- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-02-06
- Bylos Nr.
- T-97-1130/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 1-02-4-00068-2019-3
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Erlandas Stanislovaitis
- Kategorijos
Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmų teisėjas Erlandas Stanislovaitis, išnagrinėjęs Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Teistumo informacijos tvarkymo skyriaus prašymą dėl apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties pritaikymo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Teistumo informacijos tvarkymo skyrius siūlo spręsti klausimą dėl apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties pritaikymo nuteistajam A. Ž. (A. Z.).
Šalies argumentai
Prašyme nurodė, kad Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenimis A. Ž. Vilniaus regiono apylinkės teismo 2019 m. gegužės 24 d. baudžiamuoju įsakymu nubaustas 16 MGL – 800 Eur dydžio bauda. Pažymėjo, kad 2023 m. sausio 6 d. raštu Nr. (duomenys neskelbtini) kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmus dėl informacijos apie paskirtos baudos sumokėjimą, 2023 m. sausio 16 d. atsakyme Nr. 1-903-371/2019 nurodyta, kad A. Ž. neįvykdė jam paskirto įpareigojimo.
Prašymas netenkinamas.
A. Ž. nuteistas Vilniaus regiono apylinkės teismo 2019 m. gegužės 24 d. baudžiamuoju įsakymu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 227 straipsnio 4 dalį 16 MGL (800 Eur) bauda, įpareigojant ją sumokėti iki 2020 m. gegužės 1 d. Baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo 2019 m. birželio 25 d.
Motyvuojamoji dalis
Pagal BK 96 straipsnio 1 dalies 1 punkto b papunktį ir 2 punktą apkaltinamasis nuosprendis nevykdomas, jeigu jis nebuvo įvykdytas per trejus metus, kai paskirta ne laisvės atėmimo bausmė, ir per šį terminą nuteistasis nevengia atlikti paskirtos bausmės ir nepadaro naujos nusikalstamos veikos. Apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos iki nuosprendžio vykdymo pradžios (BK 96 straipsnio 2 dalis).
Vilniaus regiono apylinkės teismo 2019 m. gegužės 24 d. baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo 2019 m. birželio 25 d., tačiau baudos sumokėjimo terminas nustatytas iki 2020 m. gegužės 1 d., todėl trejų metų senaties terminas baigiasi tik 2023 m. gegužės 1 d., atsižvelgiant į tai, BK 96 straipsnio 1 dalies 1 punkto b papunktyje numatytas 3 metų nuosprendžio vykdymo senaties terminas nėra suėjęs.
Esant išdėstytoms aplinkybėms laikytina, kad nėra suėjusi Vilniaus regiono apylinkės teismo 2019 m. gegužės 24 d. baudžiamojo įsakymo vykdymo senatis, todėl prašymas netenkinamas.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 342 straipsniu, 352 straipsniu, 361 straipsnio 1 dalimi, 362 straipsniu,
nutaria:
Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Teistumo informacijos tvarkymo skyriaus teikimą atmesti.
Išaiškinti, kad dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo 2019 m. gegužės 24 d. baudžiamojo įsakymo Nr. 1-903-371/2019, kuriuo nuteistas A. Ž. (A. Z.), gimęs (duomenys neskelbtini), vykdymo senaties terminas nėra suėjęs.
Nutartis per septynias dienas nuo gavimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmus.