Kauno apylinkės teismo nutartis

2023-12-15 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-1266-548/2023

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. II-1266-548/2023Nutartis · 2023-12-15Kauno apylinkės teismas
  2. II-471-548/2024Nutartis · 2024-05-17Kauno apylinkės teismas
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-12-15
Bylos Nr.
II-1266-548/2023
Teisminio proceso Nr.
4-20-3-00088-2023-2
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ričardas Juodis
Pareiškėjas
R. L.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-1266-548/2023Teisminio proceso Nr. 4-20-3-00088-2023-2Procesinio sprendimo kategorija: 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. gruodžio 15 d.Kaišiadorys

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėjas Ričardas Juodis, spręsdamas pareiškėjos R. L. skundo dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono Policijos komisariato 2023 m. rugpjūčio 11 d. nutarimo Nr. 63-ANR_N-145-2023, priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose gautas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus persiųstas pareiškėjos R. L. skundas dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono Policijos komisariato 2023 m. rugpjūčio 11 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalis numato atvejus kada apylinkės teismas gali atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje. Vienas iš atvejų yra tada, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir nesant prašymo šio termino atnaujinti arba atmetus prašymą atnaujinti terminą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Iš bylos medžiagos matyti, kad skundžiamas nutarimas priimtas 2023 m. rugpjūčio 11 d., kuris tą pačią dieną R. L. išsiųstas gyvenamosios vietos adresu – (duomenys neskelbtini). Skundžiamo nutarimo apskundimo terminas baigėsi ir nutarimas įsiteisėjo 2023 m. rugsėjo 1 d. Pareiškėjos atsiųstu skundu nustatyta, kad skundas yra surašytas 2023 m. rugsėjo 5 d., tačiau skundas Institucijoje gautas tik 2023 m. gruodžio 4 d. Taigi, vertinant tai, pareiškėja skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavė žymiai praleidusi (t. y. daugiau nei tris mėnesius) įstatymo numatytą skundo padavimo terminą. Tuo tarpu pareiškėja, praleidusi skundo padavimo terminą, neprašo jo atnaujinti bei nenurodo pateisinančių priežasčių dėl praleisto termino.

Įvertinus aukščiau išvardintas aplinkybes bei į tai, kad pareiškėja žymiai praleido terminą skundui paduoti, bei neprašo atnaujinti skundo padavimo terminą, skundą atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalis).

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalimi, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti pareiškėjos R. L. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono Policijos komisariato 2023 m. rugpjūčio 11 d. nutarimo Nr. 63-ANR_N-145-2023.

Nutartis per 20 dienų nuo patvirtintos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųsta Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.

Teisėjas Ričardas Juodis