- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-02-11
- Bylos Nr.
- II-155-1018/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-01968-2016-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Jurgita Petrauskienė
- Kategorijos
- 3.10.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Įžanginė dalis
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Jurgita Petrauskienė, susipažinusi su M. P., a.k. (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 1 policijos komisariato 2015 m. gruodžio 30 d. nutarimo Nr. 12N-47463678-15,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2016 m. vasario 9 d. gautas Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 1 policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio persiųstas M. P. skundas dėl Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 1 policijos komisariato 2015 m. gruodžio 30 d. nutarimo Nr. 12N-47463678-15.
Skundą atsisakytina priimti.
Skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas (LR ATPK 296 str. 1 d.). LR ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Pagal LR ATPK 293 straipsnį skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos; jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Nagrinėjamu atveju skundžiamas nutarimas buvo priimtas 2015 m. gruodžio 30 d., tą pačią dieną įteiktas ir asmeniui, dėl kurio surašytas nutarimas, t. y. M. P.. Kadangi nutarimas buvo priimtas 2015 m. gruodžio 30 d., todėl jo apskundimo terminas pagal LR ATPK 293 straipsnio nuostatas suėjo (baigėsi) 2016 m. sausio 19 d. (įskaitytinai). Skundą M. P. surašė 2016 m. sausio 27 d. (taip nurodyta skunde), o nutarimą priėmusiai institucijai jį pateikė 2016 m. sausio 28 d. Iš to darytina išvada, kad M. P. praleido įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą. Skundas buvo pateiktas po 9 dienų nuo termino jam pateikti pasibaigimo dienos, o toks praleidimo terminas yra esminis. Iš M. P. skundo turinio matyti, kad jame nėra pareikštas prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, taip pat nėra nurodytos svarbios šio termino praleidimo priežastys, iš to darytina išvada, kad terminas skundui paduoti praleistas nesant svarbių priežasčių. Teismas įvertina ir tai, kad nutarimas M. P. buvo įteiktas jo priėmimo dieną, todėl, su juo (nutarimu) nesutikdamas, turėjo ir galėjo pateikti skundą dėl nutarimo per įstatymo nustatytą terminą, tačiau to nepadarė be svarbių priežasčių. Remiantis išdėstytu, teismas nusprendžia, kad yra teisinis pagrindas M. P. skundą dėl nutarimo atsisakyti priimti LR ATPK 296 str. 3 d. 2 p. pagrindu.
Teismas, remdamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
M. P. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 1 policijos komisariato 2015 m. gruodžio 30 d. nutarimo Nr. 12N-47463678-15 atsisakyti priimti.
Nutartis per septynias darbo dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.