Klaipėdos apygardos teismo nutartis

2018-03-29 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. AN2-113-361/2018

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Klaipėdos apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2018-03-29
Bylos Nr.
AN2-113-361/2018
Teisminio proceso Nr.
4-24-3-00247-2017-6
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Dalius Jocys
Pareiškėjas
A. Č.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. AN2-113-361/2018
Teisminio proceso Nr. 4-24-3-00247-2017-6Procesinio sprendimo kategorija 21.11.13 (S)
KLAIPĖDOS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2018 m. kovo 29 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjo A. Č. atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. vasario 14 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti pareiškėjo (nukentėjusiojo) A. Č. apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. sausio 17 d. nutarties,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose 2017 m. spalio 3 d. gauta administracinio nusižengimo bylos (ROIK:17072241973) medžiaga su A. Č. skundu dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato 2017 m. rugsėjo 8 d. nutarimo, kuriuo atsisakyta pradėti administracinio nusižengimo bylos teiseną pagal pareiškėjo A. Č. 2017 m. liepos 27 d. pareiškimą Nr. 30-AP-5045 dėl augalų apsaugos reikalavimų pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 342 straipsnio 1 dalį, nesant P. B. veikoje administracinio nusižengimo sudėties požymių.

Žemesnės instancijos teismas

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. sausio 17 d. nutartimi priimtas pareiškėjo A. Č. atsisakymas nuo skundo ir procesas pagal pareiškėjo skundą dėl policijos 2017 m. rugsėjo 8 d. nutarimo nepradėti administracinio nusižengimo bylos teisenos nutrauktas.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. vasario 14 d. nutartimi atsisakyta priimti pareiškėjo A. Č. apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. sausio 17 d. nutarties panaikinimo. Teismas motyvavo, jog šios nutarties apskundimo terminas baigėsi 2018 m. vasario 6 d., 17.00 val. (pastebėtina, jog suklysta nurodant į sausio mėnesį), o apeliacinis skundas teisme gautas 2018 m. vasario 7 d. Praleidus numatytą apskundimo terminą ir nesant prašymo jo atnaujinti apeliacinį skundą teismas atsisakė priimti, vadovaudamasis ANK 648 straipsnio 3 dalies 2 punktu.

Šalies argumentai

Pareiškėjas A. Č. atskiruoju skundu prašo panaikinti apylinkės teismo 2018 m. vasario 14 d. nutartį ir priimti naują sprendimą – apeliacinį skundą priimti. Nurodo, jog apeliacinio skundo padavimo termino nepraleido, nes apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutartis jam išsiųsta teismo 2018 m. vasario 19 d. lydraščiu. Be to, apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutartis priimta rašytinio proceso tvarka, todėl negalima teigti, jog apie skundžiamą nutartį apeliantas žinojo jos priėmimo dieną. Skundžiamoje nutartyje apeliacinio skundo padavimo terminas nustatytas neteisingai, todėl apeliacinis skundas turėjo būti priimtas.

Atsiliepimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariatas atsiliepimu su skundu nesutinka. Mano, jog skundžiama nutartis yra pagrįsta ir teisėta.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas tenkinamas.

ANK 656 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad apylinkės teismo nutartį administracinių nusižengimų teisenoje dalyvaujantys asmenys šiame kodekse nustatytais atvejais gali apskųsti atskiruoju skundu apygardos teismui.

Apeliantas skundžia apylinkės teismo nutartį, kuria atsisakyta priimti jo apeliacinį skundą dėl apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutarties panaikinimo. Šioje nutartyje teismas padarė išvadą, jog apeliacinis skundas pateiktas praleidus įstatyme nustatytą apeliacinio skundo padavimo terminą. Apygardos teismas tokią apylinkės teismo išvadą vertina kaip nepagrįstą.

ANK 646 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apeliacinis skundas gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo pirmosios instancijos teismo nutarimo (nutarties) administracinio nusižengimo byloje kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 648 straipsnio 1 dalyje reglamentuota, jog apeliacinio skundo priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas.

Bylos duomenimis nustatyta, kad apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutartis administracinio nusižengimo byloje paskelbta proceso dalyviams į šios nutarties paskelbimą neatvykus, o jos kopija apeliantui (ir kitiems proceso dalyviams) išsiųsta 2018 m. sausio 19 d. (penktadienis) teismo lydraščiu, paštu 2018 m. sausio 22 d. (pirmadienį) (b. l. 90). Pareiškėjo A. Č. apeliacinis skundas Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose gautas 2018 m. vasario 7 d., reg. Nr. DOK-6890 (b. l. 94). Taigi paskutinė (dvidešimtoji) diena apeliaciniam skundui dėl apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutarties paduoti buvo 2018 m. vasario 9 d., o ne skundžiamoje nutartyje nurodyta 2018 m. vasario 6 d. Atsižvelgiant į tai, kad apeliacinis skundas teisme gautas minėtą vasario 7 dieną, laikytina, kad skundo padavimo termino apeliantas nepraleido.

Procesinių terminų skaičiavimo bendrosios nuostatos numato, jog terminų skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama kitą dieną po procesinio veiksmo atlikimo (žr. pvz. Kauno apygardos teismo 2017 m. rugpjūčio 17 d. nutartį, priimtą byloje Nr. AN2-542-530/2017). Iš aptarto teisinio reguliavimo ir nustatytų aplinkybių darytina išvada, jog skundžiama nutartimi nepagrįstai ir neteisėtai atsisakyta priimti pareiškėjo apeliacinį skundą.

Kitos aplinkybės, nurodytos atskirajame skunde, kad skundžiamą nutartį apeliantas gavo 2018 m. vasario 17 d., reikšmės neturi, nes terminas apeliaciniam skundui paduoti praleistas nebuvo. Vien tai, jog apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutarties rezoliucinėje dalyje suklysta nurodant nutarties apskundimo tvarką (per 20 dienų nuo priėmimo dienos), negali lemti teisės į apeliacinį bylos procesą suvaržymą.

Įvertinus išdėstytas aplinkybes, skundžiama nutartis naikintina ir pareiškėjo A. Č. 2018 m. vasario 7 d. apylinkės teisme gautas apeliacinis skundas dėl apylinkės teismo 2018 m. sausio 17 d. nutarties perduotinas apylinkės teismui ANK 648 straipsnyje nustatytiems veiksmams atlikti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 656 straipsnio 6 dalies 3 punktu,

nutaria:

panaikinti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. vasario 14 d. nutartį ir pareiškėjo A. Č. apeliacinį skundą perduoti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams ANK 648 straipsnyje nustatytiems veiksmams atlikti.

Nutartis neskundžiama ir įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.

Teisėjas Dalius Jocys