Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2020-08-27 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eATIK-102/2020

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. A11.-2256-729/2019Nutarimas · 2019-12-10Klaipėdos apylinkės teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2020-02-07Klaipėdos apygardos teismas
  3. Vienintelė instancijaNutartis · 2020-08-27Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2020-08-27
Bylos Nr.
eATIK-102/2020
Teisminio proceso Nr.
4-24-3-00220-2019-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
Vienintelė instancija
Rezultatas
Prašymą atnaujinti bylą atsisakyta priimti
Teisėjai
Pranas Kuconis (pirm.), Dalia Bajerčiūtė, Arvydas Daugėla
Pažeidėjas
L. L.
Institucija
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdyba
Advokatai
Artūras Jaskelevičius
Nr. DOK-3954/2020
Teisminio proceso Nr. 4-24-3-00220-2019-9
(S)LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2020 m. rugpjūčio 27 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Prano Kuconio (kolegijos pirmininkas), Arvydo Daugėlos ir Dalios Bajerčiūtės, susipažinusi su administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. L. atstovo advokato Artūro Jaskelevičiaus prašymu atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl Klaipėdos apylinkės teismo 2019 m. gruodžio 10 d. nutarimo ir Klaipėdos apygardos teismo 2020 m. vasario 7 d. nutarties,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. L. atstovas advokatas A. Jaskelevičius prašo atnaujinti administracinio nusižengimo bylą, panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2020 m. vasario 7 d. nutarties dalį, kuria palikta nepakeista Klaipėdos apylinkės teismo 2019 m. gruodžio 10 d. nutarimo dalis dėl L. L. nubaudimo pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 317 straipsnio 1 dalį ir administracinio nusižengimo teiseną jam nutraukti arba perduoti Klaipėdos apygardos teismui, tačiau prašymas paduotas praleidus ANK 660 straipsnio 2 dalyje nustatytą trijų mėnesių prašymo atnaujinti administracinio nusižengimo bylą padavimo terminą ir neprašoma šį terminą atnaujinti (terminas baigėsi 2020 m. gegužės 7 d., prašymas atnaujinti administracinio nusižengimo bylą teismui išsiųstas 2020 m. rugpjūčio 7 d.), nenurodomos šio termino praleidimo priežastys.

Pagal ANK 662 straipsnio 5 dalies 1 punktą prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą atsisakoma priimti, kai jis paduotas praleidus prašymo padavimo terminą ir nėra prašymo atnaujinti šį praleistą terminą. Atsižvelgiant į tai, administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. L. atstovo advokato A. Jaskelevičiaus prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą atsisakytina priimti (ANK 662 straipsnio 5 dalies 1 punktas).

Teisėjų atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 662 straipsnio 4 dalimi, 5 dalies 1 punktu, 6 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. L. atstovo advokato Artūro Jaskelevičiaus prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Teisėjai Pranas KuconisArvydas DaugėlaDalia Bajerčiūtė