- Teismas
- Panevėžio apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2021-06-23
- Bylos Nr.
- AN2-102-768/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 4-16-3-00039-2021-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- Apeliacinė instancija
- Rezultatas
- Panaikinti nutarimą (nutartį) ir grąžinti bylą iš naujo nagrinėti apylinkės teisme
- Teisėjas
- Donatas Jatužis (pirm.)
- Institucija
- Utenos apskrities VPK Ignalinos r. PK
- Advokatai
- Mindaugas Paukštė
- Kategorijos
- 2.14.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Panevėžio apygardos teismo teisėjas Donatas Jatužis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs M. J. atstovo advokato Mindaugo Paukštės (toliau Apeliantas) apeliacinį skundą dėl Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmų 2021 m. gegužės 20 d. nutarties teisėtumo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
1. Skundžiama Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmų 2021 m. gegužės 20 d. nutartimi buvo atsisakyta priimti Apelianto skundą, kuriuo buvo skundžiamas Utenos apskrities VPK Ignalinos r. PK 2021 m. balandžio 22 d. nutarimas Nr. 59-ANR-N-293-2021.
Šalies argumentai
2. Skundu Panevėžio apygardos teismui Apeliantas prašo panaikinti skundžiamą nutartį ir priimti jo skundą. Skunde nurodoma, jog skundą pateikė laiku, nepraleidęs skundo padavimo termino. Apelianto nuomone teismas nepriimdamas skundo vadovavosi ANK 623 straipsnio nuostatomis, nesivadovavo ANK 573 straipsnio nuostatomis, nors nutartyje šias nuostatas minėjo. Apeliantas pažymi, kad ANK 573 straipsnio 5 dalyje yra nurodyta išlyga, kad, įteikiant procesinį dokumentą elektroniniu paštu, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena. Būtent tokia buvo Apelianto logika skaičiuojant skundo padavimo terminą.
Atsiliepimas
3. Atsiliepime į skundą Utenos apskrities VPK Ignalinos rajono PK veiklos skyriaus Vyr. tyrėjas A. B. siūlo pateikto skundo netenkinti.
Motyvuojamoji dalis
4. Skundas tenkinamas.
5. Iš tiesų teismas vadovaudamasis ANK 623 straipsniu ir nepriimdamas skundo, teisingai nurodė bendrąją normą, reglamentuojančią nutarimų apskundimo terminus, t.y., skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ir išdavimo dienos. Taip pat teismas nurodė ir specialiąją ANK 573 straipsnio normą, kurioje sakoma, kad įteikiant asmeniui procesinį dokumentą elektroniniu paštu, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po išsiuntimo dienos einanti darbo diena. Taigi ANK 573 straipsnio norma yra speciali ANK 623 straipsnio atžvilgiu ir turi prioritetą vertinant procesinių dokumentų terminų skaičiavimą.
6. Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog skundžiamas 2021 m. balandžio 22 d. nutarimas iš tiesų tą pačią dieną buvo išsiųstas M. J. į jos nurodytą el. pašto „(duomenys neskelbtini)“ adresą, todėl šiuo atveju nėra reikšminga, kada tiksliai buvo pristatyta išsiųsta siunta, ką akcentuoja atsiliepimą pateikusi Institucija. Taip pat teismas atsisakydamas priimti skundą savo sprendime nepaaiškino, kodėl netaiko specialios normos, reglamentuojančios dokumentų siuntimo ir jų įteikimo tvarką, tame tarpe ir dokumentų siuntimo elektroniniu paštu, tvarką. Kaip minėta, skundžiamas 2021 m. balandžio 22 d. nutarimas buvo išsiųstas elektroniniu paštu jo priėmimo dieną, taigi skundo nepriėmęs teismas padarė neteisingą išvadą, kad paskutinė skundo padavimo diena buvo 2021 m. gegužės 12 d., o ne sekanti – 2021 m. gegužės 13 d.
7. Įvertinus tai kas išdėstyta, teisinga laikyti, kad skundžiamas nutarimas M. J. buvo įteiktas 2021 m. balandžio 23 d., todėl konstatuotina, kad skundas dėl šio nutarimo buvo paduotas nepraleidus nutarimo apskundimo termino, t.y. 2021 m. gegužės 13 d..
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 442 straipsnio 1 dalies 2 punktu ir 2 dalimi,
nutaria:
panaikinti Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmų 2021 m. gegužės 20 d. nutartį ir M. J. skundą dėl Utenos apskrities VPK Ignalinos r. PK 2021 m. balandžio 22 d. nutarimo Nr. 59-ANR-N-293-2021, priimti.
M. J. skundą ir bylos medžiagą perduoti nagrinėjimui Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmams.
Nutartis neskundžiama.