Vilniaus regiono apylinkės teismo nutarimas

2019-11-25 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. A20.-2328-522/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutarimas
Data
2019-11-25
Bylos Nr.
A20.-2328-522/2019
Teisminio proceso Nr.
4-44-3-00049-2013-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Irina Serafin
Pažeidėjas
V. C.
Kategorijos
Administracinių nusižengimų bylaNr. A20.-2328-522/2019
Teisminio proceso Nr. 4-44-3-00049-2013-4Procesinio sprendimo kategorijos: 21.14.5; 21.14.6 (S)
VILNIAUS REGIONO apylinkės teismasNUTARIMAS2019 m. lapkričio 25 d.Širvintos

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų teisėja Irina Serafin, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bylą dėl nutarimo vykdymo nutraukimo administracinių teisės pažeidimų byloje, kurioje V. C. patrauktas administracinėn atsakomybėn, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Širvintų rajono apylinkės teismo 2013 m. vasario 14 d. nutarimu, priimtu administracinių teisės pažeidimų byloje Nr. A2.1.-63-522/2013, V. C. buvo paskirta 28,96 Eur (100 Lt) bauda, pagal tuo metu galiojusio Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 44 straipsnio 2 dalį. Nutarimo skirti administracinę baudą vykdymas buvo perduotas antstoliui (vykdomoji byla Nr. (duomenys neskelbtini)).

Teisme gautas antstolio L. J. 2019 m. lapkričio 6 d. patvarkymas dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, kartu su 2019 m. lapkričio 5 d. patvarkymu dėl vykdomosios bylos nutraukimo, kuriuose nurodyta, kad vykdomoji byla nutraukiama ir užbaigiama Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 629 straipsnio 1 dalies 4 punkto, 632 straipsnio 1 dalies 3 punkto pagrindais, t. y. pasibaigus įstatymų nustatytam išieškojimo senaties terminui.

Motyvuojamoji dalis

Vykdymo procesas nutrauktinas.

Byloje nustatyta, kad antstolio L. J. kontoroje vykdomas V. C. paskirtos 28,96 Eur baudos išieškojimas, pagal Širvintų rajono apylinkės teismo 2013 m. vasario 14 d. nutarimą, priimtą administracinių teisės pažeidimų byloje Nr. A2.1.-63-522/2013.

Nutarimo vykdymo metu bauda neišieškota, nutarimas neįvykdytas ir tai patvirtina antstolio 2019 m. lapkričio 5 d. surašytas patvarkymas dėl vykdomosios bylos nutraukimo.

Minėta byla buvo išnagrinėta ir nuobaudos išieškojimo vykdymas pradėtas iki 2017 m. sausio 1 d., kai įsigaliojo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas (toliau – ir ANK). Pagal 2015 m. birželio 25 d. priimto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsnio nuostatas, administracinių teisės pažeidimų, dėl kurių protokolai buvo surašyti iki 2017 m. sausio 1 d. ir administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens veika nėra perkvalifikuojama, teisena vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį ATPK. Šiuo atveju, sprendžiant procesinį vykdymo nutraukimo klausimą, vadovaujantis ANK 565 straipsnio nuostatomis, turi būti taikomos normos, galiojančios procesinių veiksmų atlikimo metu. Pagal šiuo metu galiojančio ANK 672 straipsnio 3 dalį, nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – 5 metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos, o pagal šio kodekso 675 straipsnio 3 dalį išdėsčius nutarimu paskirtos baudos mokėjimą, – nuo išdėstymo termino pabaigos. ATPK 308 straipsnio nuostatose, galiojusiose iki 2015 m. liepos 1 d., kurios taikomos nagrinėjamu atveju, nebuvo nustatytas nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas, todėl administracinių teisės pažeidimų bylose pagal analogiją vadovaujamasi Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse (toliau – ir BK) numatytomis taisyklėmis. BK 96 straipsnio 1 dalies 1 punkto a) papunktyje, 3 dalyje nurodyta, kad apkaltinamasis nuosprendis nevykdomas, jei jis nebuvo įvykdytas per 2 metus, kai paskirta bausmė už baudžiamąjį nusižengimą, tačiau nuosprendžio vykdymo senaties eiga sustoja, jei nuteistasis po nuosprendžio įsiteisėjimo vengia atlikti bausmę. Taigi, palyginus ANK ir ATPK normas, susijusias su nutarimo skirti administracinę nuobaudą – baudą, vykdymo senatimi, nustatyta, kad asmens padėtį švelnintų iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusio ATPK normos, todėl ir šis klausimas nagrinėtinas pagal ATPK normas.

Nagrinėjamu atveju, Širvintų rajono apylinkės teismo V. C. bauda paskirta daugiau kaip prieš 6 metus ir ji iki šiol nėra išieškota. Byloje nėra duomenų, kad V. C. vengė ar kitaip trukdė vykdyti minėtą nutarimą, kad būtų slapstęsis ir kad nutarimo skirti administracinę nuobaudą vykdymo senaties eiga buvo sustojusi. Antstolio 2019 m. lapkričio 5 d. patvarkymas dėl vykdomosios bylos nutraukimo išsiųstas taip pat išieškotojui, ir byloje nėra duomenų, kad patvarkymas būtų apskųstas.

Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, darytina išvada, kad Širvintų rajono apylinkės teismo 2013 m. vasario 14 d. priimtas nutarimas dėl baudos paskyrimo V. C. negali būti vykdomas, nes suėjo nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas, todėl vykdymo procesas nutrauktinas.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 308 straipsniu, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsniu,

nutaria:

Širvintų rajono apylinkės teismo 2013 m. vasario 14 d. nutarimo, priimto administracinių teisės pažeidimų byloje Nr. A2.1.-63-522/2013, dėl V. C. patraukimo administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 44 straipsnio 2 dalį, vykdymą nutraukti, suėjus vykdymo senaties terminui.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo jo kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per nutarimą priėmusį teismą.

Teisėja Irina Serafin