- Teismas
- Kauno apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2013-03-08
- Bylos Nr.
- ATP-260-658/2013
- Teisminio proceso Nr.
- 4-21-3-01008-2012-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Nerijus Meilutis
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apygardos teismo teisėjas Nerijus Meilutis, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. J. atskirąjį skundą dėl Kauno rajono apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 21 d. nutarties A. J. administracinio teisės pažeidimo byloje, ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
2012-11-23 Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija nutarimu nubaudė A. J. pagal ATPK 87 str. 3 d. - 700 Lt bauda.
Šį nutarimą A. J. apskundus Kauno rajono apylinkės teismui per nutarimą priėmusią Instituciją, šio teismo 2012-12-21 nutartimi jo skundą atsisakyta priimti motyvuojant tuo, kad praleistas 20 dienų nutarimo apskundimo terminas.
Šalies argumentai
Atskiruoju skundu A. J. prašo panaikinti skundžiamą nutartį ir išspręsti klausimą iš esmės. Skunde jis teigia, kad pats teismas konstatavo, jog paskutinė diena skundui paduoti buvo 2012-12-13, tuo tarpu jis skundą įteikė paštui 2012-12-12, todėl 20 dienų apskundimo termino nepraleido, ką patvirtina pašto kvito kopija.
Motyvuojamoji dalis
A. J. atskirasis skundas tenkinamas.
ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.
Iš pateiktos medžiagos matyti, kad Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija 2012-11-23 priėmė nutarimą nubausti A. J. pagal ATPK 87 str. 3 d. Taigi, įstatymo įtvirtintas terminas skundui paduoti pasibaigė 2012-12-13, ką nurodo ir apylinkės teismas skundžiamoje nutartyje. A. J. skundas nutarimą priėmusioje Institucijoje gautas ir užregistruotas 2012-12-14. Prie atskirojo skundo pridėtas AB „Lietuvos paštas“ kvitas patvirtina, kad siunta, adresuota Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai, iš siuntėjo pašte priimta 2012-12-12, 18.33 val.
ATPK nėra reglamentuota procesinių terminų skaičiavimo tvarka, todėl pagal ATPK 249 str. 2 d. procesinių terminų skaičiavimo tvarka administracinių teisės pažeidimų bylose nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. BPK 100 str. 1 d. nurodoma, jog skaičiuojant terminus neįskaitoma diena, kurią prasideda terminas, o šio straipsnio 2 dalyje numatyta, kad dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą. BPK 101 str. 1 d. įtvirtinta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui.
Atsižvelgiant į aukščiau aptartą reglamentavimą ir byloje esančius įrodymus, darytina išvada, kad aiškiai matosi, jog paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2012-12-13, o skundo dėl Institucijos 2012-11-23 nutarimo panaikinimo išsiuntimas paštu priešpaskutinę termino dieną, t. y. 2012-12-12, reiškia, jog toks skundas paduotas nepraleidus ATPK 293 str. nustatyto termino. Todėl apylinkės teismas nepagrįstai atsisakė priimti A. J. skundą.
Atsižvelgiant į išdėstytą bei vadovaujantis ATPK 296 str. 1 d. nuostatomis, reglamentuojančiomis, jog skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas, Kauno rajono apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 21 d. nutartis naikinama ir skundo priėmimo klausimas perduotinas apylinkės teismui nagrinėti (spręsti) iš naujo.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 4 punktu, teisėjas
nutaria:
panaikinti Kauno rajono apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 21 d. nutartį ir A. J. skundo priėmimo klausimą perduoti apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.
Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.