- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-06-26
- Bylos Nr.
- II-701-408/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00550-2023-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Virginijus Kalkauskas
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka sprendė L. V. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Kauno apylinkės teisme gautas L. V. skundas dėl ne teismo tvarka priimto Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniojo tyrėjo 2023 m. gegužės 25 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 23202328243.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Institucijos nutarimas buvo priimtas 2023 m. gegužės 25 d. nedalyvaujant atsakomybėn traukiamam asmeniui, viešame posėdyje žodinio proceso tvarka. Šiame nutarime pareiškėjai L. V., išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621-623 straipsniuose, kad skundas dėl Institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2023 m. gegužės 25 d. nutarimas ir pareiškėjai, ir jos advokatei išsiųstas tą pačią dieną – 2023 m. gegužės 25 d. 13.34 val. el. pašto adresais (duomenys neskelbtini) ir (duomenys neskelbtini) (b. l. 51).
Teismas konstatuoja, kad L. V. nutarimą gavo laiku.
Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2023 m. gegužės 26 d. ir dvidešimties dienų terminas suėjo 2023 m. birželio 14 d.
Pareiškėjos skundas dėl nutarimo Institucijoje gautas 2023 m. birželio 19 d. (advokatės elektroniniu parašu pasirašytas taip pat 2023 m. birželio 16 d. 23:00:41), t. y. praleidus skundo padavimo terminą.
Atnaujinti termino skundui paduoti pareiškėja neprašo.
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, kad pareiškėjos skundas dėl ne teismo tvarka priimto Institucijos 2023 m. gegužės 25 d. nutarimo byloje ROIK: 23202328243 yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą ir nėra pagrindo jo atnaujinti, todėl jį atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti L. V. skundą dėl Institucijos 2023 m. gegužės 25 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 23202328243 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.