Šiaulių apygardos teismo nutartis

2017-06-01 · Baudžiamoji byla Nr. 1A-225-316/2017

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. Pirmoji instancijaNuosprendis · 2017-05-03Šiaulių apylinkės teismas
  2. ApeliacijaNutartis · 2017-06-01Šiaulių apygardos teismas
Teismas
Šiaulių apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-06-01
Bylos Nr.
1A-225-316/2017
Teisminio proceso Nr.
1-01-1-52156-2015-0
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Nuteistasis
I. B.
Civilinis ieškovas
UAB“ R. C. Lithuania“
Kategorijos
Bylos Nr. 1A-255-316/2017
Teisminio proceso Nr. 1-01-1-52156-2015-0Procesinio sprendimo kategorija: 2.4.1.2.; 2.4.1.3. (S)
ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2017 m. birželio 1 d.Šiauliai

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Boleslovas Kalainis, susipažinęs su nuteistosios I. B. gynėjo adv. Algirdo Zakraso bei civilinio ieškovo UAB“ R. C. Lithuania“ atstovo apeliaciniais skundais,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šiaulių apygardos teisme buvo gauta I. B. baudžiamoji byla Nr. 1-01-1-52156-2015-0 su nuteistosios I. B. gynėjo adv. Algirdo Zakraso bei civilinio ieškovo UAB“ R. C. L.“ atstovo apeliaciniais skundais dėl 2017 m. gegužės 3 d. Šiaulių apylinkės teismo nuosprendžio.

Motyvuojamoji dalis

Minėti apeliaciniai skundai nenagrinėtini ir grąžintini apeliantams.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 312 straipsnio 5 dalyje numatyta, kad nuteistojo gynėjas turi teisę paduoti apeliacinį skundą tik tuo atveju, kai tai neprieštarauja raštu išreikštai nuteistojo valiai. Iš pateiktos bylos medžiagos matyti, kad nuteistoji I. B. nėra raštu išreiškusi savo valios dėl jos gynėjo pateikto apeliacinio skundo ir jame išdėstytų reikalavimų. Taigi, Šiaulių apygardos teismas negali priimti šio skundo ir jį apeliacine tvarka nagrinėti. Skundas grąžintinas apeliantui.

Be to, BPK 313 straipsnio 3 dalyje numatyta, jog apeliacinis skundas dėl teismo nuosprendžio gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos. Šio straipsnio 7 dalyje numatyta, kad praleidus terminą paduotas apeliacinis skundas grąžintinas apeliantui. Iš bylos medžiagos matyti, kad nuosprendis šioje byloje buvo paskelbtas 2017 m. gegužės 3 d., taigi, apskundimo terminas baigėsi 2017 m. gegužės 23 d., o civilinio ieškovo apeliacinis skundas teismui pateiktas 2017 m. gegužės 24 d. (pašto spaudas ant voko), t. y. praleidus įstatyme numatytą terminą. Prašymo atnaujinti dėl svarbių priežasčių praleistą terminą nėra, taigi, skundas grąžintinas apeliantui.

Remiantis išdėstytu ir vadovaujantis BPK 312 straipsnio 5 dalimi, 7 dalimi, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Nepriimti nuteistosios gynėjo adv. Algirdo Zakraso bei civilinio ieškovo UAB“ R. C. L.“ atstovo apeliacinių skundų ir juos grąžinti pareiškėjams.

Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Boleslovas Kalainis