- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-07-01
- Bylos Nr.
- eII-279-834/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-52-3-00133-2025-0
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vaida Sinkevičienė
Įžanginė dalis
susipažinusi su D. G. skundu dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2024 m. liepos 18 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-133067-2024 administracinio nusižengimo byloje ROIK 24241605542 ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2-ojo skyriaus Vyresnysis specialistas 2024 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 0239-ANR_N-133067-2024 D. G. už nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso ( toliau ANK) 416 straipsnio 2 dalyje skyrė 30 eurų baudą, už nusižengimą, numatytą ANK 424 straipsnio 5 dalyje skyrė 900 eurų baudą ir specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 21 mėnesiui. Vadovaujantis ANK 38 straipsniu skirta galutinė administracinė nuobauda ir administracinio poveikio priemonės 900 eurų bauda ir specialiosios teisės atėmimas ( teisės vairuoti transporto priemones ) 21 mėnesiui.
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2025 m. birželio 23 d. elektroniniu būdu gautas iš Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos persiųstas pareiškėjo D. G. skundas dėl nutarimo Nr. 0239-ANR_N-133067-2024. Iš Pareiškėjo skundo turinio matyti, kad pareiškėjas prašo atnaujinti terminą, ir nurodo, jog sąžiningai nematė, kai gavo pranešimus apie baudas. Pareiškėjas savo skunde nurodo, jog asmuo vairavęs jo automobilį pažeidė ne vieną ir ne dvi KET, todėl nenori prarasti savo vairuotojo pažymėjimo dėl kito asmens kaltės. Nurodo, jog supranta, kad praėjo daugiau nei 20 kalendorinių dienų, tačiau tikrai nespecialiai ir nepiktybiškai neatsakė dėl baudų. Pareiškėjas skunde nurodė, jog baudos nuėjo į taip vadinamą „spamą“, o žmogus, kuris vairavo ir dalino jo automobilį kitiems ir pažeidė ne vieną KET, jam nieko nepranešė. Nurodo, jog iš policijos yra gavęs laišką, kad turi kreiptis į teismą dėl termino atnaujinimo.
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkintinas ir skundas atsisakytinas priimti.
Skundžiamas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos nutarimas priimtas 2024 m. liepos 18 d.
ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 620 straipsnio 1 dalis numato, jog nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopija (nuorašas) per tris darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčiama ar išduodama asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas.
Iš skundo medžiagos matyti, jog 2025 m. birželio 17 d. D. G. skundas dėl skundžiamo nutarimo pateiktas Vilniaus miesto apylinkės teismui, kuris šį skundą persiuntė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui.
Pareiškėjas administracinio nusižengimo byloje nedalyvavo. Nutarimas pareiškėjui išsiųstas 2024 m. liepos 18 15:59 el. paštu: (duomenys neskelbtini). Taigi paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2024 m. rugpjūčio 7 d. Tačiau pareiškėjas prašymą atnaujinti skundo padavimo terminą pateikė 2025 m. birželio 17 d.
Taigi, nagrinėjamu atveju matyti, jog skundas surašytas ir pateiktas dėl 2024 m. liepos 18 d. nutarimo praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą. Vadovaujantis ANK 623 straipsnis jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš bylos medžiagos matyti, kad Pareiškėjui nutarimas buvo išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini). Be to, kaip matyti iš bylos medžiagos Pareiškėjas prašymą atnaujinti terminą taip pat siuntė iš to paties el. pašto. Be to, kaip matyti 2025 m. birželio 7 d. Pareiškėjas iš to paties el. pašto siuntė Vilniaus apskrities VPK laišką el. paštu: vilniausavpk.anbns@ policija.lt, kuriame nurodė, jog pirmąsias baudas matė, bet po to ateidinėjo pasikartojančios baudos su didesnėmis sumomis ir jos nukeliavo į „spamą“ ir jų nematė, todėl negalėjo nieko padaryti.
Pirmą, pareiškėjas nepateikė jokių įrodymų, patvirtinančių, jog jis neturėjo objektyvios galimybės matyti, jam siųsto nutarimo. Kadangi kaip matyti Pareiškėjo el.paštas, kuriuo buvo siunčiamas nutarimas yra veikiantis. Iš bylos medžiagos taip pat matyti, kad minėtas Pareiškėjo elektroninio pašto adresas buvo nurodytas administracinių nusižengimų registre bei administracinio nusižengimo protokole, todėl atsižvelgiant į minėtas aplinkybes nutarimas laikomas įteiktu tinkamai, o Pareiškėjo skunde nurodytos priežastys dėl skundo padavimo termino praleidimo, t. y. dėl to, kad Pareiškėjas nepamatė jam siunčiamų pranešimų, laikytinos nepagrįstomis.
Teismų praktikoje vieningai laikomasi pozicijos ANK nereglamentuoja laiko tarpo, nuo kurio negali būti atnaujintas terminas skundui paduoti dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo, todėl šiuo atveju pagal analogiją būtų galima vadovautis ANK 646 straipsni 5 dalimi, kurioje yra numatyta, kad prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą negali būti paduotas, jei nuo apylinkės teismo nutarimo (nutarties) paskelbimo praėjo daugiau kaip šeši mėnesiai. Pastarasis procesinis terminas yra naikinamasis ir negali būti pratęstas. (Vilniaus apygardos teismo nutartis byloje Nr. AN2-80-365/2020).
Šiuo atveju nustatyta, jog Pareiškėjas kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai skundas atsisakytinas priimti. Be to, nuo nutarimo priėmimo praėjo daugiau kaip šeši mėnesiai, todėl praleistas skundo padavimo terminas neatnaujintinas
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
Rezoliucinė dalis
nutarė:
Netenkinti D. G. prašymo dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2024 m. liepos 18 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-133067-2024 administracinio nusižengimo byloje ROIK 24241605542 apskundimo termino atnaujinimo.
Atsisakyti priimti D. G. skundą dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2024 m. liepos 18 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-133067-2024 administracinio nusižengimo byloje ROIK 24241605542, praleidus nustatytą skundo padavimo terminą.
Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.