Vilniaus apygardos teismo nutartis

2018-10-04 · Civilinė byla Nr. 2S-2679-661/2018

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Atskirasis skundasNutartis · 2018-10-04Vilniaus apygardos teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2019-02-19Vilniaus apygardos teismas
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2018-10-04
Bylos Nr.
2S-2679-661/2018
Teisminio proceso Nr.
2-68-3-00438-2017-4
Bylos rūšis
civilinė byla
Teisėjas
Alvydas Barkauskas
Ieškovas
K. N.
Atsakovas
A. N.
Trečiasis asmuo
V. N.
Kategorijos
Civilinė byla Nr. 2S-2679-661/2018Teisminio proceso Nr. 2-68-3-00438-2017-4Procesinio sprendimo kategorija: 3.1.10.2. (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2018 m. spalio 4 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo teisėjas Alvydas Barkauskas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo apelianto A. N. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. rugpjūčio 30 d. nutarties, priimtos civilinėje byloje pagal ieškovės K. N. ieškinį atsakovui A. N. dėl išlaikymo besimokinančiam vaikui priteisimo, tretysis asmuo V. N.,

Teismas,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

1. 2018 m. liepos 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu nuspręsta priteisti iš atsakovo A. N., asmens kodas (duomenys neskelbtini) ieškovės K. N., asmens kodas (duomenys neskelbtini) išlaikymui (paramai) kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 170 eurų (vieną šimtą septyniasdešimt eurų) nuo ieškovės pilnametystės, 2016-12-05, iki kol K. N. baigs mokslus Vilniaus Gedimino technikos universitete, bet ne daugiau nei iki jai sukaks 24 metai. Likusioje dalyje ieškinį atmesti. Priteisti iš atsakovo A. N., asmens kodas (duomenys neskelbtini) į valstybės biudžeto pajamas 61 Eur (šešiasdešimt vieną eurą) žyminio mokesčio. Priteisti iš atsakovo A. N., asmens kodas (duomenys neskelbtini) į valstybės biudžetą 19,84 Eur (devyniolika eurų ir 84 ct) išlaidų susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, sumokant jį į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą (įmokos kodas 5660).

2. 2018-08-27 Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo gautas atsakovo A. N. apeliacinis skundas.

Žemesnės instancijos teismas

3. 2018-08-30 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi buvo nutarta atsisakyti priimti apelianto apeliacinį skundą ir grąžinti jį padavusiam asmeniui. Teismas nurodė, kad 2018 m. liepos 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas įsiteisėjo 2018 m. rugpjūčio 22 d., apeliacinis skundas išsiųstas 2018 m. rugpjūčio 23 d., t.y. praleidus sprendimo apskundimo terminą. Apeliantas (atsakovas) neprašo atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą, todėl atsisakytina priimti apeliacinį skundą ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Šalies argumentai

4. Apeliantas A. N. atskiruoju skundu prašo panaikinti skundžiamą nutartį ir klausimą išspręsti iš esmės, priimti apelianto apeliacinį skundą. Nurodo, kad skundą jis išsiuntė 2018-08-22, dėl to nepraleido termino skundui pateikti. Pateikia tai patvirtinančius įrodymus – pašto kvitus.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas tenkintinas iš dalies.

5. Bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka ribas sudaro skundo faktinis ir teisinis pagrindas, taip pat patikrinimas, ar nėra absoliučių teismo procesinio sprendimo negaliojimo pagrindų (CPK 320 str. 1 d.). Nagrinėjant atskiruosius skundus taikomos taisyklės, kurios reglamentuoja civilinį procesą apeliacinės instancijos teisme (CPK 338 str.).

6. Vilniaus miesto apylinkės teismas apeliacinį skundą atsisakė priimti motyvuodamas tuo, kad apeliantas skudną teismui pateikė praleidęs nustatytą terminą, o termioa atnaujinti neprašė. Nurod,ė kad apeliantas teismui skudną išisuntė 2018-08-23. Tačiau sutkikti su tokiais pirmosios instancijos tieginiais nėra pagrindo. Kaip matyti iš byloje esančio voko kuriuo apeliantas teismui atsiuntė apeliacinį skundą, jame yra nurodytas registracijos numeris – RN410029588LT. Patikrinus šios siuntos siuntimo eigą pašto internetiniame puslapyje www.post.lt nustatyta, kad siunta iš siuntėjo buvo priimta 2018-08-22. Šia aplinkybė taip pat patvirtina ir su atskiruoju skundu apelianto pateikiami pašto paslaugų apmokėjimo kvitai Nr. 080072 ir Nr. 080071.

7. Civilinio proceso kodekso 74 str. 7 d. numato, kad jeigu skundas, dokumentai ar pinigai įteikti paštui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos nulis minučių, terminas nelaikomas praleistu. Iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad terminas apeliaciniam skundui pateikti baigėsi 2018-08-22, apeliantas paštui skundą perdavė 2018-08-22, t.y. nepraleidęs termino skundui pateikti.

8. Remiantis išdėstytu, apeliacinės instancijos teismas konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas, atsisakydamas priimti apeliacinį skundą dėl praleisto termino, netinkamai nustatė apeliacinio skundo pateikimo paštui datą, todėl priėmė nepagrįstą nutartį, kuri naikintina apeliacine tvarka. Kadangi kompetencija spręsti apeliacinio skundo priėmimo klausimą priklauso pirmosios instancijos teismui, todėl apeliacinio skundo priėmimo klausimas perduotinas nagrinėti pirmosios instancijos teismui iš naujo (LR CPK 329 straipsnio 1 dalis, 337 straipsnio 1 dalies 3 punktas).

9. Teismas, remdamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 337 straipsnio 1 dalies 3 punktu,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. rugpjūčio 30 d. nutartį panaikinti ir perduoti A. N. apeliacinio skundo priėmimo klausimą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Teisėjas Alvydas Barkauskas