- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2024-11-27
- Bylos Nr.
- A20.-204-1046/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-37-3-00084-2014-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Skaistė Viburytė-Jasiukėnienė
- Kategorijos
Įžanginė dalis
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Skaistė Viburytė-Jasiukėnienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo klausimą dėl vykdymo administracinio teisės pažeidimo byloje, iškeltoje D. P. atžvilgiu, nutraukimo suėjus senaties terminui.
Aprašomoji dalis
nustatė:
Rokiškio rajono apylinkės teismo 2014 m. vasario 11 d. nutarimu D. P. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 128 straipsnio 1 dalyje, padarymą paskirta administracinė nuobauda – 1250 Lt (362,03 Eur) bauda. Bauda iki šiol nesumokėta.
Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose 2024 m. lapkričio 22 d. gautas antstolės Irenos Bakšienės patvarkymas dėl vykdomosios bylos Nr. (duomenys neskelbtini) užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, kuriame nurodyta, kad vykdomoji byla nutraukta, nes išieškojimui pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.
Nutarimo vykdymas nutrauktinas.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 672 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos, o pagal šio kodekso 675 straipsnio 3 dalį išdėsčius nutarimu paskirtos baudos mokėjimą, – nuo išdėstymo termino pabaigos.
Nutarimas dėl baudos paskyrimo D. P. buvo priimtas 2014 m. vasario 11 d. Tuo pagrindu išduotas vykdomasis raštas perduotas vykdymui. Po 2014 m. vasario 11 d. nutarimo priėmimo praėjo daugiau nei 10 metų. Pateiktoje bylos medžiagoje duomenų apie skolininko darbinę veiklą, turtą, į kurį būtų galima nukreipti baudos išieškojimą, nėra, per penkerius metus nuo nutarimo dėl nuobaudos paskyrimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo ir perdavimo jį vykdyti jis nebuvo įvykdytas. 2024 m. lapkričio 19 d. antstolė surašė patvarkymą dėl vykdomosios bylos nutraukimo, nes pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.
Nesant duomenų, kad administracine tvarka nubaustas ėmėsi kokių nors veiksmų, kad išvengtų nuobaudos atlikimo, vykdymo procesas administracinio teisės pažeidimo byloje nutraukiamas suėjus senaties terminui.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 672 straipsnio 3 dalimi,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Rokiškio rajono apylinkės teismo 2014 m. vasario 11 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A2.6.-118-233/2014 vykdymą pripažinti negalimu, kadangi suėjo administracinio teisės pažeidimo nutarimo vykdymo senaties terminas.
Nutarimo vykdymą D. P., gim. (duomenys neskelbtini), atžvilgiu nutraukti.
Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo jo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.