- Teismas
- Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2021-10-18
- Bylos Nr.
- II-164-1118/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 4-29-3-00104-2021-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Jūratė Žemgulienė (pirm.)
- Pažeidėjas
- S. M.
- Institucija
- Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
rengdamasi nagrinėti administracinėn atsakomybėn patraukto S. M. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus 2021 m. rugsėjo 14 d. priimto nutarimo panaikinimo, rašytinio proceso tvarka
Aprašomoji dalis
nustatė:
teisme gautas administracinėn atsakomybėn patraukto S. M. skundas dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus 2021 m. rugsėjo 14 d. priimto nutarimo panaikinimo, kuriuo S. M. pripažintas kaltu padarius administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 518 straipsnio 1 dalyje ir jam paskirta 60 Eur bauda. Skundu prašoma atmesti jam pateiktus nepagrįstus kaltinimus ir paskirtą nuobaudą panaikinti.
Motyvuojamoji dalis
Atsisakytina priimti skundą.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalis). Taigi 20 dienų terminas skundui paduoti dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo skaičiuojamas ne nuo nutarimo asmeniui įteikimo, o nuo tokio nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Nagrinėjamu atveju, iš administracinio nusižengimo bylos Nr. 21142010566, persiųstos iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, matyti, kad S. M. atžvilgiu priimtas 2021 m. rugsėjo 14 d. nutarimas administracinio nusižengimo byloje Nr. 40-ANR_N-8172-2021, jam išsiųstas 2021 m. rugsėjo 15 d. (b. l. 23-24), todėl paskutinė diena skundui paduoti buvo 2021 m. spalio 5 d. S. M. skundą dėl jo atžvilgiu priimto nutarimo surašė 2021 m. spalio 6 d. ir tą pačią dieną išsiuntė institucijai, priėmusiai nutarimą, todėl laikytina, kad terminas skundui paduoti praleistas 1 (vieną) dieną. Skunde nenurodomos termino praleidimo priežastys, taip pat neprašoma atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, todėl teismas, nepaisant to, kad terminas praleistas nežymiai, negali savo iniciatyva spręsti klausimo dėl termino atnaujinimo (Šiaulių apygardos teismo 2019 m. gruodžio 30 d. nutartis, priimta administracinio nusižengimo byloje Nr. AN2-225-875/2019). Esant šiems duomenims, teismas atsisako priimti skundą ir jį grąžina padavusiam asmeniui.
Atkreiptinas S. M. dėmesys ir į tai, kad iš skundo turinio nėra aiškūs nesutikimo su priimtu nutarimu motyvai. Skundo turinys turi būti motyvuotas, argumentuotas, aiškiai suformuluoti nesutikimo motyvai.
S. M. išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, prašant atnaujinti terminą skundui paduoti, nurodant apskundimo termino praleidimo priežastis bei pateikiant (jei yra galimybė) tai patvirtinančius dokumentus (ANK 626 straipsnio 4 dalis).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
atsisakyti priimti S. M. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus 2021 m. rugsėjo 14 d. priimto nutarimo panaikinimo ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties nuorašo išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmus.