- Teismas
- Utenos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-12-12
- Bylos Nr.
- 2YT-1175-477/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 2-54-3-01051-2016-0
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Teisėjas
- Rimvydas Žukauskas
Zarasų rajono apylinkės teismo teisėjas Rimvydas Žukauskas, susipažinęs su vykdomaja byla Nr. 0168/14/01633, ir išnagrinėjęs E. S. skundo dėl antstolio S. O. G. veiksmų, priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šalies argumentai
Pareiškėjo E. S. skundžia antstolio S. O. G. veiksmus ir skundu prašo panaikinti antstolio patvarkymą dalyje, kuria yra apribota skolininko teisė įsigyti maisto produktų ir būti-niausių reikmenų įkalinimo įstaigos parduotuvėje nuteistiesiems (suimtiesiems). Tuo atveju, jeigu pagal patvarkymą buvo nurašytos ar areštuotos skolininkui priklausančios lėšos, atitinkamai sugrąžinti tokias lėšas arba panaikinti areštą tokioms lėšoms toje dalyje, kurioje yra apribojama skolininko teisė įsigyti maisto produktų ir būtiniausių reikmenų įkalinimo įstaigos parduotuvėje nuteistiesiems (suimtiesiems).
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 str. 1 d. įtvirtinta teisė kreiptis į teismą nėra absoliuti ir nereiškia, kad kiekvienas asmens skundas turi būti besąlygiškai priimamas ir pagal jį turi būti iškeliama civilinė byla. Teisė kreiptis į teismą ypatingos teisenos tvarka gali būti realizuojama, esant įstatymų leidėjo apibrėžtoms sąlygoms. Dalyvaujantys byloje asmenys privalo sąžiningai naudotis ir nepiktnaudžiauti jiems priklausančiomis procesinėmis teisėmis, siekiant užtikrinti vyk-domojo dokumento įvykdymą per įmanomai trumpesnį laiką ir kuo ekonomiškiau. Tokiu teisiniu reglamentavimu įstatymų leidėjas siekia užtikrinti teisinių santykių stabilumą ir apibrėžtumą bei sudrausminti asmenis vykdymo procese (Vilniaus apygardos teismo 2013-04-22 nutartis civilinėje byloje Nr. 2S-86-302/2013).
Įstatyme nustatyta, kad skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti gali būti paduodamas antstoliui ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau, kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo (LR CPK 510 str. 2 d., 512 str.).
Iš pareiškėjo skundo turinio ir antstolio pateiktos vykdomosios bylos matyti, kad yra skun-džiamas antstolio 2016-05-10 patvarkymas Nr. R2-7885, vykdyti išieškojimą iš pareiškėjui priklau-sančių lėšų, esančių laisvės atėmimo vietos įstaigos sąskaitoje, vykdomojoje byloje Nr. 0168/14/ 01633.
Minėto patvarkymo nuorašas E. S. buvo išsiųsti paštu. Iš vykdomosios bylos Nr. 0168/14/ 01633 matyti, kad E. S. apie skundžiamą patvarkymą, kurio pagrindu antstolis S. O. G. vyk-do išieškojimą iš pareiškėjui priklausančių lėšų, esančių laisvės atėmimo vietos įstaigos sąskaitoje, sužinojo ne vėliau kaip 2015-05-19/Vykd. bylos l . 43/. Esant šiai aplinkybei 2016-05-10 antstolio S. O. G. patvarkymo Nr. R2-7885, 20 dienų apskundimo terminas pasibaigė 2016-06-08 (CPK 74 str. 5 d.).
Iš ant voko esančio spaudo matyti, kad pareiškėjas E. S. skundą antstoliui išsiuntė 2016-11-11/Vykd. bylos l . 62/.
Motyvuojamoji dalis
Atsižvelgiant į tai kas išdėstyta, teismas sprendžia, kad pareiškėjas antstoliui pateikė skundą
praleidęs CPK 512 str. nustatytą 20 dienų ir 90 dienų naikinamąjį antstolio veiksmų apskundimo terminus.
Pasibaigus CPK 512 str. nustatytam naikinamajam terminui, suinteresuotas asmuo netenka teisės paduoti teismui skundą dėl antstolio veiksmų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ne kartą yra pasisakęs, kad skundas, paduotas teismui praleidus šį terminą, nenagrinėtinas teisme, todėl tokį skundą teismas turi atsisakyti priimti (CPK 137 str. 2 d. 1 p.), o tokiai aplinkybei paaiškėjus po skundo priėmimo – bylą nutraukti (CPK 293 str. 1 p.) (LAT nutartis, civilinėje byloje Nr. 3K-3-340/ 2006, 2008-03-03 nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-143/2008).
Esant šioms aplinkybėms, pareiškėjo skundą dėl antstolio S. O. G. veiksmų atsisakytina priimti kaip nenagrinėtiną teisme (CPK 137 str. 2 d. 1 p.).
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Atsisakyti priimti pareiškėjo E. S. skundą dėl antstolio S. O. G. veiksmų.
Nutarčiai įsiteisėjus, grąžinti antstoliui S. O. G. vykdomąją bylą Nr. 0168/14/ 01633.
Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos, atskirąjį skundą paduodant Panevėžio apygardos teismui, per Zarasų rajono apylinkės teis-mą.