Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2019-03-25 · Civilinė byla Nr. 2YT-3615-956/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2019-03-25
Bylos Nr.
2YT-3615-956/2019
Teisminio proceso Nr.
2-08-3-01334-2019-6
Bylos rūšis
civilinė byla
Teisėjas
Sigita Kulbienė
Pareiškėjas
T. G.
Kategorijos
Civilinė byla Nr. 2YT-3615-956/2019Teisminio proceso Nr. 2-08-3-01334-2019-6Procesinio sprendimo kategorijos: 3.1.10.3.;3.1.14.8.1.; 3.5.1.; 3.4.5.11
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2019 m. kovo 25 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Sigita Kulbienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo T. G. skundo dėl antstolio veiksmų suinteresuotam asmeniui antstoliui M. A. priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šalies argumentai

pareiškėjas prašo panaikinti antstolio M. A. patvarkymus dėl skolos/baudos ir vykdymo išlaidų išieškojimo vykdomojoje byloje Nr. (duomenys neskelbtini)dėl nesilaikymo nustatytų terminų.

Antstolis 2019 m. kovo 18 d. patvarkymu Nr. S-250 vykdomoje byloje Nr. (duomenys neskelbtini)pareiškėjo skundo netenkino. Skundą perdavė nagrinėti teismui.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

CPK 512 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl antstolių ar notarinių veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo. Kasacinis teismas, formuodamas CPK 512 straipsnio aiškinimo ir taikymo praktiką, nurodė, kad CPK 512 straipsnyje nustatytas dvidešimties dienų terminas, skaičiuotinas nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo ar turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, gali būti atnaujinamas, jeigu jis praleistas dėl svarbių priežasčių, o devyniasdešimt dienų terminas, kuris skaičiuojamas nuo skundžiamo veiksmo atlikimo, yra naikinimasis ir, jį praleidus, teismo nebegali būti atnaujinamas. Skundas, paduotas teismui praleidus naikinamąjį terminą, nenagrinėtinas teisme, todėl tokį skundą teismas turi atsisakyti priimti (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas), o tokiai aplinkybei paaiškėjus po skundo priėmimo – bylą nutraukti (CPK 293 straipsnio 1 punktas) (žr. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2008 m. kovo 3 d. nutartį civilinėje byloje Nr. 3K-3-143/2008; 2014 m. gruodžio 23 d. nutartį civilinėje byloje Nr. 3K-3-578/2014).

Nagrinėjamu atveju pareiškėjas skundžia patvarkymus dėl skolos/baudos ir vykdymo išlaidų išieškojimo vykdomojoje byloje Nr. (duomenys neskelbtini). Iš vykdomosios bylos Nr. (duomenys neskelbtini)nustatyta, kad antstolio paskutinis atliktas veiksmas minėtoje vykdomojoje byloje yra 2018 m. balandžio 25 d. nurodymo dėl priverstinio lėšų nurašymo priėmimas, todėl naikinamasis terminas skundui dėl antstolio veiksmų paduoti baigėsi 2018 m. liepos 25 d. Pareiškėjo skundas teisme buvo gautas 2019 m. kovo 22 d., t. y. pateiktas praleidus įstatyme nustatytą terminą ir suėjus naikinamajam terminui skundui dėl antstolio veiksmų paduoti, todėl pareiškėjo skundą atsisakytina priimti kaip nenagrinėtiną teisme, suėjus naikinamajam skundo padavimo terminui (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas, 512 straipsnis).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 290-292, 512 straipsniais,

nutaria:

atsisakyti priimti pareiškėjo T. G. skundą antstolio veiksmų ir grąžinti jį pareiškėjui.

Nutartis per 7 dienas nuo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose.

TeisėjaSigita Kulbienė