- Teismas
- Regionų apygardos administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2014-11-11
- Bylos Nr.
- I-10559-208/2014
- Teisminio proceso Nr.
- 3-61-3-04852-2014-9
- Bylos rūšis
- administracinė byla
- Teisėjas
- Donatas Vansevičius
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Įžanginė dalis
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Donatas Vansevičius, susipažinęs su L. K. skundu dėl sprendimo panaikinimo, įpareigojimo atlikti veiksmus,
Aprašomoji dalis
nustatė:
teisme 2014-11-06 gautas L. K. skundas, kuriame prašoma panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės visuomeninės administracinių ginčų komisijos 2014-10-02 sprendimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos socialinių reikalų ir sveikatos departamento socialinės paramos skyriaus sprendimo dėl socialinių paslaugų skyrimo Nr. 9-187/14(1.1.43-EM4) ir priimti naują sprendimą – patenkinti jos prašymą sumažinti finansinių galimybių mokėti už dienos socialinės globos institucijose paslaugas vertinimo dydį nuo 774 Lt iki 324 Lt; įpareigoti BĮ Vilniaus miesto socialinės paramos centrą pakeisti 2014-08-18 asmens, gyvenančio šeimoje, finansinių galimybių mokėti už dienos socialinės globos institucijoje paslaugas vertinimą, panaikinant įvardijamą pajamų šaltinį – vaiko išlaikymo periodinė išmoka, kuri yra 1500 Lt, grafoje „Asmens pajamos“ vietoje 2580 Lt įrašyti 1080 Lt ir grafoje „30 % asmens pajamų (AS)“ vietoje 774 Lt įrašyti 324 Lt.
Kartu su skundu pareiškėja pateikė prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti.
Skundą atsisakytina priimti.
Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 32 str. 1 d., administracinių ginčų komisijos ar kitos išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijos sprendimą administraciniam teismui gali skųsti ginčo šalis, nesutinkanti su išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijos sprendimu, skundą paduodama per dvidešimt dienų nuo sprendimo gavimo dienos.
Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p., administracinio teismo pirmininkas ar teisėjas (teismas) motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą, jeigu praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti ar teismas atmeta tokį prašymą.
Prašyme dėl termino atnaujinimo skundui paduoti pareiškėja paaiškino, kad skundžiamą sprendimą gavo 2014-10-09, terminas skundui paduoti suėjo 2014-10-29, tačiau nuo 2014-10-28 iki 2014-10-30 ji buvo kasmetinėse atostogose, kurių metu neturėjo objektyvių galimybių pabaigti parengti skundo teksto teismui, be to, skundas yra sudėtingo turinio, jame yra prašymas dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą. Kartu pažymėjo, kad ji viena augina su nepilnamečius vaikus, iš kurių vienas yra neįgalus ir reikalauja žymiai didesnės priežiūros, todėl jai buvo sudėtinga laiku parengti teismui skundą.
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti atmestinas.
Administracinių bylų teisenos įstatymo 34 str. nustatyta, kad jei skundas pareiškiamas praleidus įstatymo nustatytą terminą, pareiškėjo prašymu terminas skundui paduoti gali būti atnaujintas, jei teismas pripažįsta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.
Pareiškėja patvirtino, kad skundžiamą sprendimą ji gavo 2014-10-09, nors teismui tai patvirtinančio įrodymo nėra pateikusi. Vadinasi, paskutinė diena skundui į teismą paduoti buvo 2014-10-29. Skundą teismui pareiškėja išsiuntė 2014-11-03, tai yra praleidusi nustatytą 20 dienų kreipimosi terminą. Aplinkybės, kad pareiškėja nuo 2014-10-28 iki 2014-10-30 atostogavo, kad augina du nepilnamečius vaikus, iš kurių vienas neįgalus, tai, kad skunde pateikė prašymą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą, niekaip neįtakoja vėlavimo teismui pateikti skundą ir tokios aplinkybės vertinamos kaip pareiškėjos nerūpestingumas, aplaidumas ginant savo teises. Pareiškėjos nurodyti termino atnaujinimo motyvai, nelaikytini tinkama ir pagrįsta priežastimi terminui atnaujinti. Pareiškėja nepateikė jokių pagrįstų motyvų dėl termino atnaujinimo.
Kaip matyti, pareiškėja terminą skundui paduoti praleido be svarbių priežasčių, todėl jos prašymas atnaujinti apskundimo terminą atmestinas.
Atmetus prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti, pareiškėjos skundą atsisakytina priimti (Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p.).
Vadovaudamasis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p., teisėjas
Rezoliucinė dalis
nutarė:
atmesti L. K. prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti ir atsisakyti priimti skundą.
Nutarčiai įsiteisėjus skundą su priedais grąžinti pareiškėjai.
Dėl nutarties per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.