Šiaulių apylinkės teismo nutartis

2014-11-06 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-12-457/2014

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancijaNutartis · 2014-11-06Šiaulių apylinkės teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2014-12-03Šiaulių apygardos teismas
Teismas
Šiaulių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2014-11-06
Bylos Nr.
II-12-457/2014
Teisminio proceso Nr.
4-18-3-00673-2014-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Vidmantas Gestautas
Pareiškėjas
B. N.
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-12-457/2014Proceso Nr. 4-18-3-00673-2014-9Procesinio sprendimo kategorija: 52.4. (S)
JONIŠKIO RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2014 m. lapkričio 6 d.Joniškis

Joniškio rajono apylinkės teismo teisėjas Vidmantas Gestautas, rašytinio proceso tvarka, vienasmeniškai, išnagrinėjęs pareiškėjo B. N. prašymą dėl termino skundui paduoti atnaujinimo, skundžiant 2014-10-07 nutarimą dėl teisės vairuoti transporto priemonės atėmimo termino pratęsimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-12-7207878,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Joniškio rajono apylinkės teisme 2014-11-05 gautas B. N. skundas ir prašymas administracinio teisės pažeidimo byloje, kuriuose prašoma atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti ir panaikinti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniojo specialisto Konstantino Rezgio 2014-10-07 nutarimą dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino pratęsimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-12-7207878. Nurodo, kad institucijos nutarimas buvo priimtas 2014-10-07, jo apskundimo terminas baigėsi 2014-10-27, tačiau terminą skundui paduoti praleido dėl objektyvių ir svarbių priežasčių, nes 2014-10-07 nutarimas buvo priimtas jam nedalyvaujant, nutarimo nuorašas jam buvo išsiųstas paštu ir įteiktas 2014-10-11, pirmą kartą nutarimo nuorašo jam 2014-10-09 neįteikė, nes jo nebuvo namuose, kadangi pagal savo darbo pobūdį būna Varėnoje.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas netenkintinas.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 293 str. nustatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Iš prie skundo ir prašymo pateiktų dokumentų matyti, kad skundžiamas nutarimas buvo priimtas 2014-10-07, jo apskundimo terminas baigėsi 2014-10-27. Pareiškėjui nutarimo nuorašas buvo išsiųstas paštu ir įteiktas 2014-10-11, t. y. praėjus tik keturioms dienoms nuo nutarimo priėmimo. Pareiškėjas nenurodė jokių svarbių priežasčių dėl ko praleido terminą skundui paduoti, todėl prašymas atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti netenkintinas.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis ATPK 293 str., teismas

nutaria:

atsisakyti atnaujinti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniojo specialisto Konstantino Rezgio 2014-10-07 nutarimo dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino pratęsimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-12-7207878 apskundimo terminą.

Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Joniškio rajono apylinkės teismą

Teisėjas Vidmantas Gestautas