- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2026-10-27
- Bylos Nr.
- eII-1726-1096/2026
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-26535-2026-2
- Bylos rūšis
- Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Teisėjas
- Kristina Grinevičiūtė-Gelgotė
- Pažeidėjas
- J. B.
- Institucija
- Vilniaus miesto savivaldybės administracija
Įžanginė dalis
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Grinevičiūtė-Gelgotė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinėn atsakomybėn patrauktos J. B., gimusios (duomenys neskelbtini), skundo dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2026 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-14434-2026 (ROIK: 26305602679) panaikinimo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
n u s t a t ė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (toliau – ir Institucija) 2026 m. rugpjūčio 24 d. nutarimu Nr. SAVAD-13-ANR_N-14434-2026 (toliau – ir Nutarimas) J. B. (toliau – ir pareiškėja) pripažinta kalta padariusi administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 417 straipsnio 2 dalyje ir paskirta 60 Eur bauda.
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2026 m. spalio 6 d. buvo gautas Institucijos persiųstas J. B. 2026 m. rugsėjo 28 d. skundas, kuriame prašoma Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2026 m. rugpjūčio 24 d. nutarimą panaikinti ar pakeisti. Pareiškėja skunde nurodo, kad apie skundžiamo nutarimo priėmimą ji sužinojusi 2026 m. rugsėjo 4 d.
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2026 m. spalio 16 d. buvo gautas patikslintas J. B. skundas dėl minėto Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2026 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo kartu su prašymu dėl praleisto skundo padavimo termino atnaujinimo (dokumentai išsiųsti elektroniniu paštu 2026 m. spalio 15 d.).
Prašymas atnaujinti terminą netenkintinas.
ANK 623 straipsnio nuostatomis, skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos; jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš bylos duomenų matyti, kad Institucijos specialistės priimtas 2026 m. rugpjūčio 24 d. nutarimas J. B. išsiųstas 2026 m. rugpjūčio 24 d. nurodytu elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) ir per E. pristatymą (nurodyta, kad dėžutė egzistuoja, yra aktyvi). 2026 m. rugpjūčio 24 d. išsiųsta popierinė siunta RP120460556LT.
Pagal ANK 573 straipsnio 4 dalį, šiame kodekse nustatytais atvejais ir tvarka įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena. Atsižvelgiant į tai, kad skundžiamas nutarimas pareiškėjai buvo išsiųstas popierine siunta 2026 m. rugpjūčio 24 d., kurią pareiškėja gavo (Lietuvos pašto informacinės sistemos duomenimis gavo 2026 m. rugsėjo 4 d.), įstatymu numatytas 20 dienų nutarimo apskundimo terminas skaičiuojamas nuo nutarimo (jo nuorašo) išsiuntimo dienos. Dėl to paskutinė pagal įstatymą skundo dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavimo diena buvo 2026 m. rugsėjo 13 d., kadangi tai ne darbo diena, todėl paskutinė diena laikytina 2026 m. rugsėjo 14 d. J. B. pateikė pirminį skundą 2026 m. spalio 6 d., po to pakartotinį skundą su prašymu dėl praleisto termino atnaujinimo 2026 m. spalio 16 d., abu kartus akivaizdžiai praleidusi įstatymo numatytą terminą, objektyviai reikšmingų ir pateisinančių termino praleidimą priežasčių nenustatyta.
Atsižvelgus į tai, pareiškėjos J. B. skundui paduoti terminas neatnaujinamas.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu,
Rezoliucinė dalis
n u t a r i a:
J. B. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2026 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-14434-2026 (ROIK: 26305602679), atsisakyti atnaujinti apskundimo terminą.
Nutartis per dešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.