Vilniaus apygardos teismo nutartis

2014-11-26 · Byla Nr. ATP-1193-648/2014

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. II-419-873/2014Nutartis · 2014-07-16Vilniaus miesto apylinkės teismas
  2. ATP-1193-648/2014Nutartis · 2014-11-26Vilniaus apygardos teismas
  3. ATP-54-195/2015Nutarimas · 2015-01-23Vilniaus apygardos teismas
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2014-11-26
Bylos Nr.
ATP-1193-648/2014
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-07977-2014-8
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Artūras Pažarskis
Kategorijos
  • 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. ATP-1193-648/2014Teisminio proceso Nr. 4-68-3-07977-2014-8Procesinio sprendimo kategorija: 79.2.
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2014 m. lapkričio 26 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Artūras Pažarskis, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs K. V. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. spalio 10 d. nutarties, kuria nutarta atsisakyti priimti K. V. skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11d. nutarties ir skundą grąžinti pareiškėjui,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus miesto apylinkės teisme 2014-10-08 buvo gautas K. V. skundas dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11d. nutarties, kuria Vilniaus miesto savivaldybės tarnybos Administracinės komisijos 2014-03-20 nutarimas, kuriuo K. V. nubaustas pagal ATPK 142³ str. 1 d. 350 litų bauda, paliktas nepakeistas ir K. V. skundas atmestas.

Skundžiama nutartimi pirmosios instancijos teismas nutarė atsisakyti priimti šį K. V. skundą ir jį grąžinti pareiškėjui, motyvuodamas tuo, kad skundas pateiktas praleidus 20 dienų apskundimo terminą, atnaujinti terminą neprašoma.

Šalies argumentai

Atskirajame skunde K. V. prašo atnaujinti apskundimo terminą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutarties. Nurodo, kad jis 20 dienų apskundimo termino nepraleido. Pagal pašto įrašus matyti, kad jis 2014-09-17 susipažino su šia nutartimi, o skundą pateikė 2014-10-01, kas pažymėta ir skundžiamoje nutartyje.

Atsiliepimas

Atsiliepime į atskirąjį skundą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriaus įgaliotas asmuo prašo K. V. atskirąjį skundą atmesti kaip nepagrįstą ir palikti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. spalio 10 d. nutartį nepakeistą. Nurodo, kad K. V. skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutarties pateikė praleidęs jo apskundimo terminą. Skundo surašymo data yra 2014-10-01, tačiau ant pašto voko matyti išsiuntimo data – 2014-10-04, dėl ko laikytina, kad skundas pateiktas praleidus 20 dienų apskundimo terminą.

Motyvuojamoji dalis

K. V. atskirasis skundas tenkinamas.

Apeliantas skunde nesutinka, kad jis praleido įstatyme numatytą 20 dienų terminą apskųsti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutartį, kuria Vilniaus miesto savivaldybės tarnybos Administracinės komisijos 2014-03-20 nutarimas, kuriuo K. V. nubaustas pagal ATPK 142³ str. 1 d. 350 litų bauda, paliktas nepakeistas ir K. V. skundas atmestas. Kaip matyti iš minėtos teismo nutarties rezoliucinės dalies, joje nėra tiksliai nurodytas apskundimo termino skaičiavimas (nenurodyta, nuo kada šis terminas skaičiuojamas), tik nurodyta, kad „nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui“. 2014-09-11 teismo posėdžio protokolas (b.l. 45) patvirtina, kad K. V. į procesinio sprendimo (nutarties) paskelbimą neatvyko, jam Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutarties apskundimo tvarka ir terminai nebuvo išaiškinti. Iš byloje esančios 2014-09-11 teismo pažymos (b.l. 51), o taip pat iš AB „Lietuvos paštas“ internetinėje svetainėje www.post.lt apie registruotas siuntas esančių duomenų matyti, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutarties nuorašą K. V. asmeniškai gavo 2014-09-18. Esant tokioms aplinkybėms, laikytina, kad šios nutarties 20 dienų apskundimo terminas šiam asmeniui baigėsi 2014-10-08. Ant voko prie K. V. skundo esančių pašto antspaudų, o taip iš AB „Lietuvos paštas“ internetinėje svetainėje www.post.lt apie registruotas siuntas esančių duomenų matyti, kad K. V. skundą dėl minėtos 2014-09-11 teismo nutarties Vilniaus 3-ajam paštui pateikė 2014-10-04. Taigi, minėtas K. V. skundas paduotas nepraleidus įstatyme numatyto 20 dienų apskundimo termino. Tokiu atveju skundžiama Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. spalio 10 d. nutartis panaikinama ir K. V. skundo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutarties priėmimo klausimas perduodamas apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 4 p.,

nutaria:

K. V. atskirąjį skundą tenkinti.

Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. spalio 10 d. nutartį panaikinti ir perduoti K. V. skundo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 11 d. nutarties priėmimo klausimą apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Artūras Pažarskis