Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2026-01-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-263-369/2026

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. eII-263-369/2026Nutartis · 2026-01-19Vilniaus miesto apylinkės teismas
  2. eAN2-120-957/2026Nutartis · 2026-03-12Vilniaus apygardos teismas
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-01-19
Bylos Nr.
eII-263-369/2026
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00084-2026-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ovidijus Ramanauskas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-263-369/2026Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00084-2026-3Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2026 m. sausio 19 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas susipažinęs su V. Š. (V. Š.), gim. 1980 m. balandžio 23 d., skundu dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gruodžio 2 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-29114-2025 ir nagrinėdamas jo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 10-ANR_N-29114-2025 V. Š. buvo nubaustas už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau –ANK) 424 straipsnio 3 dalyje numatytą administracinį nusižengimą 375 Eur bauda ir administracinio poveikio priemone – specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 9 mėnesiams dėl to, kad jis 2025 m. lapkričio 14 d. 21.55 val. (duomenys neskelbtini), vairavo automobilį „C. J.“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonių. Tokiais veiksmais jis pažeidė Kelių eismo taisyklių 14 punktą.

Vilniaus miesto apylinkės teisme 2026 m. sausio 13 d. buvo gautas V. Š. skundas dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gruodžio 2 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-29114-2025, kuriame jis prašo panaikinti skundžiamą nutarimą ir administracinio nusižengimo bylą jo atžvilgiu nutraukti, kadangi nebuvo administracinio nusižengimo sudėties dėl jo kaltės nebuvimo.

Atsiliepimas

Institucija, priėmusi skundžiamą nutarimą pateikė atsiliepimą į pareiškėjo skundą, kuriame prašė nepriimti nagrinėti skundo, kadangi jis pateiktas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau –BPK) 100 straipsnio 2 dalį, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, jeigu proceso veiksmas turi būti atliekamas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją ar teisme (šiuo atveju pagal analogiją- nutarimą priėmusioje institucijoje), terminas pasibaigia nustatytu darbo pabaigos metu. Jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo diena (BPK 100 straipsnio 4 dalis). Pagal terminų skaičiavimo taisykles terminas nelaikomas praleistu, jeigu jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui (BPK 101 straipsnio 1 dalis).

Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nutarimas administracinio nusižengimo byloje V. Š. atžvilgiu priimtas 2025 m. gruodžio 2 d. rašytinio proceso tvarka, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, tą pačią dieną jis buvo išsiųstas pareiškėjui jo naudojamu ir valstybės registruose registruotu el. paštu (duomenys neskebtini). Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas šiuo atveju nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo jo išsiuntimo dienos, o ne nuo gavimo dienos, kaip traktuoja pareiškėjas. Pažymėtina ir tai, kad šiuo atveju, atsižvelgiant į tai, kad procesinis dokumentas buvo siųstas elektroninių ryšių priemonėmis, jo išsiuntimo ir gavimo data sutampa. Gavimo data laikomas laikas, kai elektroninė siunta atsiranda gavėjo pašto dėžutėje, o ne laikas, kai gavėjas atsidaro gautą elektroninį laišką. Vadovaujantis ANK 623 straipsniu paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2025 m. gruodžio 22 d. Kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėjas pateikė skundą dėl jo atžvilgiu priimto nutarimo tik 2025 m. gruodžio 24 d. (tokia data datuotas skundas), t.y., praleidęs įstatymo nustatytą terminą ir neprašoma jo atnaujinti.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas nustato, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Kadangi pareiškėjo V. Š. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduotas praleidus nustatytą terminą, nenurodoma jokių jo praleidimo priežasčių ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti.

Išaiškintina pareiškėjui, kad jei skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 623 str., 626 str.,

nutarė:

atsisakyti priimti pareiškėjo V. Š. (V. Š.) skundą dėl ne teismo tvarka priimto Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gruodžio 2 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-29114-2025.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėjas Ovidijus Ramanauskas