Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2011-05-27 · Byla Nr. N-575-3919-11

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. II-1265-629/2010Nutartis · 2010-10-11Regionų apygardos administracinis teismas
  2. N-575-3919-11Nutartis · 2011-05-27Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
  3. N-575-729-12Nutartis · 2012-09-21Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2011-05-27
Bylos Nr.
N-575-3919-11
Teisminio proceso Nr.
4-61-3-00939-2010-8
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
Pažeidėjas
A. P.
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N575-3919/2011Teisminio proceso Nr. 4-61-3-00939-2010-8Procesinio sprendimo kategorija 52.4 (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2011 m. gegužės 27 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. P. prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 11 d. nutarties A. P. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nust a t ė : I.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2010 m. spalio 11 d. nutartimi netenkino administracinėn atsakomybėn patraukto asmens A. P. skundo ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Administracinės komisijos 2010 m. birželio 10 d. nutarimą, kuriuo A. P. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 214¹ straipsnio 3 dalyje, padarymą buvo paskirta 500 Lt bauda, paliko nepakeistą.

Šalies argumentai

Administracinėn atsakomybėn patrauktas A. P. 2010 m. spalio 22 d. (b. l. 29) pateikė apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 11 d. nutarties panaikinimo.

Žemesnės instancijos teismas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 m. lapkričio 12 d. nutartimi (b. l. 33-34) A. P. apeliacinį skundą priimti atsisakė, konstatavęs, kad praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti.

Šalies argumentai

2011 m. kovo 3 d. A. P. pakartotinai pateikė apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 11 d. nutarties panaikinimo, kartu su prašymu atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti grindžiamas tuo, kad pareiškėjas apie administracinės bylos nagrinėjimą Vilniaus apygardos administraciniame teisme tinkamai informuotas nebuvo ir bylos nagrinėjime nedalyvavo, nutarties nuorašą pašto dėžutėje rado tik 2010 m. spalio 22 d.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija kons tatuoja : II.

Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti tenkinamas.

Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 128 straipsnis (įstatymo redakcija, galiojusi iki 2011 m. sausio 1 d.) numato, kad apylinkių teismų ir apygardų administracinių teismų nutarimai ir nutartys, priimti nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiama Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis priimta 2010 m. spalio 11 d., taigi, vadovaujantis ABTĮ 128 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2010 m. spalio 21 d. Tačiau A. P. apeliacinį skundą teismui pateikė tik 2011 m. kovo 3 d. (pagal pašto spaudą ant voko), t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo pirmą kartą apeliacinį skundą, praleidęs apskundimo terminą ir nepateikęs prašymo jį atnaujinti, Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateikė 2010 m. spalio 21 d. (pagal pašto spaudą ant voko, b. l. 29). Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui 2010 m. lapkričio 12 d. nutartimi (b. l. 33-34) atsisakius priimti apeliacinį skundą ir su priedais grąžinus pareiškėjui, A. P. 2011 m. kovo 3 d. pakartotinai pateikė apeliacinį skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą pirmosios instancijos teismo nutarties apskundimo terminą.

Kaip ne kartą yra pažymėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.

Iš bylos medžiagos matyti, kad A. P. nedalyvavo teismo posėdyje, kuriame buvo nagrinėjama administracinio teisės pažeidimo byla ir paskelbta Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 11 d. nutartis (b. l. 17-18). Kaip matyti iš byloje esančio lydraščio (b. l. 25) pareiškėjui skundžiamos nutarties nuorašas išsiųstas 2010 m. spalio 12 d., t. y. nepažeidus ABTĮ 93 straipsnyje nustatyto trijų dienų termino. Įvertinus tai, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 11 d. nutarties nuorašas siųstas neregistruotu laišku, teisėjų kolegija neturi pagrindo abejoti A. P. nurodyta aplinkybe, kad skundžiamos nutarties nuorašą jis pašto dėžutėje rado tik 2010 m. spalio 22 d. Minėtą aplinkybę paneigiančių įrodymų byloje nėra. Kaip minėta, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo pirmą kartą apeliacinį skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, nepateikęs prašymo apskundimo terminui atnaujinti, pateikė 2010 m. spalio 22 d. Atsižvelgus į tai, kad ABTĮ 128 straipsnyje apsisprendimui skųsti byloje priimtą nutartį, apeliacinio skundo paruošimui ir pateikimui numatytas dešimties dienų terminas, terminas, per kurį administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo paruošė ir pateikė apeliacinį skundą, laikytinas protingu ir būtinu šiems veiksmams atlikti.

Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis konstatuotina, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.

Pateiktas apeliacinis skundas iš esmės atitinka ABTĮ 130 straipsnyje nustatytus reikalavimus, jis priimtinas nagrinėti.

ABTĮ 135 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išsiunčia dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims apeliacinio skundo ir jo priedų nuorašus, reikalaudamas per keturiolika dienų raštu pateikti apeliacinės instancijos teismui išsamius atsiliepimus į apeliacinį skundą.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 127 straipsnio 2 dalimi, 128 straipsniu, 134 straipsnio 1 dalimi, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija

n utaria:

A. P. prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 11 d. nutarties.

Apeliacinį skundą priimti nagrinėjimui.

Išsiųsti kitiems proceso dalyviams apeliacinio skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas Ablingis

Ričardas Piličiauskas

Virgilijus Valančius