Regionų apygardos administracinio teismo nutartis

2008-11-13 · Administracinė byla Nr. I-462-386/2008

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Regionų apygardos administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2008-11-13
Bylos Nr.
I-462-386/2008
Bylos rūšis
administracinė byla
Teisėjas
Laimutė Jokubauskaitė
Kategorijos
  • 79.1pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. II-462-386/2008Procesinio sprendimo kategorija 79.1 (S)
Bylos kategorija 1.19KLAIPĖDOS APYGARDOSADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2008 m. lapkričio 13 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėja Laimutė Jokubauskaitė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjos (apeliantės) S. S. apeliacinio skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2008 m. spalio 24 d. sprendimu pareiškėjos S. S. skundas atmestas kaip nepagrįstas.

2008 m. lapkričio 10 d. teisme gautas pareiškėjos S. S. apeliacinis skundas, kuriuo prašoma panaikinti Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2008-10-24 sprendimą ir priimti naują sprendimą – tenkinti jos skundą.

Be to, apeliantė prašo atnaujinti minėto sprendimo apskundimo terminą. Nurodo, kad Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2008 m. spalio 24 d. sprendimo kopiją ji gavo 2008 m. lapkričio 5 d. .Teismas anksčiau jai sprendimo kopijos nedavė, nurodydamas, jog sprendimas yra išsiųstas paštu. Lapkričio 6 d. sprendimo kopiją pateikė savo atstovui J. S. dėl apeliacinio skundo paruošimo. Apeliacinis skundas dėl didelio jos atstovo užimtumo buvo paruoštas 2008 m. lapkričio 10 d. Prašo teismo vadovautis protingumo, sąžiningumo principais ir tenkinti jos prašymą dėl termino atnaujinimo.

Konstatuojama:

Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 127 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad apygardų administracinių teismų sprendimai, priimti nagrinėjant bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per keturiolika dienų nuo sprendimo paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Teismas pažymi, kad apeliaciniu skundu skundžiamas teismo sprendimas buvo paskelbtas 2008-10-24, todėl terminas jo apskundimui pasibaigė 2008-11-07 (įskaitytinai). Sprendimo kopija pareiškėjai išsiųsta 2008 m. spalio 27 d. (pirmadienį). Apeliacinis skundas paduotas 2008-11-10. Teismas konstatuoja, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti yra praleistas.

Terminas apeliaciniam skundui paduoti gali būti atnaujintas, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties. Skundo padavimo termino atnaujinimo prasme svarbiomis priežastimis gali būti laikomos tik aplinkybės, kurios objektyviai trukdė ar sudarė rimtas kliūtis kreiptis į teismą, t.y. aplinkybės, nepriklausančios nuo asmens valios.

Šalies argumentai

Nors Stasė Sinkevičienė apeliaciniame skunde nurodo, kad teismo sprendimo kopiją ji gavo 2008 m. lapkričio 5 d., tačiau tokių įrodymų nepateikė (nepateiktas vokas, kuriuo siųsta sprendimo kopija ar kiti įrodymai). Ji taip pat nepateikė įrodymų, jog teismo prašė išduoti sprendimo kopiją (negautas toks jos prašymas) .

Teismo nuomone, apeliantė nenurodė aplinkybių, kurios objektyviai trukdė ar sudarė rimtas kliūtis laiku pateikti apeliacinį skundą, todėl jo prašymas dėl termino atnaujinimo netenkintinas. Apeliacinį skundą atsisakytina priimti, nes jis paduotas praleidus įstatymo nustatytą terminą (Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

Rezoliucinė dalis

Teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 135 straipsnio 4 dalimi,

nutarė:

pareiškėjos (apeliantės) S. S. prašymo dėl teismo sprendimo apskundimo termino atnaujinimo netenkinti ir atsisakyti priimti jos apeliacinį skundą.

Įsiteisėjus nutarčiai, apeliacinį skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Klaipėdos apygardos administracinį teismą

Teisėja Laimutė Jokubauskaitė