Kauno apygardos teismo nutartis

2013-05-22 · Byla Nr. ATP-525-582/2013

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. II-162-919/2013Nutartis · 2013-04-09Kauno apylinkės teismas
  2. ATP-525-582/2013Nutartis · 2013-05-22Kauno apygardos teismas
  3. II-14-358/2014Nutartis · 2014-01-20Kauno apylinkės teismas
  4. ATP-279-383/2014Nutartis · 2014-03-07Kauno apygardos teismas
Teismas
Kauno apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-05-22
Bylos Nr.
ATP-525-582/2013
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-02452-2013-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Dmitrijus Korsakovas
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla ATP-525-582/2013Teisminio proceso Nr. 4-69-3-02452-2013-1Procesinio sprendimo kategorijos: 63.3.8.; 79.2. (S)
KAUNO APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2013 m. gegužės 22 d.Kaunas

Kauno apygardos teismo teisėjas Dmitrijus Korsakovas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs D. M. atskirąjį skundą dėl Kauno apylinkės teismo 2013 m. balandžio 9 d. nutarties D. M. administracinio teisės pažeidimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialisto 2013-03-01 nutarimu D. M. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 127 str. 2 d. nubaustas teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3 mėnesiams.

Šalies argumentai

Nesutikdamas su šiuo nutarimu, D. M. skundu kreipėsi į Kauno apylinkės teismą, prašydamas šį nutarimą panaikinti.

Žemesnės instancijos teismas

Kauno apylinkės teismas 2013 m. balandžio 9 d. nutartimi nutarė D. M. skundą atsisakyti priimti, konstatavęs, kad skundas paduotas praleidus įstatyme nustatytą apskundimo terminą, prašymas atnaujinti šį terminą nepateiktas.

Šalies argumentai

D. M. atskiruoju skundu prašo Kauno apylinkės teismo 2013-04-09 nutartį panaikinti. Nurodo, kad teismas nepagrįstai konstatavo faktą, jog praleistas įstatymo nustatytas terminas skundui pateikti, kadangi skundas su priedais Kauno AVPK Kelių policijos valdybai paštu registruotu laišku išsiųstas būtent paskutinę termino dieną skundui pateikti (2013-03-21). Tokiu atveju faktas, kad apelianto skundas Kauno kelių policijos valdyboje gautas tik 2013-03-25, neturi jokios teisinės reikšmės sprendžiant skundo padavimo nepraleidus/praleidus įstatymo nustatytą terminą klausimą.

Atsiliepimas

Atsiliepime į atskirąjį skundą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba nurodo, kad su D. M. atskirojo skundo reikalavimais nesutinka. Kauno apylinkės teismo 2013-04-09 nutartis yra teisėta ir pagrįsta, todėl ją panaikinti nėra pagrindo.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas tenkintinas.

Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Šiuo atveju taikytino Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 str. 6 d. numatyta, kad jeigu skundas įteiktas paštui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos, terminas nelaikomas praleistu.

Iš bylos medžiagos matyti, kad šiuo atveju skundžiamo nutarimo apskundimo terminas baigėsi 2013-03-21. Apeliacinės instancijos teismas, sutikdamas su atskirojo skundo argumentu, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai konstatavo faktą, jog praleistas įstatymo nustatytas terminas skundui pateikti, atkreipia dėmesį į tai, kad D. M. skundas Kauno AVPK Kelių policijos valdybai paštu registruotu laišku išsiųstas būtent paskutinę termino dieną skundui pateikti - 2013-03-21, tai patvirtina prie atskirojo skundo pateiktas 2013-03-21 AB „Lietuvos pašto“ Jurbarko pašto kvitas Nr. 123060/51, kuriame nurodyta, kad pašto korespondencija gavėjui Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pašte priimta iš siuntėjo ir perduota siųsti 2013-03-21 17:13, šie duomenys atitinka internetiniame puslapyje www.post.lt esančią informaciją apie pašto siuntos Nr. RN606258125LT registraciją. Kadangi D. M. skundas dėl minėto nutarimo įteiktas paštui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos, laikytina, kad jis paduotas nepraleidus įstatyme numatyto apskundimo termino. Esant tokioms aplinkybėms, skundžiama Kauno apylinkės teismo 2013 m. balandžio 9 d. nutartis panaikintina ir pareiškėjo D. M. skundo dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialisto 2013-03-01 nutarimo priėmimo klausimas perduotinas apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 4 p.,

nutari a:

D. M. atskirąjį skundą tenkinti.

Kauno apylinkės teismo 2013 m. balandžio 9 d. nutartį panaikinti ir perduoti D. M. skundo dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialisto 2013-03-01 nutarimo priėmimo klausimą apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną ir yra neskundžiama.

Teisėjas Dmitrijus Korsakovas