- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-03-10
- Bylos Nr.
- II-463-1201/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-00351-2025-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Božena Mozūraitienė
- Pažeidėjas
- T. T.
- Kategorijos
- 22.8.3pavadinimo nepavyko patikrinti
- 22.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Božena Mozūraitienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracinėn atsakomybėn patraukto asmens T. T. skundo dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. spalio 21 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-17400-2024 teisėtumo ir pagrįstumo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. SAVAD-13-ANR_N-17400-2024 T. T. buvo pripažinta kalta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 417 straipsnio 2 dalį ir jai paskirta 40 Eur bauda.
Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos grupės persiųstas T. T. skundas dėl minėto nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
ANK 623 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo arba išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte imperatyviai numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Iš bylos duomenų matyti, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. spalio 21 d. nutarimas Nr. SAVAD-13-ANR_N-17400-2024 T. T. išsiųstas tą pačią dieną elektroniniu paštu (adresu (duomenys neskelbtini)). Šis el. pašto adresas gautas iš valstybės informacinių sistemų (registrų). Taigi teismas konstatuoja, kad nagrinėjamu atveju Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. spalio 21 d. nutarimas Nr. SAVAD-13-ANR_N-17400-2024 buvo išsiųstas tinkamu būdu. Teismų formuojamoje praktikoje išaiškinta, kad termino skundui paduoti administracinių nusižengimų bylose eigos pradžia siejama ne su siuntos atidavimo pašte diena ar su skundžiamo nutarimo kopijos (nuorašo) įteikimo asmeniui data, o su minėtos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo diena (Vilniaus apygardos teismo nutartys administracinių nusižengimų bylose Nr. AN2-194-898/2020, Nr. AN2-12-1121/2023). Taigi skundo padavimo terminas šiuo atveju skaičiuotinas nuo 2024 m. spalio 21 d., o paskutinė skundo padavimo diena – 2024 m. lapkričio 11 d. Kaip matyti, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo skundą pateikė tik 2025 m. vasario 27 d., t. y. praleidęs nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų terminą skundui paduoti, todėl šį skundą atsisakytina priimti.
Skunde T. T. nurodo, kad transporto priemonę vairavo kitas asmuo, t. y. jos vaikinas I. Š.. Šiame kontekste pažymėtina, kad pagal ANK 659 straipsnio 1 dalį, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo turi teisę paduoti prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą ANK 658 straipsnio 1 dalyje nurodytais pagrindais. ANK 660 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad prašymas atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl paaiškėjusių naujų aplinkybių (šio kodekso 658 straipsnio 1 dalies 1, 2, 3 ir 4 punktai) paduodamas institucijai, kurios pareigūnas pradėjo administracinio nusižengimo teiseną, ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo tos dienos, kurią sužinota ar turėjo būti sužinota apie šias aplinkybes. Ši institucija, gavusi prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl paaiškėjusių naujų aplinkybių arba pati sužinojusi apie šias aplinkybes, prašymo atnaujinti administracinio nusižengimo bylą padavimo klausimą turi išspręsti per kiek įmanoma trumpiausią laiką.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
atsisakyti priimti T. T. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. spalio 21 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-17400-2024 teisėtumo ir pagrįstumo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.