Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų nutartis

2023-06-20 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-251-1197/2023

Originalas LITEKO ↗

Bylos eiga

  1. I-a instancijaNutartis · 2023-06-20Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai
  2. I-a instancijaNutartis · 2023-09-15Vilniaus miesto apylinkės teismas
  3. II-251-1197/2023Nutartis · 2023-09-28Vilniaus regiono apylinkės teismas
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-06-20
Bylos Nr.
II-251-1197/2023
Teisminio proceso Nr.
4-52-3-00081-2023-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Virginijus Kanapinskas (pirm.)
Institucija
Vilniaus apskrities VPK administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-251-1197/2023Teisminio proceso Nr. 4-52-3-00081-2023-0Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6 (S)
VILNIAUS REGIONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. birželio 20 d.Vilnius

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėjas Virginijus Kanapinskas, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su V. M. (toliau – ir Pareiškėjas), gimusio (duomenys neskelbtini), gyvenančio (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) 2023 m. vasario 28 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 10-ANR_N-4683-2023 (ROIK: 23195087996) (toliau – ir Skundžiamas nutarimas) panaikinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Skundžiamu nutarimu V. M. patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 431 straipsnio 2 dalį dėl to, kad būdamas pirkėju ir 2022 m. lapkričio 17 d. įsigijęs motorinę transporto priemonę „Volvo S80“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) per 5 darbo dienas nedeklaravo duomenų apie minėtos transporto priemonės įsigijimą Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro tvarkytojui. Tokiais savo veiksmais (neveikimu) V. M. pažeidė Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 20 straipsnio 1 dalies 1 punkto nuostatas ir padarė administracinį nusižengimą, numatytą ANK 431 straipsnio 2 dalyje. Už šio administracinio nusižengimo padarymą jam skirta administracinė nuobauda – 520 Eur bauda.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2023 m. birželio 15 d. gautas V. M. 2023 m. gegužės 25 d. skundas dėl Skundžiamo nutarimo, kuris Institucijoje užregistruotas 2023 m. gegužės 26 d. Prie skundo pridėtas Pareiškėjo 2023 m. gegužės 25 d. prašymas atnaujinti Skundžiamo nutarimo apskundimo terminą.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminą per dešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.

Žemesnės instancijos teismas

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucija 2023 m. vasario 28 d. priėmė Skundžiamą nutarimą, kuris į „e. pristatymas“ sistemą įkeltas 2023 m. vasario 28 d. 13.38 val. ir 2023 m. vasario 28 d. 13.46 val. išsiųstas gavėjui V. M. (b. l. 4). Atsižvelgiant į nurodytas faktines aplinkybes ir vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, Pareiškėjo teisės paduoti skundą dėl Skundžiamo nutarimo terminas baigėsi 2023 m. kovo 20 d., tačiau skundas paduotas tik 2023 m. gegužės 25 d., t. y. praleidus minėtą terminą daugiau nei du mėnesius.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Praleistas terminas atlikti tam tikrą procesinį veiksmą gali būti atnaujintas, tačiau šiuo atveju teismui būtina nustatyti ar jis praleistas dėl svarbių priežasčių. Tokia teisės norma, nors ir suteikia teisę prašyti atnaujinti terminą, tačiau tuo pačiu ir įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai ir užkerta kelią procesą tęsti neribotą laiką, piktnaudžiauti savo procesinėmis teisėmis. Svarbių priežasčių, dėl kurių terminas skundui paduoti gali būti atnaujintas, kriterijus yra vertinamasis požymis. ANK nėra išvardintas pavyzdinis sąrašas priežasčių, kurios laikomos svarbiomis, tai kiekvienu konkrečiu atveju sprendžia teismas, įvertinęs pateiktų aplinkybių visetą. Svarbiomis termino skundui paduoti praleidimo priežastimis pripažįstamos tokios aplinkybės, kurios objektyviai kliudė ar sudarė kliūtis Pareiškėjui realizuoti savo teisę kreiptis į teismą. Šiuo aspektu pažymėtina, kad nors prie skundo pridėtas Pareiškėjo 2023 m. gegužės 25 d. prašymas atnaujinti Skundžiamo nutarimo apskundimo terminą, tačiau jame nurodytos tik administracinio nusižengimo padarymo aplinkybės ir nepateikta jokių aplinkybių ir (ar) argumentų, kurie galėtų būti vertinami kaip svarbios skundo padavimo termino praleidimo priežastys.

Įvertinus tai, kas išdėstyta, Pareiškėjo skundą dėl Skundžiamo nutarimo panaikinimo atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutarė:

Atsisakyti priimti V. M. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. vasario 28 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 10-ANR_N-4683-2023 (ROIK: 23195087996) panaikinimo.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Teisėjas Virginijus Kanapinskas