baigėsi 2022 m. balandžio 30 d., kasacinis skundas pateiktas 2022 m. birželio 30 d. Ieškovė neprašo atnaujinti terminą kasaciniam skundui paduoti, nenurodo svarbių priežasčių dėl kurių ji praleido įstatyme nustatytą terminą, o teisėjų kolegija savo iniciatyva taip pat nenustatė svarbių termino praleidimo priežasčių (CPK 78 straipsnio 1 dalis).

Dėl nurodytų priežasčių yra pagrindas konstatuoti, kad skundas neatitinka CPK 345 straipsnio 1 dalies reikalavimų, todėl jį atsisakytina priimti (CPK 350 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 78 straipsnio 1 dalimi, 345 straipsniu, 350 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 4 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Kasacinį skundą atsisakyti priimti.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėjai Alė BukavinienėVirgilijus GrabinskasDonatas Šernas