Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų nutartis

2020-06-10 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. A20.-360-1117/2020

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2020-06-10
Bylos Nr.
A20.-360-1117/2020
Teisminio proceso Nr.
4-47-3-00485-2013-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Patenkintas.
Teisėjas
Aida Stulpinienė (pirm.)
Institucija
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. A20-360-1117/2020
Teisminio proceso Nr. 4-47-3-00485-2013-1Procesinio sprendimo kategorija 21.14.5.; 21.14.6. (S)
TELŠIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2020 m. birželio 10 d.Telšiai
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėja Aida Stulpinienė,

rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą dėl nutarimo skirti administracinę nuobaudą vykdymo nutraukimo suėjus vykdymo senaties terminui.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Telšių rajono apylinkės teismo 2013 m. birželio 4 d. nutarimu E. U. už Administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 straipsnio 3 dalyje numatyto pažeidimo padarymą buvo skirta 43,44 Eur (150 Lt) dydžio bauda.

Žemesnės instancijos teismas

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas 2020 m. birželio 1 d. pateikė teismui antstolio patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, išieškojimo negalimumo aktą bei nutarimą nutraukti E. U. paskirtos administracinės nuobaudos vykdymą suėjus vykdymo senaties terminui.

Vykdymas nutrauktinas.

Žemesnės instancijos teismas

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo (toliau - Įstatymas) 5 straipsnio 4 dalį, tais atvejais, kai veika neperkvalifikuojama bei administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti iki 2017 m. sausio 1 d., bylų teisena vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (toliau ATPK). Nagrinėjamoje byloje nustatyta, kad nutarimas E. U. atžvilgiu buvo priimtas 2013 m. birželio 4 d., t. y. iki įsigaliojant Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksui (toliau ANK), pažeidimas nebuvo perkvalifikuotas Įstatymo 3 straipsnyje nustatyta tvarka, todėl, vadovaujantis Įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi, teisena, nagrinėjamu atveju, vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį ATPK.

Nuo 2015 m. liepos 1 d. galiojusioje ATPK 308 straipsnio 1 dalies redakcijoje nustatyta, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo nustatyto termino jį geruoju įvykdyti pabaigos, tačiau 2013 m. liepos 19 d. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 257¹, 260, 272, 288, 292, 294, 299, 302, 302?, 302?, 306, 308, 309, 312, 313, 314 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir kodekso papildymo 257² straipsniu įstatyme Nr. XII-601 nustatyta, kad iki šio įstatymo įsigaliojimo (2015 m. liepos 1 d.) paskirtų baudų už administracinius teisės pažeidimus išieškojimas vykdomas iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusia tvarka. Taigi, ATPK 308 straipsnio nuostatos, galiojusios iki 2015 m. liepos 1 d., senaties termino nenumatė administracinės nuobaudos – baudos – vykdymo senaties terminų. Jos trukmė iki 2015 m. liepos 1 d. buvo įtvirtinta tik teismų praktikoje. Kasacinis teismas buvo išaiškinęs, kad tokiu atveju turi būti vadovaujamasi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimu, pagal kurį taikytinas dvejų metų administracinės nuobaudos vykdymo senaties terminas, jeigu per tą laiką valdžios institucijos dėl nuobaudos įvykdymo neatliko jokių veiksmų.

Sprendžiant, ar nėra pasibaigęs nutarimo skirti administracinę nuobaudą – baudą – vykdymo senaties terminas, turi būti nustatyta, ar nepraleistas trijų mėnesių vykdomojo dokumento perdavimo terminas tarp vykdančių nuobaudą arba kitų valdžios institucijų, esant įstatymo numatytiems pagrindams (ATPK 308 straipsnio 1 dalis), bei ar vykdymo laikotarpiu nėra dvejų metų laikotarpio, kai valdžios institucijos dėl aplaidumo ar kitų priežasčių nieko neatliko dėl nuobaudos įvykdymo. Būtina išsiaiškinti ir tai, ar asmuo nevengė atlikti jam paskirtą nuobaudą – sumokėti ar netrukdyti išieškoti jam paskirtą baudą, t. y. ar nėra pagrindo pripažinti, kad baudos vykdymo senaties eiga buvo sustojusi. Jei per dvejus metus nuo nutarimo dėl baudos paskyrimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo bauda nėra išieškoma ir jei negali būti konstatuota, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo ėmėsi kokių nors veiksmų, siekdamas išvengti baudos mokėjimo, vykdymo procesas administracinio teisės pažeidimo byloje turi būti nutrauktas dėl senaties termino suėjimo (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2010 m. balandžio 22 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-182/2010).

Telšių rajono apylinkės teismo 2013 m. birželio 4 d. nutarimu E. U. už ATPK 178 straipsnio 3 dalyje numatyto pažeidimo padarymą buvo skirta 43,44 Eur (150 Lt) dydžio bauda. Iš Lietuvos teismų informacinės sistemos Liteko duomenų matyti, kad nutarimas įsiteisėjo 2013 m. birželio 26 d. 2013 m. rugpjūčio 8 d. nutarimas buvo gautas antstolio V. Drungilo kontoroje. Antstolis 2020 m. kovo 4 d. patvarkymu Nr. S-20-472-4377 vykdomąją bylą užbaigė ir vykdomąjį dokumentą grąžino išieškotojui kartu su išieškojimo negalimumo aktu. Išieškojimo negalimumo akte nurodyta, kad skolininkas šiuo metu niekur nedirba, piniginių lėšų kredito įstaigose neturi. Skolininko vardu registruoto nekilnojamojo turto ir transporto priemonių, o taip pat likvidaus turto, iš kurio būtų galima tenkinti išieškotojo reikalavimus, nerasta.

Nuo nutarimo skirti E. U. baudą praėjo daugiau nei dveji metai, bauda iš pažeidėjo nebuvo išieškota, taip pat byloje nėra duomenų, jog asmuo ėmėsi kokių nors veiksmų, kad išvengtų baudos sumokėjimo. Vykdęs išieškojimą antstolis konstatavo, jog skolininkas neturi jokio turto, piniginių lėšų, į kuriuos galėtų būti nukreiptas išieškojimas. Telšių apskrities VPK 2020 m. gegužės 5 d. priėmė nutarimą nutraukti E. U. paskirtos administracinės nuobaudos vykdymą suėjus vykdymo senaties terminui. Įvertinus šias aplinkybes darytina išvada, kad vykdymo procesas administracinio teisės pažeidimo byloje turi būti nutrauktas suėjus priverstinio vykdymo senaties terminui.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 309, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 646 straipsniu,

nutarė:

nutraukti Telšių rajono apylinkės teismo 2013 m. birželio 4 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A2.9-608-187/2013, kuriuo E. U., asmens kodas (duomenys neskelbtini) pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 straipsnio 3 dalį paskirta 43,44 Eur (150 Lt) dydžio bauda, vykdymą, suėjus nutarimo skirti administracinę nuobaudą priverstinio vykdymo senaties terminui.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties išsiuntimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.

Teisėja Aida Stulpinienė