Kauno apygardos teismo nutartis

2013-12-20 · Baudžiamoji byla Nr. 1S-2041-397/2013

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Atskirasis skundasNutartis · 2013-12-20Kauno apygardos teismas
  2. ApeliacijaNuosprendis · 2014-03-27Kauno apygardos teismas
Teismas
Kauno apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-12-20
Bylos Nr.
1S-2041-397/2013
Teisminio proceso Nr.
1-52-1-00129-2013-7
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjas
Gytis Večerskas
Nuteistasis
T. M.
Kategorijos
Byla Nr. 1S-2041-397/2013
Teisminio proceso Nr. 1-52-1-00129-2013-7Procesinio sprendimo kategorijos: 2.1.12.; 2.12.4. (S)
KAUNO APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2013 m. gruodžio 20 d.Kaunas

Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Gytis Večerskas, sekretoriaujant Vilmai Marčiukaitytei, teismo posėdyje išnagrinėjo nuteistojo T. M. skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2013 m. lapkričio 20 d. nutarties, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja 2013 m. lapkričio 20 d. nutartimi atsisakė priimti nuteistojo T. M. apeliacinį skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2013-10-29 nuosprendžio ir nutarė jį grąžinti padavusiam asmeniui. Tokį sprendimą teismas motyvavo tuo, kad nuteistasis padavė skundą 2013-11-19, praleidęs teismo nuosprendžio apskundimo terminą, kuris baigėsi 2013-11-18.

Šalies argumentai

Nuteistasis T. M. skundu prašo panaikinti skundžiamą nutartį ir priimti jo apeliacinį skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2013-10-29 nuosprendžio. Nurodo, kad apeliacinį skundą parašė ir padavė izoliatoriaus administracijai laiku, neprakleidęs 20 dienų nuosprendžio apskundimo termino.

Motyvuojamoji dalis

Skundas tenkintinas.

Iš pateiktų duomenų matyti, kad skundžiamą nutartį teismas priėmė remdamasis antspaudu ant voko iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus –kalėjimo, kuriame nurodyta apeliacinio skundo išsiuntimo data. Teismas nustatęs, kad nuteistojo skundas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus –kalėjimo išsiųstas 2013-11-19, padarė išvadą, kad skundas ir gautas buvo tą pačią dieną, t.y. paduotas praleidus įstatyme numatytą apskundimo terminą.

Iš baudžiamojoje byloje esančio voko matyti, kad T. M. apeliacinis skundas išsiųstas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo paskutinę skundo padavimo dieną, t.y. 2013-11-18, tai patvirtina Lukiškių tardymo izoliatoriaus –kalėjimo spaudas su nurodoma data bei registracijos Nr. 6891.

BPK 100 str. 2 d. numatyta, kad dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos 24 valandą. 101 str. numatyta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas iki termino pabaigos sulaikytų ar suimtų asmenų yra paduotas kalinimo vietos administracijai.

Atsižvelgiant į išdėstytą, laikytina, kad nuteistasis apeliacinį skundą padavė nepraleidęs įstatymo nustatyto termino, todėl jo apeliacinis skundas turi būti priimtas.

Alytaus rajono apylinkės teismo 2013-11-20 nutartis naikintina, baudžiamoji byla su nuteistojo T. M. apeliaciniu skundu grąžintina apylinkės teismui spręsti jo priėmimo klausimą.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos BPK 168 str. 4d., 441 str., 442 str. 1 d. 2 p.,

nutaria:

panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2013 m. lapkričio 20 d. nutartį, o skundą su baudžiamąja byla grąžinti apylinkės teismui spręsti apeliacinio skundo priėmimo klausimą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Gytis Večerskas