- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-02-22
- Bylos Nr.
- A2.11.-101-482/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-53-3-00044-2012-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Aksinija Žemantauskienė
Vilkaviškio rajono apylinkės teismo teisėja Aksinija Žemantauskienė susipažinusi su A. S. apeliaciniu skundu administracinėje byloje Nr. A2.11.-101-482/2012,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Vilkaviškio rajono apylinkės teismo 2012 m. sausio 24 d. nutarimu nutarta A. S. pripažinti kaltu pagal ATPK 210 str.1 d. ir nubausti 11 000,00 (vienuolika tūkstančių) litų administracine bauda su prekių ir gabenimo priemonės konfiskavimu, konfiskuoti 100 pakelių cigarečių „Bond Street“, 680 pakelių cigarečių „Denim“, 190 cigarečių pakelių „Minsk Super suims“, 100 pakelių cigarečių „NZ“, 100 pakelių cigarečių „VIP“, visos cigaretės su filtru ir be banderolių, automobilį VW Transporter valstybiniu numeriu FAJ386
2012-02-17 Vilkaviškio rajono apylinkės teisme gautas A. S. apeliacinis skundas, kuriuo prašo pakeisti nutarimą administracinėje byloje Nr. A2.11.-101-482/2012, netaikant gabenimo priemonės konfiskavimo.
Motyvuojamoji dalis
Skundas grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
ATPK 293 straipsnyje nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti apylinkės teismas.
Vilkaviškio rajono apylinkės teismas apelianto šioje byloje skundžiamą nutarimą priėmė 2012 m. sausio 24 d. Iš Lietuvos pašto antspaudo matyti, kad skundas įteiktas paštui 2012 m. vasario 14 d. Remiantis minėtu ATPK 293 str., terminas apeliaciniam skundui paduoti baigėsi 2012 m. vasario 13 d., todėl A. S. apeliacinį skundą paduodamas 2012 m. vasario 14 d. šį terminą yra praleidęs. Dėl kokių priežasčių jis praleistas skunde nenurodyta bei neprašoma šio termino atnaujinti, todėl skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 str. 3 d. 2 p.)
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 293 str., 296 str. 3 d. 2 p., ATPK 302, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti A. S. skundą kaip paduotą praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Vilkaviškio rajono apylinkės teismą.