Vilniaus apygardos teismo nutartis

2012-10-24 · Byla Nr. ATP-1193-487/2012

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. ATP-1193-487/2012Nutartis · 2012-10-24Vilniaus apygardos teismas
  2. ATP-531-200/2013Nutartis · 2013-05-24Vilniaus apygardos teismas
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-10-24
Bylos Nr.
ATP-1193-487/2012
Teisminio proceso Nr.
4-02-3-03649-2012-6
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Jolanta Čepukėnienė
Pareiškėjas
L. K.

Įžanginė dalis

NuorašasAdministracinė byla Nr. ATP-1193/2012Teisminio proceso Nr. 4-02-3-03649-2012-6Procesinio sprendimo kategorija: 52.
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2012 m. spalio 24 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Jolanta Čepukėnienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo L. K. atstovės advokatės V. R. skundą dėl Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2012 m. rugpjūčio 30 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti skundą dėl Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vyresniojo inspektoriaus 2012-07-24 nutarimo Nr. VR-14.1-173 panaikinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas 2012-08-30 nutartimi atsisakė priimti L. K. atstovės skundą dėl Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vyresniojo inspektoriaus 2012-07-24 nutarimo Nr. VR-14.1-173 panaikinimo. Savo sprendimą apylinkės teismas motyvavo tuo, kad pareiškėjas skundą padavė, praleidęs terminą, nenurodė termino praleidimo priežasčių ir nepateikė prašymo jį atnaujinti.

L. K. atstovė advokatė skunde prašo panaikinti Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2012-08-30 nutartį ir priimti skundą administracinio teisės pažeidimo byloje.

Nurodo, jog skundo padavimo termino nepraleido. Pažymi, kad skundą per 2012-07-24 nutarimą priėmusią Instituciją siuntė registruotu laišku 2012-08-13, t.y. paskutinę jo padavimo dieną. Tai patvirtinta registruoto pašto kvite.

Pažymi, jog aplinkybė, kad išsiųsti dokumentai Institucijoje buvo gauti tik 2012-08-16, reikšmės neturi, kadangi svarbu tik dokumentų įteikimo paštui laikas. Apeliantės teigimu, apylinkės teismas nepagrįstai nepriėmė L. K. skundo bei priėmė neteisėtą ir nepagrįstą nutartį, todėl ji naikintina.

Atsiliepimu į skundą Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros įgaliotasis atstovas prašo Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2012-08-30 nutartį palikti nepakeistą ir L. K. atstovės skundo netenkinti.

L. K. atstovės advokatės V. R. skundas tenkintinas.

Lietuvos Respublikos ATPK 291 str. numatyta, kad šio kodekso 216 straipsnio 1, 2 ir 5 punktuose nurodytų organų (pareigūnų) nutarimus administracinių teisės pažeidimų bylose apylinkės teismui gali apskųsti asmuo, dėl kurio atitinkamas nutarimas priimtas, institucija, kurios pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, taip pat nukentėjusysis (ar atstovai). Atstovai turi teisę paduoti skundą tik tuo atveju, kai tai neprieštarauja raštu išreikštai atstovaujamųjų valiai.

Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vyresniojo inspektoriaus nutarimas Nr. VR-14.1-173 buvo priimtas 2012-07-24, įstatymo įtvirtinto termino paduoti skundą dėl minėto nutarimo paskutinė diena yra 2012-08-13.

Apylinkės teismas, atsisakydamas priimti L. K. atstovės advokatės V. R. skundą, kaip paduotą, praleidus nustatytą terminą, laikė, kad skundas buvo paduotas 2012-08-16. Su tokia apylinkės teismo pozicija nesutiktina. Kaip matyti iš Lietuvos pašto kvito (b.l. 28) bei registruotų pašto siuntų sąrašo (b.l. 30), priešingai, nei nurodyta apylinkės teismo nutartyje, pareiškėja skundą pirmosios instancijos teismui išsiuntė 2012-08-13, t.y. nepraleidus termino skundui paduoti. Darytina išvada, jog advokatė V. R. skundą dėl 2012 m. liepos 24 d. nutarimo pateikė paskutinę skundo padavimo dieną, t.y. proceso dalyvis, išsiųsdamas skundą 2012 m. rugpjūčio 13 d., siekė savo teises įgyvendinti įstatymo nustatytu laiku.

Tokiu būdu laikytina, kad, esant šioms aplinkybėms, apylinkės teismas neturėjo pagrindo atsisakyti priimti skundą dėl praleisto termino.

Įvertinus išdėstytas aplinkybes, Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2012-08-30 nutartis, kuria atsisakyta priimti advokatės V. R. skundą dėl Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vyresniojo inspektoriaus 2012-07-24 nutarimo Nr. VR-14.1-173 panaikinimo, laikytina nepagrįsta ir naikintina, skundo priėmimo klausimas grąžintinas spręsti tam pačiam apylinkės teismui.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 4 p.,

Rezoliucinė dalis

nutarė:

panaikinti Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2012 m. rugpjūčio 30 d. nutartį ir L. K. atstovės advokatės V. R. skundo dėl Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vyresniojo inspektoriaus 2012-07-24 nutarimo Nr. VR-14.1-173 panaikinimo priėmimo klausimą perduoti apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis neskundžiama.

Teisėja (parašas) Jolanta ČepukėnienėNuorašas tikras:Teisėja Jolanta Čepukėnienė