- Teismas
- Kauno apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2013-05-06
- Bylos Nr.
- T-49-120/2013
- Teisminio proceso Nr.
- 1-38-1-00015-2010-2
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Regina Majauskienė
- Nuteistasis
- M. B.
- Kategorijos
Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Regina Majauskienė, sekretoriaujant Laimai Grėbliūnienei, dalyvaujant prokurorui M. S., išnagrinėjusi baudžiamojoje byloje Nr. 1-18-120/2013 dėl Kauno apygardos teismo 2013 m. kovo 28 d. nuosprendžio gautame nuteistojo M. B. apeliaciniame skunde išreikštą prašymą, atnaujinti jam praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti,
Aprašomoji dalis
n ustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Kauno apygardos teismo 2013 m. kovo 28 d. nuosprendžiu M. B. pripažintas kaltu padarius nusikaltimą numatytą BK 260 str. 3 d. ir nubaustas 11 metų laisvės atėmimo bausme.
Šalies argumentai
2013-04-23 Kauno apygardos teisme gautu nuteistojo M. B. 2013 m. balandžio 23 d. rašytu apeliaciniu skundu prašoma atnaujinti jam praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti bei nurodoma, kad jis šį terminą yra praleidęs dėl ligos.
BPK 313 straipsnyje nustatyta tvarka, apeliacinis skundas dėl teismo nuosprendžio gali būti paduodamas per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos, o nuteistajam esant suimtam, šis terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio nuorašo jam įteikimo dienos.
Skundžiamas Kauno apygardos teismo nuosprendis M. B. pasirašytinai įteiktas 2013-03-28, tai yra, šio nuosprendžio paskelbimo dieną ir apeliacinio skundo padavimo termino paskutinė apskundimo diena jam suėjo 2013-04-17.
Teisme gautas skundas apelianto surašytas ir pasirašytas yra 2013 m. balandžio 23 d., t.y., praleidus terminą apeliaciniam skundui paduoti. BPK 314 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka atnaujintas gali būti tik dėl svarbių priežasčių praleistas apskundimo terminas. M. B., teigdamas, jog terminą skundui paduoti praleido dėl ligos, jokių tai patvirtinančių duomenų, nepateikė ir negalėjimo apeliacinį skundą paduoti įstatymo nustatytu laiku, nepagrindė, todėl, nenustačius pagrindo atstatyti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti, apeliacinį skundą priimti atsisakoma ir jis grąžintinas apeliantui.
Teismas vadovaudamasi Lietuvos Respublikos BPK 313 str., 314 str., 440 str.
Rezoliucinė dalis
n utarė:
M. B. apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2013-03-28 nuosprendžio atsisakyti priimti ir jį M. B. grąžinti.
Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, per Kauno apygardos teismą.