- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2022-12-09
- Bylos Nr.
- II-1025-1034/2022
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-01378-2022-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Ramūnas Keidūnas (pirm.)
- Institucija
- Vilniaus miesto savivaldybės administracijos būsto administravimo skyrius
- Advokatai
- Dimitrijus Fomkinas
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Keidūnas susipažino su V. M. (V. M.) atstovo advokato Dimitrijaus Fomkino (Dimitrijus Fomkin) skundu dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. spalio 27 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-13976-2022.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. spalio 27 d. nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-13976-2022 V. M. pripažintas kaltu padaręs administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 360 straipsnio 5 dalyje, ir jam paskirta 900 Eur dydžio bauda.
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2022 m. gruodžio 8 d. gautas V. M. atstovo advokato D. Fomkino skundas dėl minėto 2022 m. spalio 27 d. nutarimo.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš skundo medžiagos matyti, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nutarimas buvo priimtas 2022 m. spalio 27 d., V. M. išsiųstas tą pačią dieną, todėl paskutinė diena paduoti skundą buvo 2022 m. lapkričio 16 d.
Kaip matyti iš byloje pateiktų duomenų V. M. atstovo advokato D. Fomkino skundas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje buvo gautas ir datuotas 2022 m. gruodžio 6 d., t. y. praleidus skundo padavimo terminą, o skunde nėra prašoma atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Nors skunde, be kita ko, nurodyta, kad V. M. skundžiamą nutarimą gavo 2022 m. gruodžio 2 d., todėl nepraleido termino skundui paduoti, pažymėtina, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, skundas dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. spalio 27 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-13976-2022 paduotas praleidus ANK nustatytą terminą, neprašoma atnaujinti skundo padavimo termino, todėl jį atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
atsisakyti priimti V. M. atstovo advokato Dimitrijaus Fomkino skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. spalio 27 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-13976-2022 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.