Kauno apylinkės teismo nutartis

2016-05-24 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-143-540/2016

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2016-05-24
Bylos Nr.
II-143-540/2016
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-039605-2016-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Violeta Miceikienė
Pareiškėjas
R. R.
Kategorijos
  • 2.14.2.14.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-143-540/2016Teisminio proceso Nr. 4-69-3-039605-2016-9Procesinio sprendimo kategorija 2.14.2.14.4. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2016 m. gegužės 24 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, susipažinusi su pareiškėjos R. R. skundu dėl UAB (duomenys neskelbtini) 2015 m. gruodžio 17d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 65889 panaikinimo

Aprašomoji dalis

nustatė:

2016 m. gegužės 23 d. Kauno apylinkės teisme gautas R. R. skundas dėl UAB (duomenys neskelbtini) 2015 m. gruodžio 17d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 65889 panaikinimo.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.

Kaip matyti iš UAB (duomenys neskelbtini) spaudo, R. R. skundas dėl Institucijos priimto nutarimo gautas 2016 m. gegužės 13 d. Nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje priimtas 2015 m. gruodžio 17 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena 2016 m. sausio 8 d. Pareiškėja neprašo atnaujinti termino skundui paduoti, nenurodo priežasčių, kodėl skundą pateikė praleidusi įstatymo nustatytą terminą.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės kodekso 296 str. 3 d. 2 p. numatyta, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 294 str. nurodyta, kad skunde dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio teisės pažeidimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai. R. R. skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų.

Esant nurodytoms aplinkybėms, R. R. skundu dėl UAB (duomenys neskelbtini) 2015 m. gruodžio 17d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 65889 panaikinimo atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsniu

nutaria:

pareiškėjos R. R. skundą dėl UAB (duomenys neskelbtini) 2015 m. gruodžio 17d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 65889 panaikinimo atsisakyti priimti.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Teisėja Violeta Miceikienė