Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų nutarimas

2022-09-26 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. A15.-1-504/2022

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai
Dokumentas
Nutarimas
Data
2022-09-26
Bylos Nr.
A15.-1-504/2022
Teisminio proceso Nr.
4-37-3-00081-2020-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Nutraukti bylą.
Teisėjas
Ledina Šinkūnienė (pirm.)
Institucija
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato veiklos skyrius
Advokatai
Albertas Kučinskas
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinio nusižengimo byla Nr. A15.-1-504/2022Teisminio proceso Nr. 4-37-3-00081-2020-0Procesinio sprendimo kategorijos: 1.5.8; 16.9.3; 16.9.10; 19.10; 21.3.3; 21.9.10(S)
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARIMASLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2022 m. rugsėjo 26 d.Rokiškis
Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėja Ledina Šinkūnienė,dalyvaujant posėdžių sekretorei Jolantai Samėnienei,

viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą V. A., asmens kodas (duomenys neskelbtini) gyvenančio (duomenys neskelbtini), atžvilgiu.

Teismas

Aprašomoji dalis

nustatė:

Administracinio nusižengimo protokolas V. A. atžvilgiu, surašytas 2020 m. rugpjūčio 25 d., kuriame nurodyta, kad jis 2020 m. balandžio 12 d., 12.45 val. Rokiškio m., Panevėžio g., ties susikirtimu su keliu Nr. 123, vairavo automobilį „BMW“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) ir nepateikė vairuotojo pažymėjimo ar asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, tuo pažeidė Kelių eismo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 (toliau – KET) 16 punkto reikalavimus. Be to, tuo pačiu laiku ir toje pačioje vietoje, V. A. nepakluso Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytiems transporto priemones tikrinančio pareigūno reikalavimams, nevykdė nurodymo sustojus šalikelėje palaukti, kol bus patikrinti vairuotojo ir automobilio duomenys duomenų informacinėse sistemose. Šiais savo veiksmais pažeidė KET 7 punkto reikalavimus. Be to, V. A. 2020 m. balandžio 12 d., 12.59 val. iki Rokiškio m., Panevėžio g., ties susikirtimu su keliu Nr. 123 ir tęsiant veiką, 2020 m. balandžio 12 d., 13.32 val. Rokiškio r., Kriaunų sen., Juozapavos k., keliu Nr. 117, ties sankryža su keliu Nr. 3608 vairavo automobilį „BMW“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini), neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones, taip pat nepakluso teisėtam pareigūno aiškiai išreikštam reikalavimui įjungus raudonos ir mėlynos šviesos garso signalus stabdyti transporto priemonę. Tokiais savo veiksmais pažeidė KET 7 ir 14 punktų reikalavimus. Minėtais veiksmais V. A. padarė administracinius nusižengimus, numatytus ANK 426 straipsnio 5 dalyje, 417 straipsnio 7 dalyje, 506 straipsnio 4 dalyje.

Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą institucijos, kurios pareigūnas atliko tyrimą, atstovas, V. A. ir jo atstovas bei liudytojai neatvyko.

V. A. atstovas, advokatas Albertas Kučinskas teismui pateikė prašymą administracinio nusižengimo teiseną V. A. atžvilgiu nutraukti, suėjus administracinės nuobaudos skyrimo terminui. Nurodo, kad kadangi administracinio nusižengimo protokolas V. A. surašytas dėl 2020 m. balandžio 12 d. galimai padaryto pažeidimo, kuris nėra trunkamasis, nuobaudos skyrimo terminas baigėsi 2022 m. balandžio 12 d. Nuobaudos skyrimo terminas įstatymo nustatyta tvarka nebuvo pratęstas, todėl laikytina, kad V. A. atžvilgiu suėjo administracinės nuobaudos skyrimo terminas ir byla jo atžvilgiu nutrauktina.

Prašymų išnagrinėti bylą iš esmės nėra gauta.

Administracinės bylos teisena nutrauktina.

ANK 39 straipsnis numato, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos, o trunkamojo administracinio nusižengimo atveju – per dvejus metus nuo jo paaiškėjimo dienos.

V. A. 2022 m. rugpjūčio 25 d. surašytame administracinio nusižengimo protokole nurodyta, jog nusižengimo padarymo data ir laikas buvo 2020 m. balandžio 12 d., 12.45 val. Esant nurodytoms aplinkybėms, administracinė nuobauda V. A. turėjo būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos, t. y. iki 2022 m. balandžio 12 d.

Bylos nagrinėjimo teisme metu, kilus abejonėms dėl V. A. sveikatos būklės, buvo paskirta ambulatorinė, po to stacionarinė teismo psichiatrijos ekspertizės. Byla teismui su ekspertizės aktu 2022 m. gegužės 31 d. – birželio 2 d., Nr. (duomenys neskelbtini), grąžinta tik 2022-07-08.

ANK 39 straipsnio nuostatos yra imperatyvios, todėl pasibaigus administracinės atsakomybės taikymo senaties terminui administracinio nusižengimo byloje gali būti priimtas tik vienintelis sprendimas – administracinio teisės nusižengimo bylos teiseną nutraukti. Priežastys, dėl kurių administracinė nuobauda per minėtus terminus nebuvo paskirta, priimant byloje sprendimą, jokios reikšmės neturi.

Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos praėjo daugiau nei dveji metai, tai yra iki administracinio nusižengimo bylos išnagrinėjimo pasibaigė ANK 39 straipsnyje numatytas administracinės nuobaudos skyrimo terminas, todėl administracinio nusižengimo byla, pradėta V. A. atžvilgiu, nutrauktina ANK 591 straipsnio 7 punkto pagrindu.

Vadovaudamasis išdėstytu ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 39, 591 straipsnio 7 punktu, 635 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 646 straipsniu, teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Administracinio nusižengimo teiseną, pradėtą V. A. atžvilgiu pagal Administracinių nusižengimų kodekso ANK 426 straipsnio 5 dalį, 417 straipsnio 7 dalį, 506 straipsnio 4 dalį, nutraukti, pasibaigus administracinės nuobaudos skyrimo terminui.

Nutarimas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo jo kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Teisėja Ledina Šinkūnienė