Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis

2023-04-26 · Civilinė byla Nr. eCIK-441/2023

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. ApeliacijaNutartis · 2023-01-12Vilniaus apygardos teismas
  2. KasacijaNutartis · 2023-04-26Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
  3. KasacijaNutartis · 2023-05-05Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-04-26
Bylos Nr.
eCIK-441/2023
Teisminio proceso Nr.
2-68-3-31149-2021-2
Bylos rūšis
civilinė byla
Teisėjai
Sigita Rudėnaitė (pirm.), Gediminas Sagatys, Agnė Tikniūtė
Ieškovas
D. Š.
Nr. DOK-1992
Teisminio proceso Nr. 2-68-3-31149-2021-2
(S)LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMASNUTARTIS2023 m. balandžio 26 d.Vilnius

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Sigitos Rudėnaitės (kolegijos pirmininkė), Gedimino Sagačio ir Agnės Tikniūtės,

susipažinusi su 2023 m. balandžio 13 d. paduotu ieškovo D. Š. kasaciniu skundu dėl Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2023 m. sausio 12 d. nutarties peržiūrėjimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kasacinis skundas gali būti paduotas per tris mėnesius nuo skundžiamo sprendimo, nutarties įsiteisėjimo dienos (Civilinio proceso kodekso (CPK) 345 straipsnio 1 dalis). Mėnesiais skaičiuojamas terminas pasibaigia atitinkamą termino paskutinio mėnesio dieną dvidešimt ketvirtą valandą nulis minučių (CPK 74 straipsnio 2 dalis).

Ieškovo D. Š. kasacinis skundas paduotas praleidus CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatytą trijų mėnesių nuo skundžiamos apeliacinės instancijos teismo nutarties įsiteisėjimo dienos skaičiuojamą kasacinio skundo padavimo terminą. Paskutinė CPK 345 straipsnio 1 dalyje nustatyto trijų mėnesių termino paduoti kasaciniam skundui diena buvo 2023 m. balandžio 12 d. Kasacinis skundas ieškovo atstovo advokato paduotas per teismų elektroninių paslaugų portalą (EPP) 2023 m. balandžio 13 d. 19 val. 46 min. jau praleidus terminą. Nagrinėjamu atveju trijų mėnesių termino trukmė neapima ir kitos po termino pasibaigimo dienos – 2023 m. balandžio 13 d. Nėra pateikta prašymo atnaujinti praleistą terminą, nenurodytos termino praleidimo priežastys, teismas neįžvelgia termino praleidimo priežasčių, kurios būtų pripažįstamos svarbiomis, ir dėl kurių būtų pagrindas atnaujinti praleistą terminą. Dėl termino kasaciniam skundui paduoti praleidimo atrankos kolegija atsisako priimti skundą (CPK 350 straipsnio 2 dalies 1 punktas). Atsisakant priimti kasacinį skundą nurodytu pagrindu, atrankos kolegija netikrina kasacinio skundo argumentų dėl pagrindų pagal CPK 346 straipsnio 2 dalį peržiūrėti bylą kasacine tvarka buvimo.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 350 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 4 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Kasacinį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Grąžinti D. Š. 27 (dvidešimt septynis) Eur žyminį mokestį, sumokėtą 2023 m. balandžio 12 d. UAB Medicinos banke.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teisėjai Sigita RudėnaitėGediminas SagatysAgnė Tikniūtė