Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2025-11-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. ATIK-197/2025

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancijaNutartis · 2025-05-27Kauno apylinkės teismas
  2. KasacijaNutartis · 2025-11-19Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-11-19
Bylos Nr.
ATIK-197/2025
Teisminio proceso Nr.
4-22-3-00050-2025-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Alvydas Pikelis (pirm.), Artūras Pažarskis, Alvydas Pikelis, Lietuva Aukščiausiajame Teisme
Pažeidėjas
V. V.
Prašymo Nr. DOK-3974/2025
Teisminio proceso Nr. 4-22-3-00050-2025-5
(S)LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2025 m. lapkričio 19 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Alvydo Pikelio (kolegijos pirmininkas), Artūro Pažarskio ir Alvydo Pikelio, susipažinusi su administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. V. prašymu atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl Kauno apylinkės teismo 2025 m. gegužės 27 d. ir Kauno apygardos teismo 2025 m. liepos 22 d. nutarčių,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (toliau-Teismas) 2025 m. lapkričio 11 d. gautas administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. V. prašymas atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl Kauno apylinkės teismo 2025 m. gegužės 27 d. ir Kauno apygardos teismo 2025 m. liepos 22 d. nutarčių.

Atrankos kolegija, susipažinusi su pateiktu prašymu, konstatuoja, kad jis pateiktas Teismui praleidus ANK 660 straipsnio 2 dalyje nustatytą trijų mėnesių terminą ir nepridėta prašymo jį atnaujinti. Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėjo 2025 m. liepos 22 d., apskundimo terminas baigėsi 2025 m. spalio 22 d. Prašymas pateiktas teismui 2025 m. lapkričio 11 d. Kartu pažymėtina, kad asmenims, praleidusiems prašymo atnaujinti administracinio nusižengimo bylą padavimo terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujintas. Prašymas atnaujinti praleistą prašymo padavimo terminą negali būti paduodamas praėjus daugiau kaip vieniems metams nuo nutarimo ar nutarties administracinio nusižengimo byloje įsiteisėjimo. Dėl termino atnaujinimo sprendžia teisėjų kolegija.

Teisėjų atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 662 straipsnio 4 dalimi, 5 dalies 1 punktu, 6 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. V. prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Teisėjai Alvydas PikelisArtūras PažarskisDarius Kantaravičius