- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2019-08-26
- Bylos Nr.
- 1S-313-1020/2019
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Ernestas Rimšelis
- Kategorijos
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Ernestas Rimšelis, susipažinęs su Vilniaus apygardos teisme gautu V. J. prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. liepos 16 d. nutarties baudžiamojoje byloje Nr. 1-147-1057/2019, kuria pratęstas kardomosios priemonės – suėmimo terminas, paduoti,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2019 m. liepos 16 d. nutartimi pratęsė V. J. suėmimo terminą 3 mėnesiams. 2019 m. rugpjūčio 6 d. apylinkės teisme gautas kaltinamojo V. J. skundas, kuriuo prašoma panaikinti 2019 m. liepos 16 d. teismo nutartį (2019 m. rugpjūčio 9 d. teisme gautas dar vienas analogiškas V. J. skundas).
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2019 m. rugpjūčio 9 d. nutartimi šiuos skundus atsisakė priimti, nes jie pateikti praleidus Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 130 straipsnyje numatytą 20 dienų terminą (2019 m. liepos 16 d. apskundimo termino paskutinė diena buvo 2019 m. rugpjūčio 5 d.). V. J. pateikė prašymą – skundą Vilniaus apygardos teismui, kuriuo prašo atnaujinti praleistą terminą skundui dėl nutarties, kuria pratęstas jo suėmimo terminas, paduoti.
Vilniaus apygardos teismas konstatuoja, kad tokio prašymo spręsti negali, nes šį klausimą turėjo išnagrinėti pats nutartį dėl kardomosios priemonės – suėmimo termino pratęsimo priėmęs teismas.
Aukštesnysis teismas pastebi, jog V. J. suklaidino Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydamas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą ir tuo pačiu panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. rugpjūčio 9 d. nutartį, kuria jo skundai buvo palikti nenagrinėti. Iš prašymo turinio akivaizdu, jog jis pripažįsta praleidęs skundo padavimo terminą ir prašo jį atnaujinti, todėl Vilniaus miesto apylinkės teismas turėjo ne persiųsti V. J. pateiktą skundą – prašymą apygardos teismui, o teismo nutartimi išspręsti pateiktą prašymą ir arba atnaujinti praleistą terminą, arba prašymo netenkinti. Tokia išvada nereiškia, jog aukštesnysis teismas nesutinka su Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. rugpjūčio 9 d. nutartimi ir joje išdėstytais argumentais, tai reiškia, kad apylinkės teismas nepagrįstai V. J. skundą – prašymą, vertino kaip skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. rugpjūčio 9 d. nutarties, o ne kaip prašymą dėl termino atnaujinimo, todėl V. J. prašymas perduotinas nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
V. J. prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. liepos 16 d. nutarties baudžiamojoje byloje Nr. 1-147-1057/2019 paduoti, perduoti nagrinėti iš esmės šį prašymą turėjusiam spręsti Vilniaus miesto apylinkės teismui.