Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2020-10-08 · Civilinė byla Nr. eCIK-1356/2020

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. e2YT-16554-931/2020Nutartis · 2020-05-14Vilniaus miesto apylinkės teismas
  2. Atskirasis skundasNutartis · 2020-06-25Vilniaus apygardos teismas
  3. KasacijaNutartis · 2020-10-08Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2020-10-08
Bylos Nr.
eCIK-1356/2020
Teisminio proceso Nr.
2-68-3-11345-2020-7
Bylos rūšis
civilinė byla
Instancija
Kasacinė instancija
Rezultatas
Skundą (prašymą) atsisakyta priimti
Teisėjai
Antanas Simniškis, Birutė Janavičiūtė, Algirdas Taminskas
Pareiškėjas
V. M.
Trečiasis asmuo
UAB "Esoros finansai", MB "Edlera"
Nr. DOK-4737
Teisminio proceso Nr. 2-68-3-11345-2020-7(S)
LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2020 m. spalio 8 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Birutės Janavičiūtės, Antano Simniškio (kolegijos pirmininkas) ir Algirdo Taminsko,

susipažinusi su 2020 m. rugsėjo 29 d. gautu pareiškėjos V. M. kasaciniu skundu dėl Vilniaus apygardos teismo 2020 m. birželio 25 d. nutarties peržiūrėjimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kasacinis skundas paduotas praleidus CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatytą trijų mėnesių terminą jam paduoti. Skundžiama Vilniaus apygardos teismo 2020 m. birželio 25 d. nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis), terminas jai apskųsti kasacine tvarka baigėsi 2020 m. rugsėjo 25 d., o kasacinis skundas paduotas per EPP 2020 m. rugsėjo 28 d.

CPK 345 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad asmenims, praleidusiems kasacinio skundo padavimo terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujinamas. Teismas turi teisę atnaujinti praleistą terminą ir savo iniciatyva, kai iš turimos medžiagos matyti, kad terminas praleistas dėl svarbių priežasčių (CPK 78 straipsnio 1 dalis). Atrankos kolegija pažymi, kad įstatymo nustatytais terminais procesiniams veiksmams atlikti siekiama civilinių teisinių santykių stabilumo, todėl praleisti procesiniai terminai gali būti atnaujinami tik išimtiniais atvejais, jeigu jų praleidimo priežastys yra iš tiesų svarbios.

Šalies argumentai

Pareiškėja V. M. nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą kasaciniam skundui paduoti, o teisėjų atrankos kolegija nenustatė pagrindo šiam atnaujinti. Dėl to kasacinį skundą, kaip paduotą praleidus įstatymo nustatytą terminą ir nenustačius pagrindo šiam atnaujinti, atsisakytina priimti (CPK 78 straipsnio 1 dalis, 345 straipsnis, 350 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

Be to, atrankos kolegijos vertinimu, kasaciniame skunde nekeliama tokių teisės klausimų, kurie atitiktų CPK 346 straipsnio 2 dalyje nurodytus bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindus.

Atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 350 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 1 punktu ir 4 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Neatnaujinti termino kasaciniam skundui paduoti.

Kasacinį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėja Birutė JanavičiūtėAntanas SimniškisAlgirdas Taminskas