- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2013-04-25
- Bylos Nr.
- II-97-122/2013
- Teisminio proceso Nr.
- 4-06-3-01707-2013-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Elena Pauliukienė
- Kategorijos
- 61.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Elena Pauliukienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi L. R. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Klaipėdos miesto apylinkės teisme gautas Klaipėdos teritorinės muitinės persiųstas pareiškėjos L. R. skundas dėl Klaipėdos teritorinės muitinės 2013-02-27 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini). Pareiškėja nurodė, kad buvo pripažinta kalta padarius administracinį teisės pažeidimą numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 209¹ straipsnio 1 dalies 2 punkte bei paskirta 1 000,00 Lt bauda, šį nutarimą 2013-03-13 pareiškėjai nedalyvaujant sankcionavo Klaipėdos miesto apylinkės teismas. Nutarimą gavo 2013-04-02. Mano, kad Klaipėdos teritorinė muitinė netinkamai kvalifikavo jos veiksmus. Atsižvelgiant į tai, kad nutarimas buvo priimtas 2013-02-27 bei teismo sankcionuotas 2013-03-13, o įteiktas 2013-04-02, prašo pripažinti, kad skundo pateikimo terminas turėtų būti skaičiuojamas nuo nutarimo įteikimo pareiškėjai dienos arba atnaujinti skundo pateikimo terminą bei panaikinti Klaipėdos teritorinės muitinės 2013-02-27 nutarimą ir administracinio teisės pažeidimo bylą nutraukti.
Motyvuojamoji dalis
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Atsižvelgiant į tai, kad nutarimas, kuriuo L. R. paskirta administracinė nuobauda – bauda yra priimtas 2013-02-27, t. y. paskutinė diena skundui pateikti buvo 2013-03-19, todėl darytina išvada, kad skundui pateikti yra praleisti procesiniai terminai. Pareiškėja pateikė prašymą pripažinti, kad skundo pateikimo terminas turėtų būti skaičiuojamas nuo nutarimo įteikimo pareiškėjai dienos arba atnaujinti skundo pateikimo terminą. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnyje yra įtvirtinta imperatyvi norma, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos, dėl šios priežasties teismas neturi jokio teisėto pagrindo skundo padavimo terminą pradėti skaičiuoti nuo nutarimo įteikimo momento. Teismas praleistą terminą skundui paduoti gali atnaujinti, jeigu jis praleistas dėl svarbių priežasčių, tačiau pareiškėja nepateikė jokiu duomenų ar informacijos iš kurios būtų galima daryti išvadą, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties. Vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 straipsnio 3 dalies 2 punktu, skundą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Pažymėtina, kad pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 292 straipsnio 2 dalį skundo kopijų turi būti pateikta tiek, kad po vieną būtų galima įteikti visiems šio kodekso 291 straipsnyje nurodytiems subjektams, be to, skundas turi atitikti formai ir turiniui keliamus reikalavimus. Pareiškėja pateikdama skundą nepateikė skundžiamo 2013-02-27 Klaipėdos teritorinės muitinės priimto nutarimo.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293, 296 straipsniais
Rezoliucinė dalis
nutaria:
atsisakyti atnaujinti praleistą terminą skundui pateikti dėl 2013-02-27 Klaipėdos teritorinės muitinės nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini).
atsisakyti priimti skundą dėl 2013-02-27 Klaipėdos teritorinės muitinės nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos, gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.