Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2020-05-12 · Civilinė byla Nr. eCIK-316/2020

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancijaSprendimas · 2019-01-10Vilniaus apygardos teismas
  2. KasacijaNutartis · 2020-03-05Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  3. KasacijaNutartis · 2020-04-20Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  4. KasacijaNutartis · 2020-05-12Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2020-05-12
Bylos Nr.
eCIK-316/2020
Teisminio proceso Nr.
2-55-3-01927-2017-4
Bylos rūšis
civilinė byla
Instancija
Kasacinė instancija
Rezultatas
Skundą (prašymą) atsisakyta priimti
Teisėjai
Goda Ambrasaitė-Balynienė, Dalia Vasarienė, Alė Bukavinienė
Atsakovas
R. K., A. K.
Dokumento Nr. DOK-2076
Teisminio proceso Nr. 2-55-3-01927-2017-4
(S)LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2020 m. gegužės 12 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Godos Ambrasaitės-Balynienės, Alės Bukavinienės ir Dalios Vasarienės (kolegijos pirmininkė),

susipažinusi su 2020 m. balandžio 27 d. gautu atsakovų R. K. ir A. K. kasaciniu skundu dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2020 m. sausio 9 d. nutarties peržiūrėjimo ir prašymu dėl praleisto termino atnaujinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija 2020 m. kovo 5 d. nutartimi Nr. DOK-982 ir 2020 m. balandžio 20 d. nutartimi Nr. DOK- 1785 atsisakė priimti atsakovų R. K. ir A. K. kasacinius skundus, nustačiusi, kad jie neatitinka Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – ir CPK) 346 straipsnio, 347 straipsnio 1 dalies 3 punkto reikalavimų.

Atsakovai trečią kartą padavė kasacinį skundą, praleidę CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatytą trijų mėnesių terminą jam paduoti. Skundžiama Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2020 m. sausio 9 d. nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis), terminas jai apskųsti kasacine tvarka baigėsi 2020 m. balandžio 9 d., kasacinis skundas išsiųstas tik 2020 m. balandžio 24 d.

Pagal CPK 345 straipsnio 2 dalį asmenims, praleidusiems kasacinio skundo padavimo terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujinamas; teismas turi teisę atnaujinti praleistą terminą ir savo iniciatyva, kai iš turimos medžiagos matyti, kad terminas praleistas dėl svarbių priežasčių (CPK 78 straipsnio 1 dalis). Teisėjų atrankos kolegija pažymi, kad įstatymo nustatytais terminais procesiniams veiksmams atlikti siekiama civilinių teisinių santykių stabilumo, todėl praleisti procesiniai terminai gali būti atnaujinami tik išimtiniais atvejais, jeigu jų praleidimo priežastys yra iš tiesų svarbios.

Atsiliepimas

Atsakovų atstovė pateikė prašymą atnaujinti praleistą terminą kasaciniam skundui paduoti, nurodydama, kad terminą praleido dėl didelės bylos apimties, paskelbto karantino ir ligos. Teisėjų atrankos kolegija atsakovų atstovės nurodytų priežasčių nelaiko svarbiomis ir sprendžia, kad terminas kasaciniam skundui paduoti neatnaujintinas. Taip pat pažymėtina, kad ši atsakovų atstovė jau teikė teismui atsakovų kasacinį skundą 2020 m. balandžio 9 d., kurį teisėjų atrankos kolegija atsisakė priimti 2020 m. balandžio 20 d. nutartimi, todėl atsakovės nurodyti argumentai dėl negalėjimo pateikti skundo anksčiau yra nepagrįsti. Dėl to kasacinį skundą, kaip paduotą praleidus įstatymo nustatytą terminą ir nenustačius pagrindo šiam atnaujinti, atsisakytina priimti (CPK 78 straipsnio 1 dalis, 345 straipsnis, 350 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

Teisėjų atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 350 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 1 punktu ir 4 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Neatnaujinti termino kasaciniam skundui paduoti.

Kasacinį skundą atsisakyti priimti.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėjai Goda Ambrasaitė-BalynienėAlė BukavinienėDalia Vasarienė