Kauno apygardos teismo nutartis

2015-02-20 · Byla Nr. ATP-134-593/2015

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancijaNutarimas · 2014-11-21Alytaus apylinkės teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2015-02-20Kauno apygardos teismas
Teismas
Kauno apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-02-20
Bylos Nr.
ATP-134-593/2015
Teisminio proceso Nr.
4-51-3-00521-2014-8
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Daiva Jankauskienė
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. ATP-134-593/2015Proceso Nr. 4-51-3-00521-2014-8Procesinio sprendimo kategorija: 63.3.8.; 79.2. (S)
KAUNO APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2015 m. vasario 20 d.Kaunas

Kauno apygardos teismo teisėja Daiva Jankauskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo S. N. atstovo advokato A. L. atskirąjį skundą dėl Varėnos apy­lin­kės teismo 2014-12-17 nutarties S. N. administracinio teisės pa­žeidimo byloje ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Varėnos rajono apylinkės teismas 2014-11-21 nutarimu S. N. pripažino kaltu padarius administracinius teisės pažeidimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 126 str. 4 d., 130 str. 1 d. ir paskyrė jam 3500 Lt (trijų tūkstančių penkių šimtų) litų (1013,70 eurų) baudą su teisės vairuoti transporto priemonės atėmimu 3 (trejiems) metams ir 6 (šešiems) mėnesiams.

Nesutikdamas su Varėnos rajono apylinkės teismo 2014-11-21 nutarimu S. N. atstovas advokatas A. L. pateikė apeliacinį skundą.

Žemesnės instancijos teismas

Varėnos rajono apylinkės teismas 2014-12-17 nutartimi 2014-12-17 teisme gautą S. N. atstovo apeliacinį skundą atsisakė priimti, nes buvo praleistas terminas apeliaciniam skundui paduoti ir neprašoma šio termino atnaujinti.

Šalies argumentai

S. N. atstovas advokatas A. L. atskiruoju skundu skundžia Varėnos apy­lin­kės teismo 2014-12-17 nutartį, prašo ją panaikinti ir perduoti Varėnos rajono apylinkės teismui pareiškėjo S. N. apeliacinio skundo priėmimo klausimą nagrinėti iš naujo. Skunde nurodoma, kad pirmosios instancijos teismas nutartį priėmė tinkamai neišsiaiškinęs aplinkybių, susijusių su apeliacinio skundo pateikimo terminu, o tai suponavo netinkamą procesinių terminų skaičiavimą bei ydingą teismo išvadą, kad byloje buvo praleistas terminas apeliaciniam skundui paduoti. Pagal ATPK 302⁴ str. apeliacinis skundas paprastai paduodamas apygardos teismui per nutarimą (nutartį) priėmusį apylinkės teismą per dvidešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos. Varėnos rajono apylinkės teismas skundžiamą nutarimą priėmė 2014-11-21, todėl paskutinė diena paduoti apeliacinį skundą bei jį išsiųsti teismui buvo 2014-12-11 diena. Kad pareiškėjo apeliacinis skundas buvo išsiųstas į Varėnos rajono apylinkės teismą būtent 2014-12-11 dieną, patvirtina pašto kurjerio UAB (duomenys neskelbtini) 2014-12-11 perdavimo-priėmimo aktas bei klientų aptarnavimo sistemos duomenys, iš kurių matyti, kad pašto siunta su pareiškėjo S. N. advokato apeliaciniu skundu buvo įteikta pašto kurjeriui 2014-12-11. Pašto kurjeris UAB (duomenys neskelbtini) pašto siuntą su pareiškėjo apeliaciniu skundu AB „Lietuvos paštas“ perdavė 2014-12-15. S. N. atstovas skunde pažymi, kad skundo padavimo terminas negali būti tapatinamas su skundo gavimo teisme diena. Apeliacinis skundas dėl 2014-11-21 nutarimo buvo išsiųstas, t. y. jis buvo įteiktas pašto kurjerio tarnybai UAB (duomenys neskelbtini) paskutinę apeliacinio skundo padavimo dieną – 2014-12-11. Aplinkybė, kada jis buvo gautas Varėnos rajono apylinkės teisme ar pašte Varėnoje, terminų skaičiavimo tvarkai neturi teisinės reikšmės, nes skundo siuntimo laikas nėra įtraukiamas į skundo padavimo terminą, kuris įtvirtintas ATPK. Darytina išvada, kad pareiškėjo S. N. apeliacinis skundas buvo pateiktas laiku, nepraleidus termino apeliaciniam skundui paduoti, todėl Varėnos rajono apylinkės teismo 2014-12-17 nutartis yra nepagrįsta ir naikintina.

Atsiliepimas

Atsiliepimų į atskirąjį skundą negauta.

Motyvuojamoji dalis

S. N. atstovo advokato A. L. atskirasis skundas tenkinamas.

ATPK 302⁴ str. 2 d. numatyta, kad skundas dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos. Varėnos rajono apy­lin­kės teismo nutarimas S. N. administracinio teisės pažeidimo byloje paskelbtas 2014-11-21, todėl paskutinė skundo padavimo diena buvo 2014-12-11.

Iš kartu su atskiruoju skundu pateikiamos medžiagos – advokatų kontoros Greičius, Markevičius ir partneriai bei UAB (duomenys neskelbtini) duomenų apie pašto siuntas, 2014-12-11 siuntinių perdavimo-priėmimo akto, matyti, kad S. N. atstovo 2014-12-10 apeliacinis skundas dėl Varėnos rajono apy­lin­kės teismo 2014-11-21 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje perduotas pašto kurjeriams – UAB (duomenys neskelbtini) 2014-12-11.

ATPK 249 str. nustatyta, kad ATPK nereglamentuojamų administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos santykių atvejais teismas, nagrinėdamas administracinio teisės pažeidimo bylą, mutatis mutandis vadovaujasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. BPK 100 str. 2 d. numatyta, kad dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, o BPK 101 str. 1 d. įtvirtinta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui.

Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad S. N. atstovas 2014-12-10 apeliacinį skundą dėl Varėnos rajono apy­lin­kės teismo 2014-11-21 nutarimo padavimo teismui išsiuntė 2014-12-11, tačiau teismas 2014-12-17 nutartimi atsisakydamas priimti skundą šios aplinkybės nežinojo ir atsisakydamas priimti skundą neįvertino.

Iš ATPK 302⁴ str. 1 d. normos matyti, kad skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Apeliacinės instancijos teismas neturi teisės priimti, išnagrinėti ar patenkinti asmens skundo ar prašymo kitokia nei įstatymuose nustatyta tvarka.

Aukštesnysis teismas konstatuoja, kad Varėnos rajono apy­lin­kės teismo 2014-12-17 nutartimi buvo netinkamai išspręstas S. N. atstovo advokato A. L. skundo dėl Varėnos rajono apy­lin­kės teismo 2014-11-21 nutarimo priėmimo klausimas, todėl S. N. atstovo advokato A. L. atskirasis skundas dėl nepriimto apeliacinio skundo tenkinamas ir S. N. atstovo 2014-12-10 apeliacinio skundo priėmimo klausimas perduodamas spręsti pirmosios instancijos teismui iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 4 p.,

nutaria:

Varėnos rajono apylinkės teismo 2014-12-17 nutartį panaikinti ir S. N. atstovo advokato A. L. 2014-12-10 apeliacinio skundo priėmimo klausimą perduoti nagrinėti pirmosios instancijos teismui iš naujo.

Ši nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.

Teisėja Daiva Jankauskienė