- Teismas
- Tauragės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-01-24
- Bylos Nr.
- A2.11.-2326-850/2011
- Teisminio proceso Nr.
- 4-46-3-02091-2011-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Egidijus Mockaitis
Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis, rašytinio proceso tvarka nagrinėdamas apeliacinio skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Tauragės rajono apylinkės teisme gautas E. B. atstovo advokato Ž. R. pasirašytas apeliacinis skundas T. T. rajono apylinkės teismo 2011-12-21 nutarimo administracinės teisės pažeidimo byloje Nr. A2.11.-2326-850/2011, kurioje E. B. pripažintas kaltu, pagal Lietuvos ATPK 210 str. 2 d. ir nubaustas 5000 Lt bauda su cigarečių ir automobilio konfiskavimu. Skunde prašo pakeisti nutarimą, pritaikius Lietuvos ATPK 30¹ str., sumažinti paskirtos baudos dydį iki 2000 litų be transporto priemonės konfiskavimo, pripažinti, kad terminas skundui paduoti praleistas dėl subjektyvių nuo pareiškėjo valios nepriklausančių priežasčių, nes šventinėmis dienomis pašto siuntas gabenusios įmonės susidurdavo su didelėmis kliūtimis, kol pašto siunta pasiekdavo tinkamą adresatą bei nurodo, kad jo atstovaujamasis E. B. yra išvykęs ir su juo nėra galimybės susisiekti, todėl skundas surašomas jį atstovavusio advokato vardu.
Motyvuojamoji dalis
Apeliacinį skundą atsisakytina priimti ATPK 302⁴ str. 3 d. ir 302⁶ str. 3 d. 2 p. pagrindu.
Kaip matyti iš bylos medžiagos, 2011-12-T. T. rajono apylinkės teismo nutarimo apskundimo terminas pasibaigia 2012-01-10, o skundas teismui išsiųstas tik 2012-01-16, ką liudija spaudas ant teismui adresuoto laiško, taigi apelianto prašyme nurodyti argumentai dėl praleisto termino atnaujinimo nepagrįsti. Be to, skundas pasirašytas atstovo advokato Ž. R., nors duomenų, patvirtinančių jo teisę atstovauti E. B. byloje nėra.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302⁴ str. 3 d. ir 302⁶ str. 3 d. 2 p., teismas
nutarė:
Apeliacinį skundą atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 d. nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.