Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų nutartis

2023-04-06 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-168-586/2023

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. I-a instancijaNutartis · 2023-04-06Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai
  2. ApeliacijaNutartis · 2023-06-02Klaipėdos apygardos teismas
Teismas
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-04-06
Bylos Nr.
II-168-586/2023
Teisminio proceso Nr.
4-24-3-00023-2023-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Vandalinas Vainius (pirm.)
Pažeidėjas
V. I.
Institucija
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-168-586/2023Teisminio proceso Nr. 4-24-3-00023-2023-5Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6. (S)
KLAIPĖDOS APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. balandžio 6 d.Gargždai

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėjas Vandalinas Vainius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. I. skundo priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo V. I. pateikė skundą dėl 2023-02-15 nutarimo, priimto ne teismo tvarka administracinio nusižengimo byloje Nr. AM-AAD-ANR_N-471-2023 (ROIK: 22184260176), kuriuo jam paskirta nuobauda pagal Lietuvos Respublikos ANK 246 straipsnio 1 dalį.

Nutarimas priimtas 2023-02-15. Nutarimo įsiteisėjimo data 2023-02-27, o skundas Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose gautas 2023-04-03. Lietuvos Respublikos ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduodamas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo praleido nutarimo apskundimo terminą ir neprašo jo atnaujinti.

Šis skundas jau buvo paduotas laiku tiesiogiai teismui ir 2023-03-08 nutartimi skundą atsisakyta priimti, kadangi pareiškėjui buvo išaiškinta, jog skundas paduodamas per instituciją, kuri priėmė nutarimą. Vėliau pareiškėjas elektroniniais laiškais susirašinėjo tiek su teismu, tiek su institucija ir vėl siuntinėjo skundą teismui, kuris buvo prijungtas prie jau išnagrinėtos bylos, kadangi manyta, jog pareiškėjas papildomai siuntinėja dokumentus, nes jam buvo išaiškinta, kad skundas paduodamas institucijai, kuri skundą ir visą administracinio nusižengimo bylos medžiagą privalo pateikti teismui. Institucijos atstovai elektroniniais laiškais atsakydami pareiškėjui galėjo nežinoti apie teismo nutarties turinį.

Šiuo metu skundo padavimo terminas jau pasibaigęs ir neprašoma jo atnaujinti. Taip pat pareiškėjas yra pateikęs skundą dėl 2023-03-08 teismo nutarties, kuria buvo atsisakyta priimti skundą. Minėtame skunde pareiškėjas prašo atnaujinti apskundimo terminą ir nurodo motyvus, dėl ko buvo praleistas teismo nutarties apskundimo terminas, siūlytina tokius pačius motyvus nurodyti skunde, pateikiamam institucijai, priėmusiai nutarimą. Skundą institucija privalo priimti.

Motyvuojamoji dalis

Atsižvelgiant į šias aplinkybes skundas nepriimtinas ir gražintinas jį padavusiam asmeniui (Lietuvos Respublikos ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 626 straipsnio 3 dalimi, teismas

nutaria:

administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. I. skundo nepriimti ir gražinti jį padavusiam asmeniui.

Išaiškinti, kad ši nutartis neužkerta kelio pakartotinai paduoti skundą su prašymu atnaujinti skundo apskundimo terminą, skundą paduodant institucijai, priėmusiai nutarimą.

Nutartis atskiruoju skundu gali būti skundžiama per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.

Teisėjas Vandalinas Vainius